Kulturális központ és filmfesztiválok napjainkban
A cikksorozat első részében a Belvárosi Mozi alapításának körülményeit, míg második részben a korai évek történéseire térünk ki. A harmadik részben a háború- és az államosítás mozira gyakorolt hatásait tekintettük át, míg a negyedik részben a szocializmus évtizedeinek-, míg az ötödik részben a rendszerváltás utáni időszak körülményeit mutattuk be. Sorozatunk záró cikkében a mozi jelenét vesszük górcső alá.
A 2019–2020-as felújítás nyomán a Belvárosi Mozi épülete megőrizte régi patináját, ugyanakkor 21. századi élményekkel bővült. A beruházás során részben visszaállították az eredeti art deco elemeket, modernizálták az épület gépészetét és teljesen akadálymentessé tették a nézőtereket.
A régi oldalpáholyok és a pince helyén interaktív kiállítótereket alakítottak ki, ahol a látogatók a legkorszerűbb technológiák segítségével ismerhetik meg a filmkészítés trükkjeit és a mozi történetét.
A mozi új attrakciói közé tartozott a VR (virtuális valóság) játék- és moziszoba, valamint a Filmes Élménytár – egy rendhagyó filmtörténeti kiállítás, amely többek között három híres szegedi születésű filmalkotó, Zsigmond Vilmos, Balázs Béla és Csőke József munkásságát mutatja be innovatív eszközökkel.
A fejlesztéseknek köszönhetően a mozi egyszerre turisztikai látványosság és a városiak által is szívesen látogatott közösségi tér lett. A vetítőtermeket a felújítás után híres szegedi kötődésű filmes személyiségekről nevezték el.
Az 530 fős nagyterem Zsigmond Vilmos, az Oscar-díjas operatőr nevét viseli, aki életében többször visszatért szülővárosába, és büszkén vallotta, hogy ebben a teremben látta gyermekkorában első filmjét.
A 100 fős kamaraterem névadója Balázs Béla filmesztéta, a 20. századi filmelmélet kiemelkedő alakja, míg az 50 fős kisterem Csőke József filmrendezőről kapta a nevét.
A Belvárosi Mozi ma is sokoldalú kulturális intézmény: a legújabb közönségsikerek mellett rendszeresen műsorra tűz európai művészfilmeket, magyar alkotásokat, filmklasszikusokat és filmtörténeti értékeket. A Belvárosi Mozi ma is sokoldalú kulturális intézmény: a legújabb közönségsikerek mellett rendszeresen műsorra tűz európai művészfilmeket, magyar alkotásokat, filmklasszikusokat és filmtörténeti értékeket.
Emellett otthont ad számos közösségi programnak – például itt rendezik meg minden évben a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivált, amely a világ operatőreinek munkásságát ünnepli, rangos szakmai zsűrivel és vetítésekkel
A több mint százéves Belvárosi Mozi e páratlan hagyományaira építve és az újításokra nyitottan a szegedi közösség kulturális életének mindmáig meghatározó színtere.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.