Minden egy helyen az olimpia nyolcadik versenynapjáról.

1 perce
Késely Anna a 13.

A 800 gyors számában ugrott medencébe.

Késely Ajna a második előfutamban szerepet. Kétszáznál hatodikként fordult és őrizte helyét biztosan.

A gyorsváltóval olimpiai hatodik úszó az utolsó százra fordulva is a hatodik volt, másfél másodperc volt a hátránya Thomas mögött. Végül ezt nem sikerült ledolgozni, Késely 8:36.13-mal ért célba, ami a 13. helyre elegendő.

27 perce
Sebestyén Dalma nem jutott a középdöntőbe

A női 200 vegyes harmadik előfutamában ugrott medencébe a magyar úszó.

Nem kapta el túl jól a rajtot, nyolcadiknak fordult 50-nél. A második hosszon sem tudott előrébb jönni. Sebestyén Dalma a hátralévő távon sem javított, nyolcadikként ért be 2:15.16-ttal.

Nem sikerült a középdöntőbe jutás.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

31 perce
Varga Donát nem jutott döntőbe

A kalapácsvető Varga Donát a selejtezőben búcsúzott.

A 24 éves magyar versenyző az első csoportban kapott helyet a három magyar induló közül egyedüliként, és a 77 méteres szintet kellett volna túldobnia vagy bekerülni a legjobb 12-be, hogy a vasárnapi fináléban is folytathassa.

Varga Donát elsőre telibe találta a 70-es vonalat (69,95 m), majd 71,65 méterre javított. Harmadik dobása a hálót súrolva 69,71 méterig szállt. Ezzel csoportjában a 11. helyen zárt.

A kétszeres vb-bronzérmes Halász Bence, valamint Rába Dániel a 11.35-kor kezdődő B csoportban szerepel.

55 perce
Milák Kristóf és Kós Hubert is sikeresen vette az előfutamot

A 100 pillangó előfutamában volt érdekelt a két magyar úszó.

A 200 pillangón ezüstérmes Milák Kristóf és a 200 háton tegnap olimpiai aranyat szerző Kós Hubert egyaránt a harmadik futamban kapott helyet. Előbbi az ötös, utóbbi a hármas pályán versenyzett.

Kós Hubert kapta el jobban a rajtot, de Milák fordult elsőként. Kós hatodik volt 50 méter után.

Milák nagyot ment a második 50 méteren,  fantasztikus 50.19-es idővel nyerte a futamot. Pályafutása ötödik legjobb idejével az első helyen kvalifikált.

Fotó: Kovács Tamás. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kós a 4. helyen 51.58-cal csapott célba, a 14. helyen jutott a középdöntőbe.

A szám középdöntőjét 21.05 órakor rendezik, a finálé szombaton lesz.

1 órája
Olasz és bolgár tiltakozás a női tornán szereplő vitatott nemű bokszolók miatt

Az olasz miniszterelnök szerint a genetikailag férfi tulajdonságokkal rendelkező sportolókat nem szabad besorolni a női kategóriákba.

Giorgia Meloni kijelentését az ANSA olasz hírügynökség idézte, amely azt követően hangzott el, hogy az algériai Iman Helif csütörtökön legyőzte az olasz Angela Carinit az olimpiai torna nyolcaddöntőjében. Az afrikai sportolóval szemben az egyoldalú küzdelmet alig 40 másodperc után feladó Carini nem volt hajlandó kezet fogni az amúgy eleve férfias külsejű Heliffel és igazságtalannak nevezte a helyzetet. A 66 kilogramm negyeddöntőjében szombaton éppen a már két nyertes meccsen túllevő Hámori Lucával ringbe lépő algériairól, illetve a kétszeres világbajnok tajvani Lin Jü-tingről tavaly az IBA, a sportági világszövetség elnöke, Umar Kremljov azt nyilatkozta, hogy a vizsgálatok szerint a férfiakra jellemző XY kromoszómáik vannak.

"Nem arról van szó, hogy bárkit is diszkrimináljunk, hanem a női sportolók jogainak védelméről, akiknek egyenlő feltételekkel kell versenyezniük"

- hangsúlyozta Meloni, aki az orrsérülést szenvedett Carini meccsét Heliffel igazságtalan csatának nevezte.

"Ez nem volt tisztességes küzdelem"

- zárta gondolatait a kormányfő.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) ugyanakkor csütörtökön este közleményben védte meg a női boksztornán szereplő két sportolót, akiknek indulása hatalmas felháborodást váltott ki világszerte, az IBA pedig a múlt évben kizárta őket a világbajnokságról túl magas tesztoszteronszintjük miatt. A NOB viszont most azt közölte, hogy a két versenyzőt tavaly agresszió érte az IBA részéről és kizárásuk önkényes volt.

A Bolgár Olimpiai Bizottság ugyanakkor hivatalos közleményben adott hangot nemtetszésének a genetikai teszten megbukott ökölvívók női tornán való indulásának engedélyezése miatt. A testület álláspontja szerint meg kell védeni azon sportolók jogait, akiket sérelem érhet az erősebb nem képviselőinek női versenyeken való részvétele következtében.

"Tudományosan bebizonyosodott, hogy a férfiak ütései erősebbek, mint a nőké, ami súlyos sérüléseket okozhat"

- áll a szófiai közleményben.

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) ügyvivő testületének tagja, Berkó Lajos szintén felháborodásának adott hangot és amint azt az MTI-nek elmondta, a MÖSZ hivatalos levelet fog küldeni a Magyar és a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak Helif olimpiai szereplése miatt. A sportvezető egyúttal azt is elmondta, hogy Hámori Luca mindenképpen ringbe lép a szombati negyeddöntőben.

1 órája
Háromgólos vereséget szenvedett a dánoktól a férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28-25-re kikapott Dániától az olimpia csoportmérkőzéseinek negyedik fordulójában, és az utolsó körben dől majd el, hogy továbbjut-e a negyeddöntőbe.Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese idegesen kezdett, de összeszedte magát, 4-8-ról fordított, a félidőben mégis kétgólos hátrányban volt. A második játékrészben sokáig nehezen jöttek a gólok, a dánok öttel elléptek és hiába akadtak jó periódusok, háromgólos vereség lett a vége.