Legyőzte Kínát és negyeddöntős a magyar női vízilabda-válogatott

Szerző: Tóth Norbert
14 órája

Mihók Attila és Cseh Sándor teljesítette a kötelezőt, következhet az egyenes kieséses szakasz.

Fotó: Czeglédi Zsolt

A mérkőzésen Kína szerezte meg a veztést. Sőt 2-0-val kezdtek. Az első magyar gólhoz 3 perc kellett, sikerült szépíteni.
Az első negyedben nem igazán találta játék a magyar csapat, 4-3 volt a kínaiaknak.

A második játékrész első két percében kialakult az eddigi legnagyobb különbség: 6-3 volt az ázsiai válogatottnak. Továbbra sem játszott jól, és pörgött a megfelelő hőfokon a magyar válogatott. Ez egy kis idő múlva gyökeresen megváltozott.

Sikerült egyenlíteni, 6-6 állt az eredményjelzőn, és még idő is volt hátra a negyedből. Ezt igazán jól használták ki a magyar lányok, ugyanis először vezettünk, ezt sikerült is megőrizni a szünetre, 8-7 ide.

Javult a magyar játék fokozatosan, 10-7-re léptünk el Vályi Vanda és Keszhelyi Rita góljaival. Kína nem adta fel egyáltalán, 10-9-re jött vissza az ellenfél, de sokáig nem forgott veszélyben a magyar előny. 12-9, három volt közte nem sokkal később ismét.

Keszthelyi Rita büntetőjével először volt 4 közte az utolsó negyed elején. A vezetés már hat gólra is felduzzadt a vége felé járva, a végeredményben is ez szerepel.

A magyar női vízilabda-válogatott 17-11-re győzte le Kínát és továbbjutott csoportjából.