Olimpiai döntős a szegedi Pádár Nikolettel felálló női gyorsváltó

3 órája

Minden egy helyen az olimpia hetedik versenynapjáról.

1 órája
Fináléban a női gyorsváltó

A Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó a második idővel jutott döntőbe.

A staféta a kilencedik idővel (7:54.65) érkezett a francia fővárosba. A második előfutamban az ausztrálok mögött gyakorlatilag végig a második helyen haladtak a magyarok, akik 7:52.25 perces idővel összesítésben is másodikok lettek.

2 órája
Nem indult a magyar úszó

A férfi 200 vegyes előfutamában nem állt rajthoz Zombori Gábor.

2 órája
Szabó Szebasztián búcsúzott

A magyar úszó nem jutott tovább 50 méter gyorson.

A győriek kiválósága a tavalyi, fukuokai világbajnokságon úszott 21.67 másodperces idejével a 11. volt az olimpiai nevezési listán, ebből azonban nem sok mindenre lehetett előzetesen következtetni, mivel közel negyven riválisa is 22 másodpercen belüli eredménnyel érkezett Párizsba, ő pedig idén erre még nem volt képes. Legközelebb a belgrádi Európa-bajnokságon járt ehhez, amikor az elődöntőben 22.03-mal zárt.

Ebben a számban tíz előfutamot rendeztek, a 28 éves magyar úszó a kilencedikben állt rajhoz, és ugyan a rajtot a legjobban kapta el 60 százados reakcióidővel, végül csak 22.12 másodperccel csapott célba, amivel összesítésben a 24. helyen zárt.

2 órája
Szabó-Feltóthy és Molnár is továbbjutott

Szabó-Feltóthy Eszter és Molnár Dóra is bejutott a középdöntőbe 200 méter háton.

Elsőként a 22 éves Szabó-Feltóthy ugrott medencébe, a második előfutamba kapott besorolást, ahol kiváló úszással, 2:09.72 perces idővel harmadikként csapott célba és összesítésben a kilencedik lett.

Fotó: MTI/EPA/Franck Robichon

A 18 éves Molnár az utolsó, negyedik futamban kapott helyet, 2:10.51-es idejével a nyolcadik lett, még pont befért az esti programba, 16. helyen zárt összesítésben.

A szám középdöntőjét 21.19-kor rendezik.

3 órája
A cselgáncsozó Vég Zsombor megnyerte első mérkőzését

A 100 kilogrammos Vég Zsombor szép győzelmet aratott az első mérkőzésén a párizsi olimpia cselgáncstornáján.

A magyar sportoló a Mars-mező Arénában nehéz ellenfelet kapott a 32 között a szerb Aleksandar Kukolj személyében. A 32 esztendős balkáni rivális ugyanis Európa-bajnoki címmel és világbajnoki ezüsttel is büszkélkedhetett.

Első találkozójukon aktívan kezdett a magyar dzsúdús, két perc elteltével intették a szerbet. Majd Végh kapott intést előbb lerántásért, azután lábra fogásért, de a mérkőzés végéhez közeledve egy kétes kimenetű akciónál, melynél mindketten földre kerültek, neki ítélt a mérkőzésvezető a vazaarit, így a magyar cselgáncsozó a legjobb 16 közé jutott.

Ott a kétszeres világbajnok spanyol Nikoloz Sherazadishvili vár rá, akitől mindkét eddigi mérkőzésükön kikapott.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

3 órája
Elkezdték a szereplést atlétáink

Helebrandt Máté a 44., Venyercsán Bence pedig a 46. helyen végzett csütörtökön a férfi gyaloglók 20 kilométeres versenyében.

Az atlétikai viadalok első számában mindkét magyar hamar leszakadt a mezőnytől és onnantól saját ritmusában teljesítette a távot, melyet a negyedik olimpiáján szereplő nyíregyházi Helebrandt 1:27:17 órás idővel zárt, míg a BHSE sportolója, Venyercsán 1:29:14 órás eredménnyel ért célba.

Csütörtökön a női gyaloglókra is 20 kilométer vár. A 9.45-kor startoló mezőnyben szintén két magyar, Madarász Viktória és Récsei Rita lesz ott.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

3 órája
Léon Marchand: sokkal gyorsabbnak gondolom Milák Kristófot magamnál

León Marchand, a 200 méter pillangó és a 200 méteres mellúszás párizsi aranyérmese sokkal gyorsabbnak tartja magánál a szintén kétszeres olimpiai bajnok Milák Kristófot, akit szerdán remek hajrával megakadályozott a címvédésben 200 méter pillangón.

A korábban a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelpset edző Bob Bowman francia tanítványa a verseny után elmondta, hogy félénknek tartja magát, így furcsa volt számára a szerda esti döntők középpontjában lenni, de a hazai közönség buzdítása vitte előre, mivel minden levegővételnél hallotta a szurkolókat a Paris La Défense Arénában. Az utolsó 50 méteren pedig a vízből is érzékelte, hogy a tömeg valósággal megőrül a lelátón.

Nagyon sok versenyét láttam már, és sokkal gyorsabbnak is gondolom Milák Kristófot magamnál, úgyhogy próbáltam minél közelebb lenni hozzá 150 méternél, utána pedig beleadni mindent a célig. Jól tudtam tapadni rá, mert messze volt a világcsúcsától, és a víz alatti úszásommal is sok időt tudtam rajta hozni, nagyon élveztem ezt az úszást, ráadásul az egyéni csúcsomat is alaposan sikerült megjavítanom

- mondta a versenyt követő sajtótájékoztatón Léon Marchand az M4 Sport helyszíni stábjának.

A francia klasszis szerint meg sem fordult a fejében, hogy mindkét számot megnyerje, így ez számára is meglepetés volt. A helyzetét az is megnehezítette, hogy mindössze két órája volt a két döntő között a pihenésre, ezzel együtt minden pillanatát élvezte a szerdai versenynek.

Fotó: Kovács Tamás