Szeged

A BYD került a szegedi közgyűlés középpontjába

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
1 órája
Éles viták és több fontos döntés is született a pénteki szegedi közgyűlésen. A BYD adómentessége és a talajszennyezési ügy váltotta ki a leghevesebb politikai összecsapást a képviselők között.
A BYD került a szegedi közgyűlés középpontjába
Fotó: Karnok Csaba

A közgyűlésen végül nem tárgyalták a parkolózónák bővítését, miután a javaslatot Nagy Sándor alpolgármester visszavonta a lakossági tiltakozások miatt. Emellett pedagógus életműdíjakat adtak át, a Fidesz frakciója pedig bejelentette, hogy a jövőben Patrióták Szegedért–Fidesz néven folytatja munkáját.

byd
A BYD ügyei uralták a pénteki szegedi közgyűlést, ahol több fontos döntést is meghoztak. Fotó: Karnok Csaba / Délmagyarország

BYD: adómentesség és talajszennyezés miatt alakult ki a legnagyobb vita

A legtöbb vita azonban a BYD körül bontakozott ki. Az Összefogás Szeged Jövőjéért frakció kezdeményezte az építményadó-mentesség visszavonását, míg a talajszennyezési ügyben is heves szóváltás alakult ki. A közgyűlés emellett megszüntette két tanácsnoki tisztséget is.

Részletek a delmagyar.hu cikkében.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.