Szeged

Ügyvéddel válaszolt a BYD: tagadják a környezetszennyezés vádját

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
1 órája
A BYD alelnöke visszautasította a szegedi gyár építésével kapcsolatos környezetszennyezési vádakat, miközben a hatóságok továbbra is vizsgálják az ügyet.
Ügyvéddel válaszolt a BYD: tagadják a környezetszennyezés vádját

Újabb fordulatot vett a szegedi BYD-gyár körül kialakult környezetvédelmi ügy. Stella Li, a kínai autógyártó alelnöke egy belgrádi konferencián kijelentette, hogy a vállalat nem sértette meg a magyar környezetvédelmi előírásokat, és a szerinte hamis állításokra ügyvédeiken keresztül reagálnak majd. A nyilatkozat annak ellenére hangzott el, hogy a beruházással kapcsolatban rendőrségi nyomozás és hatósági eljárás is folyamatban van.

A BYD alelnöke szerint a vállalat nem sértette meg a környezetvédelmi előírásokat a szegedi gyár építése során. Fotó: Karnok Csaba

A gyanú szerint a gyárépítés során kitermelt földből mintegy 31 ezer köbméter szennyezett talaj kerülhetett külső területekre, ami miatt a kormányhivatal több helyszínen a termények megsemmisítését is elrendelte. A hatóságok környezetkárosítás gyanúja miatt vizsgálódnak, miközben a BYD továbbra is tagadja a szabálytalanságokat. További információk a delmagyar.hu-n.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.