Szeged

Végleg eltűnik a Rózsafa: már bontják az épületet +fotók

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
2026. január 20., kedd
Lehullottak az első cserepek a József Attila sugárúton. Elkezdődött a Rózsafa bontása.
Végleg eltűnik a Rózsafa: már bontják az épületet +fotók
Fotó: Délmagyar / Imre Péter

A Délmagyar beszámolója szerint megkezdődött Szeged egyik ikonikus vendéglátóhelyének, a Rózsafa söröző épületének bontása. Ahogy arról lapunk is beszámolt, a József Attila sugárút és a Rózsa utca sarkán álló ház január elsejével zárt be végleg, most pedig a vállalkozó már hozzá is látott az épület elbontásához. A munkálatok első látványos jele vasárnap vált egyértelművé: a József Attila sugárút felőli tetőrészről eltűntek a cserepek.

Januárban bezárt, most már bontják is a Rózsafa sörözőt
Januárban bezárt, most már bontják is a Rózsafa sörözőt. Fotó: Délmagyar / Imre Péter. 

Megkezdődött a Rózsafa söröző bontása

Mint arról lapunk többször is írt, Szegeden az elmúlt időszakban egymás után zártak be vendéglátóhelyek, éttermek és kocsmák egyaránt. A Rózsafa söröző sorsáról már az év elején írtunk: nem csupán bezárja kapuit, hanem az épület is eltűnik, mivel a tervek szerint társasház épül a helyén. Bár a bontás kezdetben kevésbé volt feltűnő, a helyszínen megjelenő kisteherautók és a munkások érkezése már jelezte az előkészületek megkezdését. Rövid időn belül a tető bontása is elindult, ami egyértelművé tette, hogy a folyamat visszafordíthatatlan.

 

A Délmagyar teljes galériája itt tekinthető meg.

Több évtizedes vendéglátós múlt zárult le

A vendéglátóhely múltja a második világháború utáni időszakig nyúlik vissza: előbb Rózsakert étteremként, majd Rózsafa vendéglőként működött, később inkább italkimérésként vált ismertté a szegediek körében. Generációkon át a Polczner család üzemeltette, majd a nyolcvanas évek elején Marosi Péter vette át, aki több mint negyven éven keresztül vitte tovább a helyet. Korábbi nyilatkozata szerint családi emlékek is kötötték ide, nagyapja kedvelt törzshelye volt, ahonnan hétvégenként gyakran tért haza.

Az épületet végül a tulajdonos eladta. A bezárás okaként a gazdasági környezet romlását és az egyre szűkülő vendégkört nevezte meg. Úgy fogalmazott: életének jelentős része kötődött a Rózsafához, de az utolsó időszakban a működtetés már inkább teher volt számára, nem öröm. A hely búcsúját a személyzet számára tartott esemény zárta le, az épület bontásával pedig végleg eltűnik Szeged vendéglátásának egyik sok évtizedes helyszíne.

További híreink:

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.