Ez a hír is érdekelheti
A Szegedi kortárs balett hódít Dél-Koreában

Felújítás és átalakulás (1970–1980-as évek)
A cikksorozat első részében a Szegedi Nemzeti Színház megalakulásának körülményeit-, míg második részében annak századfordulós fejlődésére tértünk ki. A sorozat harmadik részében a háború- és az azt követő rendszer színházra gyakorolt hatását tekintettük át, most pedig a XX. század második felének fejlődését és a bekövetkezett átalakulásokat vesszük górcső alá:
Az 1970-es években a színház művészi arculata is átalakult. Rövid ideig Lendvai Ferenc igazgatása alatt "sztárszínházi" irányba mozdult el a repertoár, majd Giricz Mátyás a végén modern, politizáló színházat formált Szegeden.
Eközben a Nagyszínház állapota egyre aggasztóbbá vált, a felújítás nem tűrt további halasztást.
1977-ben a prózai tagozat birtokba vette a frissen átépített Kisszínházat (a belváros egy egykori ipartestületi székházát), míg az operatagozat számára a Nagyszínház mellett található filmszínházat ideiglenes Zenés Színházzá alakították.
1978 áprilisában bezárták a Nagyszínházat, hogy megkezdődhessen a teljes körű rekonstrukció. A felújítás hosszú évekig tartott.
Ez idő alatt külön főrendezők álltak a prózai és zenei tagozatok élén (többek közt Ruszt József és Pál Tamás irányították a munkát), miközben a színház gyakorlati vezetését és a nagyszabású átépítés levezénylését Nagy László igazgató felügyelte.
Nyolc évnyi munka után, 1986. október 4-én ragyogó külsőségek között adták át a közönségnek a teljesen megújult, modern színpadi technikával felszerelt színházpalotát.
A díszelőadáson a Szegedről indult legendás művészek – köztük Páger Antal, Bessenyei Ferenc és Simándy József – is színpadra léptek az újranyitott teátrumban.
1987-ben megalakult a Szegedi Kortárs Balett, és az országosan is élvonalbeli szegedi operatársulat elnyerte a rangos Bartók–Pásztory-díjat, miközben nyugat-európai turnékon is sikert aratott.
A Szegedi Nemzeti Színház pedig – visszanyerve egykori pompáját, s immár a modern igényekhez is igazodva – továbbra is a város kulturális életének fellegvára maradt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.