Győzelemmel kezdte a rájátszást a Szegedi RSE

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. március 21., csütörtök

Az Extraliga alapszakasz kilencedik helyen záró Vidux-Szegedi RSE férfi röplabdacsapata  a Dunaferr ellen kezdte meg az alsóházi rájátszás küzdelmeit, méghozzá nem is akárhogyan, egy 3-0-ás győzelemmel.

Fotó: Kocsis Alíz

Berkes Zoltán együttese hazai pályán az alapszakasz során is legyőzte Duna-parti ellenfelét, akkor is 3-0-ra.

Az első játékrész hatpontos különbséget hozott, csakúgy mint a harmadik. Köztük a második szett viszonylag simább volt, ott tíz egységgel bizonyultak jobbnak a szegediek ellenfelüknél. Ez magabiztosságot kölcsönzött, ami megalapozta a tökéletes eredményt.

Vasárnap a Miskolc ellen játszik a SZRSE, szintén hazai pályán.

Férfi NBI Extraliga rájátszás 9-12. helyért, Szeged, Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Gyulai, Horváth M.
Vidux-Szegedi RSE - Dunaferr SE 3:0 (-19, -15, -19)
SZRSE: Piti 4, Bodnár 2, Csányi 10, Trindade de Rocha 6, Gönczi 12, Kasnyik 10, csere: Polyák (liberó), Pintér I, Sarnyai I, Kiss G. I., vezetőedző: Berkes Zoltán
DKSE: Juhász 2, Béres 6, Kisházi 3, Németh 3, Farkas L. 3, Makó 4, csere: Kuti (liberó), Cserép 5, Vadász I, Gőczi 7, vezetőedző: Tomanóczy Tibor