A zászlót tartó tüntetőt egy katonák által kilőtt, gellert kapott golyó ölte meg 1956. október 26-án. Koszorúzással, mécsesekkel emlékeztek a forradalom áldozataira.…
A még Csehszlovákia területén is hallható 1956-os Széchenyi Rádióra emlékeztek a szegedi sajtószabadság napján. Megkoszorúzták a másfél hétig működő adó emléktábláját.…
„Itt a Széchényi Rádió Szeged beszél” – ez hangzott el elsőként 1956. október 26-án az éterben a MÁV-igazgatóság Kossuth Lajos sugárúti épületéből, ahol november 6-áig, a szovjet csapatok bevonulásáig működött a forradalmi…
Az Élhető Szegedért Egyesület a Kálvária téri Keresztnél emlékezett az 1956-os forradalomra és szabadságharcra.…
A Kálvária téri Keresztnél, illetve a Móravárosi Templomban tartja 1956-os megemlékezését az Élhető Szegedért Egyesület október 23-án.…
Érvek és ellenérvek – lakossági fórumot szervezett az Élhető Szegedért Egyesület a Cédrus Liget lakópark építésével kapcsolatban szerdán délután. A tervek szerint a modern építészet és a technológia legjavát magába foglaló lakókörnyezetet…
Az emlékezés egyfajta igazságtétel az ártatlanul elhurcoltaknak, nem feledhetjük ugyanis azt az ötezer családot, akit 1950 és ’53 között bírósági ítélet nélkül a Hortobágyra telepítettek ki – hangzott el a Kálvária-dombon, ahol…
A hatvan évvel ezelőtt történtekre kristálytisztán emlékszik a mai napig vitéz Pálházi Ernő, a Széchenyi Rádió Szeged egyik alapítója, aki a SZEGEDma.hu-nak elmondta, tudták mi várhat rájuk a forradalomi rádió elindításáért, de…
„Az igazság szeretete benne van mélyen az ember lelkében, és volt 1956-ban 11 olyan nap, amikor itt Szegeden is lehetett hallani az éterben az igazságot” – méltatta Rétvári Bence parlamenti államtitkár a…
Hatvan évvel ezelőtt szólalt meg az első szabad szegedi rádió, mely a MÁV Zrt. Tisza Lajos körúti igazgatóságának épületéből sugárzott november hatodikáig. Az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik helyi jelképének is tekinthető…