Szegedi és budapesti rendőrmotorosok hódították meg Európa dobogóját


Május második hetében hivatalosan is elindul az országos szúnyoggyérítés, amelynek keretében a katasztrófavédelem szakemberei Szeged térségében és a Tisza menti holtágaknál is megkezdik a védekezést. A tavaszi szezonban elsősorban biológiai módszerekkel, a lárvák elpusztításával igyekeznek mérsékelni a későbbi ártalmat.

A rovarbiológusok helyszíni vizsgálatai alapján a vármegyei folyószakaszok mentén is szükségessé vált a beavatkozás. Mivel a Tisza alacsony vízállása miatt az ártereken kevesebb a tenyészőhely, a szakemberek célzottan a holtágak szegélyeit kezelik. Ezeken a területeken az időjárás függvényében légi biológiai szúnyoggyérítés zajlik majd, egy természetes baktérium fehérjéjével gátolva a lárvák fejlődését.
A szervezett program ugyan jelentősen csökkenti a vérszívók számát, de a teljes mentességhez a lakosság odafigyelése is elengedhetetlen. A szegedi kertekben, udvarokon a locsolás után megmaradó víz vagy a nyitott esővízgyűjtők ezrével bocsáthatják ki a rovarokat. A szakértők azt javasolják, hogy a ház körüli vizeket fedjük le vagy rendszeresen cseréljük, mivel a magántelkeken a katasztrófavédelem nem végez kezeléseket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.