Jelentősen emelkednek a családi adókedvezmények és a támogatások


Az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága ma reggel 8 órai kezdettel tartja meg a miniszterjelölti meghallgatást, amelyen Görög Márta vesz részt. Az igazságügyi tárca várományosa a szakmai elképzeléseit és az igazságszolgáltatás jövőjét érintő terveit mutatja be a testület előtt – írja a Magyar Nemzet.

A meghallgatáson Görög kiemelte,
legfontosabb céljai között szerepel a jogrendszer hatékonyságának növelése, a jogalkotási folyamatok egyszerűsítése, valamint az igazságszolgáltatás működésének korszerűsítése.
A miniszterjelölt elmondta, az elkövetkezendő években szükség van a jogállamisági keretek helyreállítására.
Az elmúlt években sérült a hatalmi ágak elválasztásának szerepe, állandósult a rendeleti kormányzás, ez pedig bizonytalanságot okozott a nemzetközi partnerek és az állampolgárok részéről is. Célom az alkotmányos stabilitás helyreállítása
– jelentette ki a miniszterjelölt. Görög Márta elmondta, miniszterként a sarkalatos törvényeket is felülvizsgálná.
A bizottság ülésén Görög elmondta,
az igazságszolgáltatásnak emberközpontúvá, és hatékonnyá kell válnia.
Ennek érdekében gyorsítanák az eljárások lefolytatását, és felülvizsgálnák az illetékek rendszerét.
A miniszterjelölt emellett kitért a korrupció kérdésére is. Elmondta,
illeszkedve a kormányzati célkitűzésekhez, az igazságügyi tárca alkalmazni kívánja a zéró toleranciát a korrupció esetében.
Görög Márta emellett beszélt a vagyonvisszaszerzési és védelmi hivatal felállításáról is, kiemelte, a belügyminisztériummal és a miniszterelnökséggel is együtt fognak működni a szervezet mihamarabbi felállításában.
A bizottsági meghallgatás a miniszterjelölti kinevezési folyamat része, amelynek során a parlamenti szakbizottságok véleményezik a jelöltek alkalmasságát. Görög Márta várhatóan ismerteti a jogalkotással, a bírósági rendszer működésével és az igazságügyi reformokkal kapcsolatos álláspontját is.
Dr. Görög Márta jogász, egyetemi oktató és közigazgatási szakember. Jogi tanulmányait Magyarországon végezte, pályafutását az államigazgatás és a felsőoktatás területén kezdte. Szakterületei közé tartozik az alkotmányjog, a közigazgatási jog és a jogalkotás. Több éven át dolgozott az igazságügyi szférában és különböző állami intézményekben, emellett oktatóként és kutatóként is tevékenykedett. Szakmai munkája során elsősorban a jogállamiság, az állami működés és az igazságszolgáltatás kérdéseivel foglalkozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.