Politika

A miniszterjelölti meghallgatáson zéró toleranciát hirdettek a korrupcióra

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
2026. május 12., kedd
Az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága előtt vázolta fel szakmai elképzeléseit és jövőbeli terveit az igazságügyi miniszteri poszt várományosa. A meghallgatáson Görög Márta kiemelte, hogy legfontosabb céljai között szerepel a jogrendszer hatékonyságának növelése és az alkotmányos stabilitás helyreállítása. A jelölt emellett hitet tett a zéró tolerancia mellett a korrupció kérdésében, és egy új vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását is kilátásba helyezte.
A miniszterjelölti meghallgatáson zéró toleranciát hirdettek a korrupcióra
Fotó: Hatlaczki Balázs. A bizottsági ülésen Görög Márta az igazságszolgáltatás megújításáról beszélt.

Az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága ma reggel 8 órai kezdettel tartja meg a miniszterjelölti meghallgatást, amelyen Görög Márta vesz részt. Az igazságügyi tárca várományosa a szakmai elképzeléseit és az igazságszolgáltatás jövőjét érintő terveit mutatja be a testület előtt – írja a Magyar Nemzet.

Görög Márta a jogállamiság helyreállítását tűzte ki legfőbb szakmai céljának. Fotó: Hatlaczki Balázs
Görög Márta a jogállamiság helyreállítását tűzte ki legfőbb szakmai céljának. Fotó: Hatlaczki Balázs

Görög Márta reformokat tervez az igazságügyben

A meghallgatáson Görög kiemelte, 

legfontosabb céljai között szerepel a jogrendszer hatékonyságának növelése, a jogalkotási folyamatok egyszerűsítése, valamint az igazságszolgáltatás működésének korszerűsítése.

A miniszterjelölt elmondta, az elkövetkezendő években szükség van a jogállamisági keretek helyreállítására.

Az elmúlt években sérült a hatalmi  ágak elválasztásának szerepe, állandósult a rendeleti kormányzás, ez pedig bizonytalanságot okozott a nemzetközi partnerek és az állampolgárok részéről is. Célom az alkotmányos stabilitás helyreállítása

– jelentette ki a miniszterjelölt. Görög Márta elmondta, miniszterként a sarkalatos törvényeket is felülvizsgálná.

A bizottság ülésén Görög elmondta, 

az igazságszolgáltatásnak emberközpontúvá, és hatékonnyá kell válnia.

Ennek érdekében gyorsítanák az eljárások lefolytatását, és felülvizsgálnák az illetékek rendszerét.

A miniszterjelölt emellett kitért a korrupció kérdésére is. Elmondta, 

illeszkedve a kormányzati célkitűzésekhez, az igazságügyi tárca alkalmazni kívánja a zéró toleranciát a korrupció esetében.

Görög Márta emellett beszélt a vagyonvisszaszerzési és védelmi hivatal felállításáról is, kiemelte, a belügyminisztériummal és a miniszterelnökséggel is együtt fognak működni a szervezet mihamarabbi felállításában.

A bizottsági meghallgatás a miniszterjelölti kinevezési folyamat része, amelynek során a parlamenti szakbizottságok véleményezik a jelöltek alkalmasságát. Görög Márta várhatóan ismerteti a jogalkotással, a bírósági rendszer működésével és az igazságügyi reformokkal kapcsolatos álláspontját is.

Dr. Görög Márta jogász, egyetemi oktató és közigazgatási szakember. Jogi tanulmányait Magyarországon végezte, pályafutását az államigazgatás és a felsőoktatás területén kezdte. Szakterületei közé tartozik az alkotmányjog, a közigazgatási jog és a jogalkotás. Több éven át dolgozott az igazságügyi szférában és különböző állami intézményekben, emellett oktatóként és kutatóként is tevékenykedett. Szakmai munkája során elsősorban a jogállamiság, az állami működés és az igazságszolgáltatás kérdéseivel foglalkozott.

További híreink:

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.