
Hatalmas rekordösszeggel segítik a beteg gyerekeket a szegedi motorosok
Minden eddigi rekordot megdöntött a Nyújts kezet jótékonysági felvonulás, amelyen hatalmas összeg gyűlt össze a daganatos gyermekek gyógyulását segítő alapítvány javára. A szegedi motorosok ismét bebizonyították az összetartozás erejét, hiszen több százan vonultak végig a városon, hogy támogassák a nemes célt. Az összegyűlt adományokból a klinika kis betegei számára fontos orvosi eszközöket vásárolnak, és a gyermeknapi ajándékozás is megvalósulhat.

Több mint hétmillió forintos, abszolút rekord összegű adomány gyűlt össze a daganatos gyermekek javára, miután a szegedi motorosok nyolcadik alkalommal is elfoglalták a Huszár Mátyás rakpartot. A népszerű jótékonysági motoros felvonulás Szeged belvárosában idén is több mint ezer résztvevőt mozgatott meg a nemes cél érdekében.

A szegedi motorosok összefogása segít
A Nyújts kezet motoros felvonulás nemcsak látványos program volt, hanem célzott segítségnyújtás is a helyiek számára. Ujváry Béla szervező a Délmagyarnak elárulta, hogy a rendezvény középpontjában a Reménysugár alapítvány adománygyűjtés állt. A színpadon ingyen fellépő zenészek és a kedvezményes árusok is a jótékonyság mellé álltak, így a bevételek közvetlenül a Dél-alföldi onkológiai betegek támogatását szolgálják.
A sikeres felvonulás zárásaként a szegedi Gyermekklinika épülete előtt jelentették be a végösszeget. A Reménysugár képviseletében Erdős Anita elmondta:
a pénzből speciális mérleget és infúziós állomásokat vásárolnak beteg gyermekeknek. A fennmaradó keretből a május végi gyermeknapon az osztályon fekvő tizenkét kisgyermeket személyre szóló ajándékkal lepik majd meg.

























