Nagy küzdelem árán folytatta győzelmi sorozatát az SZTE-Szedeák

Az alsóházi rájátszás előző három fordulójában három létfontosságú győzelmet aratott az SZTE-Szedeák: az NKA Pécs és az Oroszlány ellen hazai pályán, a ZTE ellen idegenben sikerült nyerni. Andjelko Mandics együttese kiváló passzban és hangulatban várhatta a Körmend elleni bajnokit.

Megküzdött újabb sikeréért az SZTE-Szedeák
A Szedeák Moss és Records kosarával, 4-0-val kezdte a meccset, de a Körmend hamar rendezte sorait, és fordított. Ezután jöttek a hibák szegedi oldalon, ezt kihasználták a vendégek (4-10). Drenovac és Zsíros révén kapaszkodott az SZTE-Szedeák, majd egyenlíteni is sikerült (14-14). Viszont a hajrá a vendégeké volt, az első tíz perc körmendi előnnyel zárult (16-21).
A második negyed elején továbbra is a Körmend diktálta a tempót, Williams Jr. triplájával hat pontra nőtt a vendégek előnye. A Szedeákot az elmúlt hetek két húzóembere, Drenovac és Moss tartotta meccsben. Records több fontos lepattanót és blokkot is bemutatott, a padról érkező Neuwirth pedig két triplával rázta fel a hazaiakat. A negyed közepén komoly hullámvasút alakult ki: ismét a Körmend került előnybe, ám Cseh és Drenovac vezérletével rendre visszajött a Szedeák.
Kiélezett volt az állás, a szünetben 42-40-re vezetett Andjelko Mandics együttese.

A harmadik negyed elején még a Szedeák kontrollálta a mérkőzést, Kerpel-Fronius közeli kosarával, majd Moss és Zsíros triplájával kilenc pont volt a hazaiak előnye. A szegediek emellett kemény védekezéssel tartották nyomás alatt a Körmendet. A vendégek kénytelenek voltak időt kérni. A Körmend ezután kezdett kapaszkodni, a negyed hajrájában igazi adok-kapok alakult ki. Az utolsó percben ismét a Körmend került előnybe, ám Moss révén válaszolt a Szeged (65-65).
A zárónegyed elképesztő iramban indult, egyik csapat sem engedett a másiknak. Majd a szegediek elléptek néhány ponttal, de egyáltalán nem dőlt el semmi, a vendégek nem adták fel. A Körmend ugyan többször visszajött 5-6 pontra, ám a Szedeák kontrollálta az utolsó perceket. A Szeged ha végül nehezen is, de megszerezte újabb győzelmét (90-82).

Kosárlabda NB I/A, alsóházi rájátszás, 6.forduló, Szeged, Városi Sportcsarnok. Vezette: Goda, Győrffy, Horváth (Páli).
SZTE-Szedeák - Egis Körmend 90-82 (16-21, 26-19, 23-25, 25-17)
SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius 6, Moss Jr 35/9, Cseh 3, Zsíros 8/6, Records 10. Csere: Drenovac 22, Neuwirth 6/6. Vezetőedző: Andjelko Mandics
Egis Körmend: Powell 17, Ferencz 16/12, Williams 10/3, Durázi 14, Ivosev 9. Csere: Bartik 10/6, Kiss B. 4, Dékány 2. Farkas -, Nagy -, Kóbor -. Vezetőedző: Kocsis Tamás
A mérkőzés legjobbja, Jarvis Moss értékelt:
