Szeged

Szegedi professzort díjaztak a Richter Érdemérem idei gáláján

Böjthe Sándor
2026. április 20., hétfő
Szegedi szakember is szerepel a Richter Érdemérem 2026-os díjazottjai között. A Richter Gedeon Nyrt. idei elismerései azokat az orvosokat emelték ki, akik munkájukkal javítják a betegellátás színvonalát, és innovatív megoldásokkal formálják a hazai egészségügyet. Prof. Dr. Nemes Attila különdíja újabb országos visszajelzés arról, hogy Szeged továbbra is meghatározó orvosi és tudományos központ.
Szegedi professzort díjaztak a Richter Érdemérem idei gáláján
Fotó: Richter Gedeon Nyrt.. Prof. Dr. Nemes Attila különdíja újabb országos visszajelzés arról, hogy Szeged továbbra is meghatározó orvosi és tudományos központ.

A hazai egészségügy kiemelkedő teljesítményeit ismét elismerték: a Richter Gedeon Nyrt. negyedik alkalommal adta át a Richter Érdemérem díjakat. Az idei évben hét szakorvos részesült fődíjban vagy különdíjban, köztük egy szegedi szakember is.

Szegedi szakember is szerepel a Richter Érdemérem 2026-os díjazottjai között
Szegedi szakember is szerepel a Richter Érdemérem 2026-os díjazottjai között. Fotó: Richter Gedeon Nyrt. / Bodó Gábor. 

Szegedi elismerés az innováció kategóriában

Az év legkiemelkedőbb tudományos vagy innovációs munkáját végző szakorvosa kategóriában különdíjat kapott Prof. Dr. Nemes Attila, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Belgyógyászati Klinikája déli telephelyének igazgatója.

A díj azt a szakmai munkát ismeri el, amely a kutatási eredményeket a mindennapi betegellátásban is hasznosítható módon segíti elő. A szegedi orvosi központ számára ez újabb országos visszaigazolás arról, hogy az intézmény nemcsak gyógyításban, hanem tudományos teljesítményben is meghatározó szereplő.

Országos elismerések több területen

A fődíjasok között szerepelt Prof. Dr. Bodoky György, aki a betegkommunikáció területén végzett munkájáért kapott elismerést, valamint Dr. Szabó Ivett, akit prevenciós gyakorlataiért díjaztak. Az innovációs kategória fődíját Prof. Dr. Igaz Péter vehette át.

A zsűri több további pályázót is különdíjjal jutalmazott, ezzel is hangsúlyozva, hogy a modern egészségügyben a tudomány, a megelőzés és az emberséges betegellátás egyaránt kulcsszerepet játszik.

Szeged egészségügyi súlya tovább erősödik

A szegedi egyetem klinikai központja évek óta az ország egyik legfontosabb gyógyító és kutatóhelye. Az ilyen országos elismerések nemcsak egyéni szakmai sikerek, hanem azt is mutatják, hogy Szeged továbbra is meghatározó központja a magyar orvostudománynak.

A Richter Érdemérem program eddig összesen 31 szakorvos munkáját ismerte el, több tízmillió forint értékben. A kezdeményezés ősszel folytatódik, amikor háziorvosok és gyógyszerészek pályázatait várják.

További híreink:

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.