Halálos szegedi buszbaleset: vádat emeltek a sofőr ellen

Vádat emelt a Szegedi Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki a vád szerint kábítószer hatása alatt vezetett, amikor 2023 márciusában egy szegedi kereszteződésben nem adott elsőbbséget egy autóbusznak. Az ütközés következtében a busz egy fának csapódott, a sofőr és tíz utas megsérült, többen súlyos sérüléseket szenvedtek.

A baleset egyik sérültje később a kórházban meghalt. Az ügyészség halálos tömegszerencsétlenséget okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetéssel vádolja a férfit, akire beismerés esetén nyolc év börtönbüntetést és végleges járművezetéstől eltiltást indítványoztak. Az ügyben a Szegedi Járásbíróság dönt majd. További információk a delmagyar.hu-n.
