Szeged

A BYD munkatársai is lapátot ragadtak, segítettek Szeged hómentesítésében +fotók

Juhász Viktor
2026. január 8., csütörtök
Rendkívüli látvány fogadta a korán kelőket a szegedi Széchenyi téren. A cég dolgozói kivették részüket a fontos belvárosi hómentesítésből.
A BYD munkatársai is lapátot ragadtak, segítettek Szeged hómentesítésében +fotók

A rendkívüli időjárási helyzet közepette nem mindennapi jelenet fogadta a korán kelőket Szeged szívében: a BYD tizenöt munkatársa ragadott lapátot, hogy segítse a belvárosi hómentesítés kritikus feladatait.

A BYD dolgozói kivették részüket a fontos belvárosi hómentesítésből. (Fotó: BYD)
A BYD dolgozói kivették részüket a fontos belvárosi hómentesítésből. (Fotó: BYD)

Példaértékű közösségi hómentesítés

A csapat már a kora reggeli órákban munkába állt, kifejezetten a város egyik legforgalmasabb pontjára, a Széchenyi tér környékére koncentrálva. Az önkéntesek nem kímélték magukat: 

jégfeltöréssel, homokszórással és a letaposott hó eltakarításával tették ismét járhatóvá és biztonságossá a csúszós szakaszokat a szegedi lakosság számára.

A vállalat célja demonstrálni, hogy ne csak gazdasági motorja, hanem felelős partnere is kíván lenni a városnak. Mint korábban a júliusi nagy vihar idején az azonnali, kézzelfogható segítség bizonyítja, hogy a cég a kritikus helyzetekben is aktívan kiveszi a részét a helyi közösség mindennapjaiból, segítve a városi üzemeltetést.

 

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.