
A BYD munkatársai is lapátot ragadtak, segítettek Szeged hómentesítésében +fotók
Rendkívüli látvány fogadta a korán kelőket a szegedi Széchenyi téren. A cég dolgozói kivették részüket a fontos belvárosi hómentesítésből.

A rendkívüli időjárási helyzet közepette nem mindennapi jelenet fogadta a korán kelőket Szeged szívében: a BYD tizenöt munkatársa ragadott lapátot, hogy segítse a belvárosi hómentesítés kritikus feladatait.

Példaértékű közösségi hómentesítés
A csapat már a kora reggeli órákban munkába állt, kifejezetten a város egyik legforgalmasabb pontjára, a Széchenyi tér környékére koncentrálva. Az önkéntesek nem kímélték magukat:
jégfeltöréssel, homokszórással és a letaposott hó eltakarításával tették ismét járhatóvá és biztonságossá a csúszós szakaszokat a szegedi lakosság számára.
A vállalat célja demonstrálni, hogy ne csak gazdasági motorja, hanem felelős partnere is kíván lenni a városnak. Mint korábban a júliusi nagy vihar idején az azonnali, kézzelfogható segítség bizonyítja, hogy a cég a kritikus helyzetekben is aktívan kiveszi a részét a helyi közösség mindennapjaiból, segítve a városi üzemeltetést.









