Ez a hír is érdekelheti
Forradalmi technológiával lesznek ellátva a Szegeden készülő BYD-autók

Önvezető technológia, mesterséges intelligencia, közösségi szerepvállalás. A szegedi BYD-gyár az élvonalat hozza el a Tisza partjára.
A kínai BYD legújabb fejlesztésével túlszárnyalta a nyugati autógyártókat: valóban működőképes, önálló parkolásra képes rendszert mutatott be, amelyet hamarosan a szegedi üzemben is gyártásra kerülő modellekbe is beépítenek.
A kínai BYD legújabb technológiai áttörése világszerte visszhangot keltett – és Szegeden is éreztetni fogja hatását. A gyártó nem várt tovább az ígéretekre: amit a Tesla évek óta csak tervezget, azt a BYD már működteti – az új God’s Eye rendszerrel felszerelt járműveik ugyanis valóban önállóan parkolnak.
Emberi beavatkozás nélkül hajtanak be a parkolóba, keresnek helyet és állnak meg, akár centiméteres pontossággal. Ráadásul ha a rendszer hibázik, a gyártó kifizeti az okozott kárt.
Ez nem prototípus, nem reptéri teszt, hanem már működő technológia: több mint egymillió kínai BYD-tulajdonos használja nap mint nap.
A God’s Eye nevű rendszer 12 kamerát, radart, ultrahangos érzékelőket, a prémium változatokban pedig akár három lidart is használ. A cél az úgynevezett Level 4 autonómia elérése, ahol az autó teljesen emberi beavatkozás nélkül képes parkolni, közlekedni – akár zárt területen kívül is.
Míg a Mercedes-Benz hasonló megoldása csak egyetlen stuttgarti reptéri parkolóban érhető el, addig a BYD autói bárhol működnek, ahol a rendszer „látja” a teret.
A Seagulltól a luxus Yangwang U9-ig minden modell részesül az új technológiából.
A kínai innováció európai hátországát a szegedi BYD-gyár biztosítja majd. A Sándorfalvi út mentén, több mint 300 hektáron zajló építkezés jelenleg a kontinens egyik legnagyobb ipari beruházása.
A gyár fejlesztése rendkívül gyors ütemben halad, még a nyári forróság sem állította meg az építőbrigádokat: daruk, markolók, betonkeverők és több száz munkás formálja át nap mint nap a város szélét.
Az első épületek már szerkezetkészek, több csarnok tetőt kapott, és javában folyik az alapozás a következő fázisokhoz.
A cél, hogy őszre már minden főépület álljon, és még az év vége előtt elindulhasson a termelés. A BYD szegedi gyárában kezdetben évi 150 000, később akár 300 000 elektromos és hibrid jármű készülhet – ami nemcsak a magyar autóiparban, hanem az egész régióban új mércét jelenthet.
A beruházás nemcsak munkahelyeket, hanem teljes gazdasági ökoszisztémát hoz Szegedre. Az osztrák voestalpine például stratégiai partnerré vált, és acélt szállít a szegedi üzembe. A festőüzemek automatizálását a német Dürr 120 csúcstechnológiás robotja biztosítja majd, amelyek között gyorsforgó és karosszéria-tisztító egységek is helyet kapnak. Az MVM Démász már most megerősítette az ipari hálózatot: új alállomásokkal és 132 kV-os vezetékekkel készülnek a gyár energiaigényére.
Az Algyői úton már épül a BYD márkakereskedése, ami nemcsak az értékesítést, hanem a teljes szolgáltatási és logisztikai láncot kiszolgálja majd. Az első fázisban elektromos és plug-in hibrid járműveket gyártanak, a piac igényeihez igazodva.
A BYD nemcsak technológiát hozott, hanem közösséget is épít Szegeden. A júliusi vihar utáni helyreállításban a gyár dolgozói is részt vettek: Újszegeden, az Erzsébet-ligetben és a Fő fasoron segítették a takarítást, eszközökkel és kétkezi munkával. Egyikük úgy fogalmazott: „Fontos volt, hogy segítsünk. Most már mi is itt élünk, részei vagyunk a városnak.”
Ezen túlmenően jótékonysági ügyek mellé is odaállnak: a BYD volt az I. és II. ÁGOTA Futás főtámogatója, 15 millió forintos adománnyal segítve az állami gondozásban élő gyermekeket. A cég elnöke, Vang Csuan-fu személyesen vette át a gyerekek által aláírt futómezt, és megerősítette, hogy hosszú távon is számítani lehet támogatásukra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.