Ez a hír is érdekelheti
Nem érkezik tízezer filippínó munkás a szegedi autógyárba

Komplex partnerség született a kínai autógyár, a Szegedi Tudományegyetem és hat szakképzési centrum között.
Fontos mérföldkőhöz érkezett Szeged és térségének fejlődése: Mihálffy Béla országgyűlési képviselő közösségi bejegyzésében számolt be róla, hogy stratégiai együttműködési megállapodás született a kínai BYD autógyár, a Szegedi Tudományegyetem, valamint hat dél-alföldi szakképzési centrum, köztük a Szegedi Szakképzési Centrum között.
A cél világos és ambiciózus: a dél-alföldi fiatalokat korszerű, versenyképes tudással kell felvértezni, hogy a térség egyik legnagyobb ipari beruházásának, a BYD szegedi gyárának új munkahelyeit helyben élő, jól képzett szakemberek tölthessék be.
A megállapodás nemcsak a helyi gazdaság megerősítését szolgálja, hanem valódi esélyt nyújt arra, hogy a szegedi és környékbeli diákok már a képzési idejük alatt gyakorlati tapasztalatot szerezzenek a jövő technológiáiról.
Ez az összefogás nemcsak a munkaerőpiac megerősítését szolgálja, hanem új perspektívát nyit a térség fiataljai számára is
– hangsúlyozta Mihálffy Béla. A képviselő kiemelte: a partnerség célja, hogy az egyetem és a szakképző intézmények húzóerővé váljanak a térségben, és a régióból kikerülő szakemberek érdemben hozzájáruljanak a gazdaság dinamizálásához.
A BYD által Szegeden épített gyár a dél-alföldi térség történetének egyik legnagyobb beruházása: mintegy 300 hektáros területen zajlik az építkezés, a gyár évi 200 ezer elektromos autó gyártására lesz képes, és várhatóan közel 10 ezer munkahelyet teremt.
Ezzel nem csupán a térség ipari térképét rajzolja át, hanem az oktatás és a gazdaság közötti kapcsolatot is új szintre emeli.
Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára elmondta:
A kormány azért fejleszti az oktatási rendszert, mind az egyetemeket, mind a szakképzési centrumokat, hogy egy-egy régió motorjává váljanak, és minőségi, piacképes képzést nyújtsanak a diákoknak, hallgatóknak.
Az oktatásból kikerülő fiatalok erősítik az adott térség gazdaságát, minőségi munkaerő-utánpótlást biztosítanak a vállalkozások számára.
Gan Gábor, a BYD elnöki iroda magyarországi igazgatója úgy fogalmazott, a megállapodás megalapozza a hosszú távú együttműködést a vállalkozás és az SZTE, valamint a szakképzési centrumok között.
Az együttműködés nem csupán a termelési kapacitás kiépítését szolgálja, a BYD valódi tudásközpontot kíván kialakítani Szegeden.
A mostani együttműködés egyik legnagyobb előnye, hogy a diákok már a képzésük alatt találkozhatnak a legmodernebb technológiákkal, így nemcsak tudással, hanem értékes gyakorlattal is gazdagodnak.
Ez a fajta modell egyre inkább a jövőt jelenti: az ipar és az oktatás összehangolt együttműködése hosszú távon stabil alapot teremthet a térség fejlődéséhez.
Ez a partnerség újabb bizonyítéka annak, hogy Magyarország sikeres jövője a tudásra, az iparra és a hazai összefogásra épül.
– zárta gondolatait Mihálffy Béla, köszönetet mondva mindazoknak, akik részt vettek a megállapodás létrejöttében.
Ez a partnerség egy új korszak kezdete lehet Szeged és a dél-alföldi régió számára – ahol a gyárakban már nemcsak dolgoznak, hanem tanulnak is a jövőért.
![]() | ![]() |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.