
A lehetőségek széles tárháza vártak a fiatalokat
Immár 29. alkalommal rendezték meg az SZTE Tavaszi Állásbörzét, amely összességében az egyetem 49. állásbörzéje volt. A Dél-Alföld legnagyobb karriereseményeként számon tartott SZTE Karriernapokon a Szegedi Tudományegyetem hallgatói első kézből ismerhették meg a régió vezető munkaadóit. A rendezvényen több mint 60 kiállító várta az érdeklődőket, akik a nap során olyan gyakornoki helyeket fedezhettek fel, ahol tudásukat valós, gyakorlati tapasztalatokkal bővíthették, vagy akár álmaik munkahelyére is rátalálhattak - számol be az egyetem honlapja.
Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes az esemény ünnepélyes megnyitóján elmondta, a Szegedi Tudományegyetem értékrendjével és küldetésével összhangban áll, hogy támogassa azokat az álláskeresőket, akik arra törekednek, hogy kiváló hazai és nemzetközi vállalatoknál építsenek karriert. Mint a rektorhelyettes kiemelte, kiváló cégekből pedig nincs hiány: kis- és középvállalkozások, multinacionális cégek, közigazgatási szervek, regionális és országos vállalatok is helyet kaptak a kiállításon.
Az SZTE egyik fontos célkitűzése, hogy partnereitől folyamatos visszajelzéseket kapjon, és az ezekből származó tapasztalatokat beépítse képzéseibe.
Arra törekszünk, hogy képzéseink minél inkább gyakorlatorientáltak legyenek, és olyan friss diplomásokat bocsássunk ki, akik rugalmasan tudnak alkalmazkodni a munkaerőpiaci feltételekhez
– közölte Prof. Dr. Gellén Klára.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy a Szegedi Tudományegyetem kiváló kutatóműhely is, az elért kutatási eredményeket pedig beépítik a mindennapi életbe. Nem csupán az oktatásba, hanem a partnerekkel kiépített kapcsolatrendszerbe is.
Éppen ezért nagyon fontos a Rheinmetall és a BYD Szegedre érkezése, hiszen ott is tudjuk kamatoztatni ezeket az eredményeket, és a cégek is számítanak arra, hogy a jövőben az SZTE-n végzett fiatalokat foglalkoztassák
– fogalmazott a rektorhelyettes.
Az SZTE Karrier Iroda hasznos előadásokkal segítette a hallgatók első lépéseit a munkaerőpiac világa felé. A börzét megelőző napokban, április 24. és 29. között felkészítő programok sora várta az álláskeresőket: tanácsadások, interjúszimulációk, CV- és stíluskommunikációs tréningek, valamint angol nyelvű workshopok segítették a hallgatókat.
A rendezvény napján pedig egész napos előadássorozat színesítette a programot. A résztvevők olyan témákban hallgathattak hasznos tanácsokat, mint a változásokhoz való alkalmazkodás, a bértárgyalás mestersége, vagy épp a külföldi karrierlehetőségek. A kiemelt témák között szerepelt a munka és magánélet egyensúlyának kérdése, valamint a leggyakoribb interjúszituációk kezelése.
Az egyetem teljes beszámolója ITT olvasható el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.