Nagy verseny volt. Csizmadia Kolos odatette magát.
A szerdai és csütörtöki jó szereplés után pénteken a döntők vártak az MVM Szegedi VE sportolóira. Csizmadia Kolos nagy önibizalommal várhatta a kajakegyesek fináléját, annak ellenére, hogy a milánói versenypálya bőven adott kihívást. A helyszínről jövünk a legfrissebb információkkal.
Csizmadia Kolos a férfi kajakegyesek 200 méteres versenyének előfutamát rendkívül magabiztosan megnyerte szerdán, majd a csütörtöki középdöntőjében egy izgalmas csata végén a szerbek Európa-bajnokával, Strahinja Dragosavljeviccel holtversenyben elsőként csapott a célba.
Így következhetett a pénteki finálé.
A szám vb-bronzérmes, olimpiai negyedik helyezettje Csizmadia Kolos szabályosan kilőtt a rajtból, majd szenzációs tempóval világbajnok lett a kajakegyesek sprintszámában. Megvan az első szegedi érem Milánóban.
1997 után szerzett újra aranyérmet Magyarország K1 200 méteren.
Lapunknak nyilatkozott Csizmadia Kolos:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.