Éljük át újra a sporttörténelmi pillanatokat
A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 67. alkalommal szavazhatnak az év legjobbjaira kilenc kategóriában. Az M4 Sport – Az Év Sportolója Gálát január 13-án, hétfőn este rendezik a Magyar Állami Operaházban.
A kilenc kategória: év férfi sportolója, év női sportolója, év edzője, év csapata (hagyományos csapatsportágakban), év csapata (egyéni sportágak csapatai), év fogyatékos férfi sportolója, év fogyatékos női sportolója, év fogyatékos csapata, év sportpillanata. A tízes listákat ITT találja. Az Év Sportpillanatáról idén is a szurkolók dönthetnek majd, ITT tud szavazni.
Ezeken a listákon öt szegedi sportoló nevére is bukkanhatunk. Vegyük sorra, mivel is érdemelték ki a jelölést.
Az év csapata (egyéni sportágok csapatai) kategóriában találhatjuk a jelöltek között a női C-2 500 méter szegedi párosát, Kiss Ágnest és Nagy Biankát, a férfi K-2 500 duóját, a már említett egyik fél Nádas Bencével (és Tótka Sándorral), valamint a női 4x200 m-es gyorsúszóváltó tagjaként Pádár Nikolettet is itt szerepel a listán.
Kiss Ágnes és Nagy Bianka a C-2 500 méteren a negyedik helyen zárt az olimpián, valamint Európa-bajnoki címet ünnepelhetett a páros. A párost Szegeden is köszöntötték az ötkarikás játékokon nyújtott fantasztikus teljesítményükért. Lapunknak is beszámoltak az MVM Szegedi VE sportolói, hogyan is emlékeznek vissza a párizsi olimpiára:
A szegedi Eb-n a Kiss Ágnes, Nagy Bianka duó nyakába aranyérem került, miután legyőzték a spanyol riválist.
A Magyar Kajak-kenu Szövetség már köszöntötte az év legjobb sportolóit, és a hölgyeknél a mindössze 19 éves Kiss Ágnes részesült az év legjobbjának járó elismerésben.
Nádas Bence és Tótka Sándor férfi K-2 500-ban lett olimpiai ezüstérmes és Európa-bajnok. A párizsi ötkarikás játékokon nagyszerű versenyzéssel zárt a második helyen a duó. A magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba.
Az olimpia után lapunknak is nyilatkozott az MVM Szegedi VE sportolója:
A szegedi Maty-éren rendezett Európa-bajnokságon a Nádas Bence, Tótka Sándor páros magabiztosan győzött. A rajtból szinte kilőttek, féltávnál pedig már egy beülőnyivel vezettek. A végén ugyan a fehéroroszok és a litvánok megpróbáltak felzárkózni rájuk, de nem jártak sikerrel, tisztán ők haladtak át elsőként a célvonalon.
Pádár Nikolett a női 4×200 m-es gyorsúszóváltó tagjaként kaphat elismerést. A magyar csapatban a szegedi úszó mellett Ábrahám Minna, Késely Ajna, Molnár Dóra és Ugrai Panna szerepelt. Azért van öt név felsorolva, mert a csapat tagjaként az olimpián versenyző Késely Ajnát a világbajnokságon Molnár Dóra váltotta.
A magyar lányok az olimpián 6. helyen zártak, a vb-n pedig ezüstérmet szereztek.
Párizsban az ötkarikás játékokon a HAÁSZ Szegedi Úszó Egylet versenyzője egyéni csúcsot úszott a váltóban, aminek egy nagyszerű hatodik hely lett a vége. A szegedi Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, a hódmezővásárhelyi Ugrai Panna összeállítású csapat 7:50.52-es idővel ért célba.
Néhány nappal ezelőtt sporttörténelmi siker született: óriási országos csúccsal lett világbajnoki ezüstérmes a női 4x200-as gyorsváltó. A Pádár Nikolett, Ugrai Panna, Molnár Dóra, Ábrahám Minna négyes 7:33.39 perces idővel zárt, ezzel a 2014-es dohai világbajnokságon elért 7:39.21-es magyar rekordot adta át a múltnak. Pádár Nikolett kezdett a magyar váltónál, méghozzá egyéni csúccsal.
Az év fogyatékos férfi sportolói között találhatjuk jelöltként Major Endrét. A szegedi asztaliteniszező ugyanis bronzérmet szerzett az MS1-es kategóriában a párizsi paralimpián.
Az ATSK Szeged parasportolója Rióban negyedik, Tokióban pedig ötödik volt, ezúttal Párizsban már az éremszerzés is összejött számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.