Fordulatos meccsen, nagy csatában szerezte meg első győzelmét a Szedeák

Győztesen távozhatnak Kecskemétről a szegediek

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. október 9., szerda

Miután hazai környezetben alulmaradt a Szolnokkal szemben a szegedi kosárlabdacsapat, Kecskeméten folytatta bajnoki szereplését. A közelmúlt eredményei a Szedeák mellett szóltak. A győzelem pedig most is sikerült.

A hazaiak szerezték meg a vezetést, amire Herndon válaszolt szegedi oldalról. Heath kosarával 3-4-nél vezetett először a Szedeák. Öt pontos hátrányból, öt pontos előnyt épített ki a Szedeák (11-16). Az első negyedet mégis a Kecskemét tudta megnyerni 22-18-ra.

A második játékrész elején tovább nőtt a szegediek hátránya. Utána viszont fokozatosan zárkózott a Szedeák, a 15. percben 28-27 állt az eredményjelzőn. Davis büntetőjével az egyenlítés is sikerült, majd a 18. percben már az előny is a Szedeáknál volt. A mérkőzés felénél mégis a hazaik mehettek előnyben a szünetre: 39-36.

A 24. percben már ismét öttel ment a Szeged, mint már korábban tette ezt. Azonban az előnyt ismét nem sikerült megtartani, 55-54-el zárták a csapatok a harmadik negyedet.

A záró játékrészben is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Öt perccel a vége előtt 61-61 volt az állás. Bő egy perccel a vége előtt, Cseh Botond közelijével egyenlített a Szedeák 68-68-ra, majd Davis kosara szolgáltatta a vezetést. Innentől a szegedi kezekben maradt az előny, a vége 70-74 lett a Szedeáknak.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – SZTE-Szedeák 70-74 (22-18, 17-18, 16-18, 15-20)

Bajnokság, 3. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Földházi Tamás Péter, Pozsonyi László, Nepp László Oszkár (Sarkadi-Nagy Ágnes)

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Sinik 8/3, Wittmann 4, Lee 13/3, Rakicsevics 20/9, Karahodzsics 12. Cserék: Körmendi -, Tóth -, Scholl 2, Ivkovic 11/3,

SZTE-Szedeák: Langley 17/3, Heath 19/12, Cseh 10, Davis 4 ,Herndon 6. Cserék: Cohil 6, Polányi -, Balogh 4, Zsiros 8/6, Anda -, Mayer -,