A szegediek is remekül teljesítettek
Minden egy helyen az olimpia keddi versenynapjáról.
Első pályáján szépen evezve középfutamba jutott a férfi kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.
A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású magyar egység a kettőből az első futamba került, a dán és az ukrán négyes közé az ötös pályára. Az első két hely ért közvetlen középfutamot, a többi hajó reményfutamba került.
A tavaly, Duisburgban vb-ezüstérmes magyar csapat, amely három éve szinte ugyanebben az összeállításban hetedik volt a tokiói játékokon (Kuli helyett Béke Kornél ült akkor a hajóban), jól kapta el a rajtot, a szerbek mögött minimális hátránnyal végig a második helyen haladt, így legközelebb csütörtökön lesz feladata. Akkor rendezik a középfutamot és a döntőt is.
A férfiaké után a női program is a kajak négyesek előfutamaival kezdődött a párizsi olimpia gyorsasági kajak-kenu viadalán, ebben a versenyben a magyar egység közvetlenül a csütörtöki fináléba jutott.
Ez volt az egyetlen szám kedden, amelyben a középfutamot meg lehetett spórolni, ehhez az első három között kellett végezni.
A 500 méteres távon a két futamban öt-öt hajó versenyzett, a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar hajó a másodikba került, míg az elsőben volt a tavalyi világbajnokság három dobogósa.
A júniusban Szegeden Európa-bajnok új magyar egység (melyben csak a kétszeres olimpiai bajnok Csipesnek van ötkarikás tapasztalata) lassan jött el a rajtból, sokáig csak a negyedik helyen haladt, de aztán fokozatosan felzárkózott, megelőzte az ausztrál és a kínai hajót, s végül a németek mögött másodikként siklott át a célvonalon.
Az első futamból az új-zélandi és a spanyol hajó ért el jobb időt.
Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenu kettes a kora délutáni reményfutamban folytatja szereplését 500 méteren, miután délelőtt, az első pályáján negyedikként ért célba.
A magyar egység délelőtt a kettőből az első előfutamban lapátolt, az első két hely ért közvetlen középfutamot, a többi hajó a reményfutamba került.
Az új párost alkotó magyarok, akik mindketten voltak már olimpián, a júniusi Európa-bajnokságon pedig hajszállal maradtak le a dobogóról, a világbajnoki címvédő német duó, Peter Kretschmer és Tim Hecker mellett lapátoltak.
De mint kiderült, ennek nem volt jelentősége, mert a szélen evező orosz és brazil egység ment nagy tempót, míg a magyarok jó rajt után visszacsúsztak, a németek pedig mögöttük haladtak. A táv második felében a magyar hajó feljebb jött, de nem tudta befogni az élen haladókat, és negyedikként ért célba a semleges színekben induló orosz, a jól hajrázó olasz és a brazil hajó mögött.
A reményfutamot kora délután 13.50-kor rendezik, a középfutamra és a döntőre csütörtökön kerül sor.
A szegedi Kiss Ágnes, Nagy Bianka duó harmadik lett előfutamában a kenu kettesek 500 méteres versenyében, így kora délután a reményfutamban folytatja szereplését.
A szegedi páros mindkét tagja ötkarikás újonc, de Európa-bajnokként érkeztek.
A magyarok a másodikban eveztek a kanadaiak és a spanyolok között, a lassabb rajt miatt ezt a két hajót követték. Féltávnál másodikok voltak, közeledtek, de a kanadaiakat nem volt esélyük beérni, míg a spanyolok ugyan némileg lassultak, de a sorrend nem változott, a szegedi kettes harmadikként ért be.
A reményfutamot 13.20-kor rendezik, a középfutamra és a döntőre pénteken kerül sor.
Előfutamában másodikként célba érve bejutott a középfutamba a Nádas Bence, Tótka Sándor férfi kajak páros 500 méteren.
Ebben a számban két magyar egység érdekelt, közülük elsőként, a négyből a második futamban lapátolt az ebben a számban világ- és Európa-bajnok Nádas Bence és a tokiói olimpián K-1 200-on aranyérmes Tótka Sándor.
A friss Eb-győztes magyar egység kapta el a legjobban a rajtot az öt hajót felvonultató mezőnyben, 250 méter után a németek álltak az élre, a magyarok kis különbséggel követték őket, a többi ellenfél pedig a hajrában fel is adta a küzdelmet.
A K-2 500 méter középfutamára és a döntőjére pénteken kerül sor.
A Kopasz Bálint, Varga Ádám kajakos páros is biztosította helyét a középfutamban 500 méteren.
A frissen összeült második magyar egység a negyedik előfutamba került, az első két hely ért közvetlenül középfutamot. A délelőtt végére megérkezett a pályán uralkodó széljárás, élénk jobbos hátszél fújt.
A tokiói olimpia 1000 méter egyes számának első és második helyezettje nem rajtolt jól, sőt, hátulról kellett feljebb kapaszkodnia, de aztán az utazó sebessége megfelelőnek bizonyult ahhoz, hogy a táv második felében a második helyen evezzen.
A középfutamra és a döntőre pénteken kerül sor.
Lévai Zoltán első mérkőzésén legyőzte török ellenfelét és bejutott a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájának negyeddöntőjébe.
A BHSE világbajnoki ezüstérmes klasszisa az egy kategóriával feljebb, 82 kg-ban világbajnok Burhan Akbudakkal mérkőzött meg, és stabil birkózással 2-1-re győzött.
Lévai, aki elsőként lépett szőnyegre az ötfős magyar birkózócsapatból Párizsban, az elődöntőért azeri vagy bolgár birkózóval küzd meg.
Első pályáján harmadikként végzett a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra páros a női kajakosok 500 méteres versenyében, így legközelebb kora délután, a reményfutamban száll vízre.
A rajtból nem jól jöttek el a magyarok, egy darabig a negyedik helyen haladtak, de aztán erős tempóval felzárkóztak a második helyre, de jelentősen lemaradva. A táv utolsó szakasza viszont a beleerősítő belgáknak jobban sikerült, akik így megelőzték a magyarokat és megcsípték a második helyet.
A reményfutamra 14.10-kor kerül sor, a középfutamot és a döntőt pénteken rendezik.
Szoros versenyben harmadik lett előfutamában a Pupp Noémi, Fojt Sára páros K-2 500 méteren, így legközelebb kora délután a reményfutamban száll vízre.
A harmadik legjobbként kapta el a rajtot a magyar egység, majd féltávnál már a második volt a Pupp Noémi és Fojt Sára kettőse. Nagy verseny volt a lengyelekkel a németek mögött, még őket is sikerült megközelíteni, szoros volt a befutó, azonban a magyar hajó harmadikként siklott át a célon.
Nem lett meg nekik sem az egyenesági továbbjutás, a reményfutamban folytatja tehát mindkét női kajak kettesünk.
A reményfutamra 14.10-kor kerül sor, a középfutamot és a döntőt pénteken rendezik.
Jól kezdett, de végül nem tudott fináléba jutni Bánhidi-Farkas Petra a női távolugrók selejtezőjéből.
Bánhidi-Farkas Petra a délelőtti selejtezőt biztatóan, 6,40 méteres ugrással kezdte, ami a 6,75-ös selejtezőszinttől messze volt, de lehetett bízni abban, hogy javítani tud. A következő sorozatban ez elmaradt, 6,33 métert ért el, a harmadik, utolsó körben pedig 6,22 méterig szállt.
Így az elsőre ugrott 6,40-nel a csoportjában a 11., összességében pedig a 21. helyen zárt a 26 éves atléta. A fináléhoz ezúttal 6,59 méterre volt szükség.
Lévai Zoltán a negyeddöntőben szoros mérkőzésen kikapott, így már csak a vigaszági folytatásban reménykedhet a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában.
A BHSE világbajnoki ezüstérmes klasszisa a török Burhan Akbudak legyőzése után második meccsén az azeriek tavalyi világbajnoki ezüstérmesével, Sanan Suleymanovval csapott össze és 1-1-es eredménnyel, riválisa később szerzett pontja miatt kikapott.
A keddi versenynap egyetlen magyarja akkor kerülhet a szerdai vigaszágra, ha legyőzője az esti elődöntőjét is megnyeri.
Kiss Ágnes és Nagy Bianka a C-500 méter reményfutamában folytatta szereplését az előfutamon elért harmadik hely után.
Négy páros vágott neki a reményfutamnak. A Kiss Ágnes - Nagy Bianka páros mellett egy chilei, egy kazah és egy francia egység indult.
A magyar hajó a féltávnál a második helyen volt, majd 200 méterrel a vége előtt átvették a vezetést. Onnantól pedig nem hagyott ellenfeleinek esélyt Kiss Ágnes és Nagy Bianka, akik egy fél hajóhosszal nyerték meg reményfutamukat. Ezzel megvan a szegedi párosnak a középdöntős szereplés.
A középfutamra és a döntőre pénteken kerül sor.
Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenu kettes a második helyen ért célba a reményfutamában 500 méteren.
A magyar egység délelőtt negyedik lett az első pályáján, ezért kellett még egyszer vízre szállnia.
Csak az utolsó helyet kellett elkerülni, mert három továbbjutó volt. A németek ezúttal féltávnál már vezettek és magabiztosan nyertek, a magyarok pedig jó rajt után az élen haladtak, aztán a második helyen lapátoltak, a végén pedig a felzárkózó cseh Fuksa testvérek, Petr és Martin elől, hajójuk berúgásával kaparintották meg a második helyet.
A középfutamot és a döntőt csütörtökön rendezik.
Női K-2-ben a Csipes, Gazsó és a Pupp, Fojt kettős is harmadik hellyel kezdett, ezután együtt eveztek a második reményfutamban.
Innen négy hajó ment tovább a középdöntőbe. Előbbi páros az első, utóbbi a negyedik helyet szerezte meg, tehát sikeresen végződött számukra a reményfutam.
A kajak négyesek és a férfi kenu párosok versenye csütörtökön folytatódik, míg a K-2-esek és a női C-2-esek pénteken szerepelnek legközelebb. Szerdán női K-1 500, férfi K-1 1000 és C-1 1000 m méteren rendeznek elő- és reményfutamokat.
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában a világbajnok Losonczi Dávid a tokiói játékokon egy kategóriával lejjebb, a 77 kilósok között bronzérmes, azeri birkózó ellen kezd a párizsi olimpia szerdai nyolcaddöntőjében.
A hazai szövetség (MBSZ) honlapja szerint az ESMTK 24 esztendős sportolója a nála 12 évvel idősebb, 82 kilóban kétszeres világ- és Európa-bajnok Rafiq Huseynov ellen lép szőnyegre a francia fővárosban. A tapasztalt azeri versenyző a 2011-es kontinensbajnokság döntőjében az MBSZ jelenlegi szakmai igazgatóját, valamint versenyzőként kétszeres vb- és Eb-győztes Bácsi Pétert múlta felül még 74 kilósként.
Ha Losonczi sikerrel veszi a nyolcaddöntőt, akkor az amerikai Payton Jon Jacobson és az orosz származású, de szerb színekben versenyző idei kontinensbajnok Alekszandr Andrejevic Komarov mérkőzésének győztesével kerül szembe a legjobb nyolc között.
Losonczi szerdán a C szőnyeg tizedik mérkőzésén kezdi meg a versenyt a 11 órakor kezdődő programban a Mars-mező Arénában.
Szél hiányában keddről szerdára halasztották az ILCA 7 hajóosztály éremfutamát.
A Marseille partjainál zajló verseny halasztásról a Magyar Vitorlás Szövetség közösségi oldala számolt be. A kedvezőtlen időjárás miatt már hétfőn sem tudtak futamot rendezni a férfiak számára, így Vadnai a korábbi helyezése alapján összesítésben hatodikként került a legjobb tíz versenyzőt felvonultató éremfutamba.
Az elégtelen vízminőség miatt kedden nem rendezhették meg a párizsi olimpián szereplő nyíltvízi úszók első edzését a Szajnában.
A Magyar Úszó Szövetség közösségi oldala szerint Fábián Bettina, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid semmiképpen nem vett volna részt az edzésen, mert csak a 10 kilométeres versenyen akarnak először a folyóba ugrani, addig nem kockáztatnak és medencében edzenek.
A szervezők azt közölték, a várható kedvező időjárás miatt szerdán már bizonyosan az elvárt szint alá csökken a baktériumok mennyisége a folyóban.
Korábban a triatlonosok több edzése is elmaradt az ötkarikás játékokon, míg a versenyek után többen megbetegedtek.
Lévai Zoltán számára véget ért a párizsi olimpia, mivel legyőzője nem jutott a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjának fináléjába.
A BHSE világbajnoki ezüstérmese a keddi versenynapon a nyolcaddöntőben magabiztos, 2-1-es győzelmet aratott a török Burhan Akbudak felett, majd a következő körben 1-1-es mérkőzésen, riválisa később szerzett pontja miatt kikapott az azeriek tavalyi vb-másodikjától, Sanan Suleymanovtól.
Lévai ezek után még bízhatott a szerdai, vigaszági folytatásban, amihez az azeri döntőbe jutására lett volna szüksége. Suleymanov azonban láthatóan sérülten állt ki este a kazah Gyemeu Zsadrajev ellen, aki könnyedén, 6-1-re legyőzte őt.
Így szerdán a világbajnok Losonczi Dávid (87 kg) lesz az egyetlen magyar birkózó, aki szőnyegre lép.
A magyar női kézilabda-válogatott hosszabbítás után 32-26-ra ki Svédországtól a negyeddöntőben. A magyar csapat hatodik helyen zárta az olimpiát.
Részletek:
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kapott ki a negyeddöntőben az Amerikai Egyesült Államoktól.
Részletek:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.