Kiélezett, hosszabbításban aratott szegedi győzelem a fővárosban

Megszakadt a nyeretlenségi sorozat.

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2023. december 18., hétfő

A MAC Ikonok elleni, hazai pályán elszenvedett súlyos vereséget követően, Óbudára utazott a szegedi csapat, hogy elfeledtesse az elmúlt fordulók eredményeit. Ez sikerült, egy végletekig kiélezett, szoros meccsen, a hosszabbításban jött össze a siker a Goodwill Pharma Szegednek.

Fotó: Albert Peter - AlPeFoto

Az első harmad egy 2-1-es szegedi vezetéssel zárult, amire jól reagált a hazai csapat, olyannyira jól, hogy több játékrészt nem is engedett át a Szegednek. Egy 2-2-es döntetlen következett a második harmadban, ami ugyan a vendégeknek felelt meg inkább, de az Óbuda sem lehetett elkeseredve az eredménytől.

Egy gól volt a hazaiak hátránya, amit le is dolgoztak az utolsó 20 percben, 1-0-ra nyertek, így következhetett a ráadás.

A hosszabbításban Danilov Anton volt a Szeged megmentője, ő szerezte a mindent eldöntő találatot, mellyel rendkívül fontos eredményt tudott kicsikarni a Tisza-parti együttes számára.

A szezon második ráadásos meccsét játszotta a Szeged, előző alkalommal október végén a Vasas ellen 7-8 szenvedtek vereséget a hosszabbításban.

Andersen Liga, 10. forduló, Budapest, Óbudai Jégcsarnok - Nagypálya, vezette: Tóth Renátó, Belák Bence, 78 néző előtt
Óbudai Hockey Academy - Goodwill Pharma Szeged 4-5 (1:2, 2:2, 1-0 , 0-1)
Kiállítás percek: (2:0, 0:6, 25:27) 27:33
Emberelőnyben töltött idő: 07:15 / 02:00

Az Andersen Liga következő körében a DAB-ASP gárdáját fogadja a Goodwill Pharma Szeged, egy nappal szenteste előtt.