Jégkorong: nem tudta tartani a Partizant a Tisza Volán + FOTÓK

2013. november 23., szombat
szeged_partizan08_gs

Szoros első harmad után nem tudta tartani a lépést ellenfelével a Tisza Volán csapata, a nagynevű Partizan Beograd végül hétgólos győzelemmel távozott Szegedről.

Nem ígérkezett hazai szempontból könnyű összecsapásnak a Tisza Volán és a belgrádi Partizan meccse, hiszen egy komoly hagyományokkal rendelkező, válogatott játékosokkal teletűzdelt, nem utolsó sorban eddig hibátlan mérleggel menetelő sztárgárda látogatott a szegedi műjégpályára. Ettől függetlenül az első harmadban egyenlő partnerei voltak a hazaiak nagynevű ellenfelüknek, kiélezett küzdelmet láthatott a szép számban megjelent közönség. Az első gólra végül a 14. percig kellett várni, amikor

Marko Kovacevic

vette be az egyébként kiválóan védő

Balázs Csongor

kapuját (0-1). A második harmadban hamar megduplázta előnyét a szerb együttes, ezúttal

Marko Milovanovic

volt eredményes éppen Kovacevic passzából (0-2). Ezt követően kicsit megrázta magát a Volán és a 28. percben a frissen igazolt, így első szegedi mérkőzését játszó svéd

Linus Schellin

révén szépítésre is futotta a csapat erejéből (1-2). Sajnos, ezen az estén nagyjából ennyi öröme maradt a hazai drukkereknek, mert a folytatásban a Kovacevic, Milovanovic,

Filipovic

trió vezetésével abszolút fölényben játszott a belgrádi együttes, ennek megfelelően érkeztek is sorban a vendégek góljai, végül pedig meg sem álltak nyolcig. Bosnyák Márkóéknak semmi sem sikerült, még az emberelőnyök során is kifejezetten tanácstalannak mutatkozott

Kalocsa László

legénysége. Győzelmével a Partizan Beograd továbbra is hibátlan és vezeti a liga táblázatát, míg a Tisza Volán elszenvedte zsinórban második vereségét a bajnokságban.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Partizan Beograd 1-8 (0-1,1-3,0-4)

Szeged, műjégpálya, 900 néző. Vezette: Fazekas György, Darko Popovic, David Perduv.

Tisza Volán:

Balázs - Maslac, Lippai, Ambrus, Ódry, Bosnyák - Kormos (kapus), Szabó, Muzsik, Rózsahegyi, Varga, Egyed - Molnár, Bontovics, Schellin 1, Barcsik, Fodor.

Kalocsa László.

Partizan Beograd:

Lukovic - Pajevic, Gabric, Kovacevic 3, Filipovic 1, Milovanovic 3 - Ganic (kapus), Kuveljic, Komazec, Ogrizovic, Ristic 1, Rakovic - Stoilkovic, Novakovic N., Lestaric, Jaksic, Delkovski - Novakovic L., Kravljanac, Vukovic.

).

20 perc, ill. 18 perc. Kalocsa László:

"Teljesen tudásunk alatt játszottunk ma. Ennyire rosszul évek óta nem láttam játszani a csapatot. Lehet, hogy túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, ami egy ilyen múlttal rendelkező csapat ellen akár elő is fordulhat, de az, hogy a pályán mutatott teljesítményünkből még az alapok is hiányoztak, sajnos elfogadhatatlan. Mondhatom, hogy nagyon szégyelljük magunkat és még egyszer nem nyújthatunk ilyen produkciót ennyi néző előtt hazai pályán. Ha az emberek megtisztelnek minket azzal, hogy kijönnek a mérkőzésekre, akkor tartozunk nekik annyival, hogy még egyszer nem játszunk ilyen rosszul."

III. harmad 1-8 (0-1, 1-3, 0-4) 60' A szerbek kapujánál zajlik a játék, de helyzet nincs belőle. És itt a vége, méretes zakó ide vagy oda, tapsot kap a végig lelkesen küzdő Tisza Volán a nézőktől. 59' Megint kötekednek a szerbek, most Jaksic legyint egy szegedi felé. A sporik nem látnak igazi fegyelmezetlenséget, nincs kiállítás. 58' Kiegészül a Szeged, de itt az újabb gól... Ristic eredményes. (1-8) 56' Milovanovic közeli lövését védi Balázs, nagyot küzd Kalocsa László legénysége. Gól... Pajevic távoli lövése után a hazai kapus lábáról Filipovic elé kerül a korong, aki rögtön a hálóba is vágja azt. (1-7) 55' Kiállítás hazai oldalon, Fodor pihen két percet. Még nagyobb a baj, Bontovicsnál láttak kaszáló mozdulatot. 3 az 5 ellen a hazaiak. 54' Gól... Megint Milovanovic. (1-6) 53' Lukovic borult egy ütközés után a kapuba, amely így alaposan elcsúszott a helyéről. A buli után a Volán játszik a szerb ketrec előtt, de helyzet nincs belőle. 52' Hosszan járatják a korongot a partizánok a hazaiak kapuja előtt, de helyzetig nem jutnak, közben kiegészül a kék mezes alakulat. 51' Emberelőnyben még több mint egy percig a vendégek. 49' Szorongat a Volán, de korongszerzés után Filipovic mehetett egy az egyben Balázsra, az utolsó pillanatban érte utol Muzsik, így nem lett nagyobb baj a ziccerből, hacsak az nem, hogy a hazaiak játékosát kiállították két percre. 48' Vendég kontra után Filipovic tálalt az üresben érkező Nikola Novakovic elé, csak a szerben múlott, hogy nincs meg a hatodik, Balázs már nem ért volna át a hosszúra. A túloldalon Milovanovicot szórják ki két percre a sporik. 46' Továbbra is támadásban a vendégek, Ristic kerülte meg a kaput, majd lőtt a rövidre, Balázs a helyén volt. 45' Gól... A szerbeknek ma nincs ellenszerük, gyors megindulás után Milovanovic eredményes egy bejátszás után. (1-5) 44' Ódry adna szép szlalom után kapu mögül Ambrus elé, de pontatlan a kísérlet. Másodjára is hasonló a szereposztás, de Ambrus András közeli próbálkozását megfogja Lukovic. 43' Bontovics lő távolról, Lukovic kezében a korong. Buli után a volánosok játékban, de nincs az akcióból érdemi bejátszás. 42' Kiegészül a Volán. Közben Ristic szerez korongot a szegediek térfelén, majd tálal Rakovic elé, de utóbbi játékos lövését és ismétlését is fogja Balázs. 41' Folytatódik a játék. 4 az 5 ellen a hazaiak. Ismét a műjégtáncos kislányok a pályán, az iménti fűszoknyás, majd farkasjelmez után ezúttal majmoknak öltözve.II. harmad 1-4 (0-1, 1-3) 40' Tömegjelenet a vendégek kapujánál, de nem jut középre a korong, kijön a szorításból a Partizan. Hiába a gól, marad az emberhátrány, Egyed kap két percet. 1 perc 34 megmarad az utolsó harmadra a kiállításból. 39' Barcsik kap két percet, emberelőnyben a harmad hátralevő részére a vendégek. "Hajrá Szeged, hajrá Szeged..." - a nézőtéren nem múlik a szegedi siker. Gól... A szerbek viszont nem rettennek meg, Kovacevic a negyedik góljukat lövi... (1-4) 38' Lejár a büntetés, közben Rakovic megy végig a Volán védelmén, középről lő Balázs felé, de a mágneskezű szegedi ezt is elkapja. A következő akciónál rátenyerel a játékszerre a hálóőr, Delkovski odaüt a bottal a kezére. Sportszerűtlen megmozdulás volt. 37' 5 a 4 ellen a hazaiak, mégis a partizánok támadnak, Balázs tenyerel a korongra. Ellentámadás végén Egyed kísérletezik kétszer is közvetlen közelről, Lukovic elfekve hárít. 36' Gól... Itt már Balázs is tehetetlen. Marko Kovacevic lövi második gólját, a szegedi hálóőr már nem érhetett át a bejátszás után a hosszúra. (1-3) Később Ogrizovicot látják durvának a sporik, két perc a büntetése, de a nézők füttykoncertje közepette két minutum fegyelmivel Bosnyákot és Jaksicot is leküldik... 35' Komolyabb lehetőségek nélkül folyik az utóbbi időben a meccs, lelkes a Volán, de a szerb kirakatcsapat védelme jól zár. Sőt! Most Milovanovic lő közelről, a rövidre tartó kísérletet Balázs megfogja. Buli után megint a 11-es számú szerb bombáz, ez is a hazai kapus kezében köt ki. 33' Ismét a hangjukat hallatják a szurkolók, érzi a lelátó népe, hogy kedvenceinek szükségük van a támogatásra. 32' Komazec lő jobbról kintről, Balázs kapufa mellé tolja a hosszúra tartó korongot. 31' Kitámadott a Volán, kontrázhattak a partizánok, Ristic vitte fel a korongot, majd Ogrizovichoz továbbított, a szerb egy befelé induló csel után végül elcsúszva lőtt középről, de Balázs hárított. Bontovicsot kiküldik két percre a következő akciónál. 29' Megint a svéd! Szépen kígyózott a védők között, Ambrus vitte el előle az embert, de a balról megeresztett bomba a kapu fölött száguldott el. 28' Lejár a kiállítás, 5 az 5 ellen újra a csapatok. Ogrizovic és Rakovic ment két védő ellen, utóbbi lőtt nagy helyzetben, Balázs ütővel védett. Az ellentámadásból Schellin eredményes! GÓÓÓÓL!!! (1-2) "Hajrá Szeged!" - zeng a lelátó! 27' Kimarad a hazai ziccer, Bosnyák elé került oda a korong a kapu előterében, de Lukovic még időben átért. 26' Nem jut helyzethez a kék mezes csapat, Ódryéknak egyelőre nem jönnek be a húzásai. Kifejezetten agresszívek a vendégek, most Kovacevic ment volna neki Lippainak, de megállítják. 25' Nehezen jön ki kapuja elől a Volán, láthatóan megzavarta az újabb bekapott gól a hazaiakat. Közben újabb bunyó, FIlipovics ment neki Bontovicsnak. 2 percre kiállt a szerb. 24' Gól... Kovacevic passzával Milovanovic ment középen kapuig, majd a ketrec jobb oldalába helyezett. (0-2) Bosnyák szabadít fel tilosban, majd mimikája mutatja, nincs könnyű helyzetben alakulata. 23' Maslac adna kapu elé egy tiszteletkör után, de Lukovic belenyúl. A túloldalon Marko Kovacevic távoli lövése megpattan, így kevéssel elkerüli a kaput. 22' Kiegészülnek a szerbek. Komazec kilométeres bombáját Balázs öleli magához, buli a hazai kapu előtt. Ogrizovic egyből lő belőle, a szegedi kapus lábbal véd. 21' A performansz után folytatódik a meccs, még 56 másodpercig létszámfölényben hokizhat a Volán. Ódry Tamás hozza el a korongot és tör vele rögtön kapura. A szünet végén fűszoknyás kisiskolás lányok szórakoztatják műjégtánc-bemutatójukkal a nagyérdeműt a Dzsungel könyve dallamaira. Vastaps a jutalmuk a nézőtér felől. I. harmad 0-1 (0-1) 20' Nem tud élni az emberelőnnyel Kalocsa László legénysége, vége a harmadnak. 19' Ódry indult meg lépéselőnyben, már felhördült a lelátó, de Rajevic még időben odakapott a volános támadó elé. A sporik úgy látták, szabálytalanul szerelt a szerb, 2 perc a jutalma. 18' Pontatlan, kapkodó lett kicsit a játék, nem nagyon jutnak helyzetekig a csapatok. Az utóbbi másodpercekben beszorult kicsit a hazai gárda. 17' Nehezen talál magára a bekapott gól óta a Volán, ezúttal Fodor lő balról, de hatástalan, Lukovic elüti. 14' Ódry szedi le gyönyörűen ütővel Schellin löbbölt passzát a levegőből, jár a taps. Gól... Kovacevic talál Balázs kapujába közelről. Ezzel vezetnek a vendégek. (0-1) 13' Kiegyenlített a játék, nem ijed meg nagynevű ellenfelétől Kalocs László együttese. Most Ódry lő jobbról, Lukovic védi. 11' Ristic játszik be Rakovichoz, gól nincs, van viszont verekedés, utóbbi játékos ütött védője felé, ő is két percet kap, de leküldik Molnár Ádámot is. A játék 5 az 5 ellen folytatódik. A hazai kapunál a buli, nincs belőle megindulás a Volántól, csak másodjára, de les, újra a hazai kapunál a korong. Újabb hazai attaknál Schellin maradt le Bosnyák bejátszásáról. 10' Egyed viszi bele a kapusba a korongot, közben egy ember visszajöhet a partizánokhoz. Buli a szerbek kapuja előtt. Megszerzik a kék mezesek, de nincs belőle veszély. A túloldalon Komazec kísérletét hárítja lábbal Balázs, közben kiegészülnek a belgrádiak. 9' Mennek a bombák kintről, Varga után Maslac is próbálkozik - sikertelenül. 8' Buli után Varga lódul meg, a kapu mögött ellökik, a bíró kezében a korong. Nikola Novakovicot kiállítják két percre. Gabric megy neki az egyik hazainak, pofonszerű legyintése után ő is két percet kap. Három mezőnyjátékossal a vendégek. 7' Ódry lő ezúttal a szélről, Lukovic ezt is fogja. Buli a vendégek kapujánál, Ódryt borítja fel szemből Ogrizovic, de a spori sípja néma. A túlldalon éppen az imént határozott szerb lő magasan, Balázs úgy kapja el, mint béka a szúnyogot. 6' Schellin első lövése volános mezben, messziről, Lukovic lekpaja a levegőből. 5' Gabric lő messziről, Balázs lábbal hárítja. Még tizenhat másodperc a kiállításból. Buli a hazai kapunál. Ambrus indult meg, lövés nincs, de kiegészülnek a hazaiak. 4' Egyed kapott a korongba egy bejátszásnál, jól védekezik a Volán. 3' Filipovic indulhatott meg két védőt megelőzve, de Balázs ismét hárított. Itt az első kiállítás is, Molnárt küldték ki a sporik két percre. 1' Némi csúszással ugyan, de elkezdődött a derbi, a szerbek hozták el a korongot. Balázs tenyerelt rögtön a korongra, a Szeged térfelén a buli., majd Milovanovic lövését védte a hazai kapus. Az ellentámadásból Ódry ment Lukovicig, de nem tudott túljárni az eszén. 17.50: Mindhárom új szerzemény ott van Kalocsa László keretében, így bemutatkozhat a Volánban Fodor Zoltán, Bontovics Márton és a svéd Linus Schellin is. Sérült játékos nincs a csapatnál, legerősebb összeállításukban szerepelhetnek Bosnyák Márkóék. 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Kék mezében lép ma jégre a hazai Tisza Volán, fehér vállú fekete felsőben a Partizan. Bő negyedóra múlva kezdünk! Beharangozónk itt olvasható!