Labdarúgás: vérbeli "kinizsis" kupacsata potyogó gólokkal + FOTÓK

2013. május 15., szerda
moravarosi_kinizsi_szentes20_gs

A Móravárosi és a Szentesi Kinizsi látványos meccset vívott, ahol a vendégek fölénye az első, és a második félidő hajráiban domborodott ki nagyon, pontosan 5 gólnyira.

Nagyon változatos, mozgalmas kupacsata lett a kinizsiek találkozójából, ahol az élvonalba felkerült Szentes bár a meccs két szakaszában is komolyan beszorította a Móravárost, a hazaiak egy percig sem adták fel a küzdelmet. A második félidőben 1-3-as állásnál elkezdte futószalagon szállítani a helyzeteket a hazai gárda, de nem találtak be, végül a 81. percben végleg eldőlt a találkozó sorsa. A különbség nem tükrözi pontosan a meccs izgalmát. Nagyon sok helyzetet hozó, nézőket kényeztető összecsapást láthattak ma Gyálaréten a kilátogatók.

A labdarúgó SZEGEDma.hu CSMMK 2. fordulójában:

Móravárosi Kinizsi - Szentesi Kinizsi 2-5 (1-1).

Gyálarét, 50 néző, vezette: Fodor Lajos (Mucsi Zsolt, Boldog János).

Móraváros:

Varga L. - Varga P., Sövényházi, Laczi N., Varga G., Paksi M. (Petrusán B. 34'), Gerebicz (Magyar 59'), Laczi Z., Vidákovics, Valkai J. (Valkai Z. 75'), Balog T. Játékos-edző: Gerebicz Attila.

Szentes:

Szél B. - Polyák A. (Kánvási 55'), Lajos, Vincze Z., Nagy A. (Légrádi 78'), Polyák Cs., Boldizsár M., Tóth L. (Martók 60'), Bordács L., Hidas (Pengő 80'), Széll N. (Tolnai 70'). Vezetőedző: Bozóki Zoltán.

Laczi Z. (28'), Magyar (83'), illetve Boldizsár (45'), Polyák Cs. (53'), Széll N. (61'), Hidas (81'), Bordács (87'). Gerebicz Attila:

Arra kértem a srácokat, hogy a játékunkat játsszuk, sportszerűen mutassuk meg magunkat ezen a fordulón, és ez sikerült is, gratulálok mindkét csapatnak.

Bozóki Zoltán:

Megérdemelten nyertünk a lelkes hazaiak ellen, nagy céljaink vannak a kupában is...

VÉGE90' Vége a meccsnek. 87' GÓÓÓL!Bordács 26 méteres szabadrúgását szép lövéssel juttatta a bal felsőbe. 2-583' GÓÓÓL! A tizenegyeset Magyar vágta a jobb alsóba. 2-483' TIZENEGYES! Vidákovics tört be a 16-oson belülre, de buktatták: büntető. 81' GÓÓÓL! A leshatárról lépett meg Hidas, betört a 16-oson belülre, majd szép mozdulattal csavarta el a bal kapufához Varga mellett a labdát. 1-478'A Szentes csereembere, Légrádi lőtte el a kapu előtt a labdát centikkel szögből. 77' Helyzetkihagyási versenybe kezdtek a csapatok, ezt a Móraváros nyerte. Először Valkai törte át a szentesi falat, lőtt volna, de szabálytalankodtak vele szemben. Magyar 18 méteres szabadrúgását védte Szél B. Később Vidákovics kicselezte a kapust, de elhamarkodta a lehetőséget: mellé-fölé lőtt. A csereként beállt Tolnai is a kapusba lőtt. 73' Nagy kígyóként csusszant át a móravárosi védelmen, de ahelyett, hogy lepasszolta volna a labdát, alányesve emelni próbált, Varga kapus belekapott a labdára, egy védőre pattant, onnan pedig a kapus ölébe. 69' A móravárosiak próbálkoznak, Valkai a főszereplő, éles helyzetek előtt szerelik gyakran a vendégvédők, a Szentes mintha megnyugodott volna a két gólos előny birtokában. 64' Móravárosi 30 méteres szabadrúgást Laczi Z. végez el, kilövi a sorfalat, a lepattanóból beadás, amit lehúz Szél B. 61'GÓÓÓL! A védőfalból Széll N. ugrik ki egy bejátszás után, és elteszi a kifutó Varga kapus mellett a labdát a bal sarokba. 1-360' Vidákovics egyedül tört kapura, passzolt Magyar elé, aki 6 méterről lőtt, Szél B. lábbal védett. 59' Csere: Gerebicz helyett Magyar állt be. A cserember tört be a 16-oson belülre, de lövés előtt szerelték. 56' Élénk kupacsata, nem adja fel a Móraváros. Valkai egyedül lépett ki, néhány centivel elcsúszott a talpa alatt a labda, így Szél kapus megkaparintott azt mielőtt a támadó cselezni kezdhetett volna. 53' GÓÓÓL! Széll N. 26 méteres szabadrúgását Varga L. lábbal védte, a kipattanóra hárman robbantak be, Polyák Cs. ért oda, és 6 méterről a bal sarokba lőtt. 1-249' Nem az első félidő folytatódott, a Móraváros meg tudta tartani középpályán a labdát. A túloldalon Hidasnak kétszer volt lehetősége helyzetbe kerülni, egy beadása pattant szögletre, majd egy kiugratási kísérletébe léptek bele az utolsó pillanatban. 46' Elkezdődött a második félidő. SZÜNET45' A középkezdés után egyből szünetet rendelt el a játékvezető. 45'GÓÓÓL! Széll N. lövése a felső lécről lepattant, amit Boldizsár kapásból a hosszú sarokra lőtt, Varga L. nagyot nyújtózott, de hárítani nem tudott. 1-140' Folytatódik a kézilabda szerű játék, a 16-os szolgál a 6-os vonalának, amit szinte körbeállnak a hazai játékosok, úgy védekeznek, s rúgják ki a labdát, a Szentes eddig nem tudott a falon áttörni. 37' Kérdés: meddig tart még a kis csapat hősiessége, teljesen beszorult a Móraváros, a félpályáig is alig jut el, nagyon érik a szentesi gól... 34' Megsérült a kiváló formában játszó Paksi M., helyére Petrusán állt be. 33' Nagyobb sebességre kapcsolt a Szentes, a Móraváros hősiesen védekezik. A legutóbb Tóth L. fejelt mellé, a támadó több lehetőséget is elszalasztott már a gólszerzésre. 28'GÓÓÓL! Hosszú percek óta először jutott el a vendégkapuig a Móraváros, Valkai harcolt ki szögletet: Nem állta rövid oldali kapufához védő a Szentesnél, Laczi Z. ezt felismerte, és a rövidbe benyeste a labdát. 1-026' Tóth L. bal odlalon két alkalommal is az 5-ösig cselezett, de nem találta el a kaput. 22' Tóth L. kihagyta a kihagyhatatlant: 4 méterre a kaputól választotta azt a megoldást, hogy inkább eltekeri a labdát a hosszú oldalba, minthogy bepasszolja, nem sokat, de néhány centit tévedett. 18' A hazai oldalon Paksit illeti dicséret a támadójáték tekintetében, a hazai 2-es többször meghúzta a jobb szélt, lefutotta védőjét, csak a beadások nem értek gólveszélyes célt. 16' Futószalagon a szentesi helyzetek, ezek kialakításában Boldizsár járt az élen, Polyák 24 méteres szabadrúgása szállt centikkel a léc fölé. 13' Vidákovics a bal szélen került gólhelyzetbe, egyéni akciója végén betört a 16-oson belülre, de a védője mellett feldobta magát, nem történt szabálytalanság, viszont odalett a ziccerhelyzet... 10' Széll N. lő kapura 26 méterről egy szabadrúgást, Varga L. lábbal véd. 8' Erős támadásokat vezet a Szentes, Boldizsár egy jobb oldali beadást fejelt a felső lécre. 4' Változatos, lendületes a játék, Hidas lövése pattant le a sorfalról, túl oldalon Laczi Zoltán húzta meg a szélt, beadását azonban megszűrte a vendégvédelem. 1' Szentes kezdte a mérkőzést. 16.58:A múlt hétvégén bajnokságot nyerő Szentesnek a hazai csapat - angol szokás szerint - sorfalat állt, majd egy kupát adott át az egyik Kinizsi a másiknak. A Szentesi Kinizsi alapítása 1913, idén ünnepli tehát száz éves születésnapját a klub, a Móravárosi Kinizsié 1931. A hazaiak piros-fehérben, a vendégek kék-pirosban játszanak. Derültséget okozott, hogy mindkét csapat "Kinizsi" kiáltással üdvözölte a szurkolókat. 16.50: Üdvözöljük olvasóinkat Gyálarétről, ahol egy napsütötte kora nyári hangulatban csaphatnak majd össze a felek a SZEGEDma.hu Csongrád Megye Magyar Kupa 2. fordulójában. (A Móraváros külön köszöni a Gyálarétnek és a csapat elnökének, Szabó Józsefnek, hogy ilyen jól előkészített pályán rendezhetik a fordulót!) 17 órakor Fodor Lajos sípjelére indul a mérkőzés és élő közvetítésünk.

A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában a 2. forduló mérkőzéseire kerül sor szerdán, a tét a legjobb 16 közé kerülés. Gyálaréten a megye III. Homokháti csoportjában vitézkedő, ott jelenleg negyedik Móravárosi Kinizsi fogadja a megye II-ben a hétvégén bajnokká avanzsált Szentesi Kinizsit. A Kinizsik küzdelmében a vendégek a favoritok, de a kupa attól különleges és szép, hogy a papírforma bármikor borulhat! Az 1. fordulóban egyébként a móravárosiak Valkai János találatával diadalmaskodtak Pusztaszeren, míg a Kurca-partiak a Székkutast ütötték ki 4-1-re, Gránicz Szabolcs (2), Polyák András és Mihály Róbert volt részükről eredményes.