Labdarúgás: ismét megtréfálta az UTC az FK-t a derbin + FOTÓK, VIDEÓ

2013. március 30., szombat

Újszegedi siker született a helyi rangadón, akárcsak ősszel. Többet rohamoztak a kék-feketék, de nagyszerűen kontráztak a Pálfy-legények, amiért is három pont lett a jutalmuk.

A megyei I. osztály 20. fordulójában:

Ujszegedi TC - FK 1899 Szeged 3-1 (0-0).

Algyő, műfű, 150 néző, vezette: Csöngető Endre (ifj. Tóth Sándor, Lászlai Róbert).

UTC:

Tombácz R. - Péczely (Dobi 15'), Szanka (Joó 46'), Balogh N., Erhardt (Gajdacsi 46'), Tombácz G., Szántó, Gonda L., Dürgő (Varga A. 87'), Lázár, Bilics. Vezetőedző: Pálfy Zoltán.

FK:

Brunczvik - Szecska, Sipos (Gonda M. 51'), Dóra T., Barta (Holecska 71'), Csuka (Dedovics 46'), Forró, Imre, Szalai, Füle, Dóra J. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Lázár G. (53'), Dürgő P. (70'), Gajdacsi M. (88'), illetve Dóra J. (80')

Kiállítva:

Dobi I. (76') Pálfy Zoltán:

"Először is saját csapatomnak szeretném megköszönni, amit ma a lelkemért produkáltak. Az első félidőben az FK simán eldönthette volna a találkozót, mi nem találtuk a ritmust, a játékunkat, csak vagdalkoztunk. A második felvonásra a kettős csere lendületet adott, acélosabbá vált a támadójátékunk, amit ki tudtunk használni. Két szép gólt szereztünk, majd a hajrára meleg lett a pite, de a végén szerencsére sikerült egy harmadik találattal bebiztosítani a sikerünket. Szerencsés győzelmet arattunk a masszív FK ellen."

Tekintse meg a SZEGEDma TV videóját is a szegedi rangadóról Gajdacsi Mátyás mindent eldöntő góljával, az érintett, valamint Brunczvik Dániel, az FK kapusának értékelésével!

91. perc: Füle tüzelt 15 méterről, egy védőről vágódott az oldalhálóba. Imre lágy szögletét ezután Dóra János bólintotta fölé. Ezzel vége is a helyi derbinek! Igazán remek mérkőzést láttunk, sok helyzettel, élvezetes játékkal, nagy irammal. A helyzeteit jobban értékesítő gárda zsebelte be a három pontot. Némi szóváltással zárult a műfüvön az egyébként igen sportszerű találkozó. Az UTC 16 pontjával megközelítette a tabellán a 17 pontos FK-t, de mindkét szegedi gárdára komoly harc vár még a bennmaradás biztosításáért. 90. perc: Imre szöglete után Holecska veszélyeztetett, de kísérlete levágódott. Mint egy gumifalról, úgy pattannak vissza a labdák az újszegediek védelméről. 88. perc: GÓÓÓL 3-1! Alighanem eldőlt. Miközben kinyílt az FK, egy előrevágott labdával Gajdacsi Mátyás lépett ki, elhúzta a lasztit Brunczvik mellett, s 11 méterről az üres kapu közepébe gurított. A 23 éves csatár immár ötgólos a bajnokságban: ebből hármat az FK hálójába vágott! 87. perc: Dürgő helyére Varga Attila érkezett az UTC-nél, miközben folyamatosan támad az FK. Dóra János robbant be egy Szecska-beadásra, de mellé bólintott. 83. perc: Dóra János 28 méteres szabadrúgása alig-alig szállt fölé. 81. perc: A középkezdést követően azonnal Holecska Norbert ugrott ki a balösszekötő helyén, egyenlíthetett volna, de mellé durrantott. 80. perc: GÓÓÓL 2-1! A sokadik FK-szöglet után itt a szépítés. Dóra Tamás ütközött Tombácz portással, de a bíró nem fújt faultot, közelről pedig Dóra János kotorta be a lasztit a hálóba. Hatalmas izgalmak a hajrára! A 36 éves FK-csatár kilencedik találatát jegyezte a szezonban. 78. perc: Újabb kék-fekete lehetőség, nagy kavarodás után oldalháló lett a vége. 76. perc: KIÁLLÍTÁS!Dobi Imre megkapta második sárgáját túlzott keménységért, így tíz főre olvadt az UTC. Érdekesség, hogy Vásárhelyen Gondát, Nagymágocson Baloghot állították ki az újszegediektől, ez már a harmadik piros lapjuk a negyedik tavaszi meccsükön. 74. perc: Gonda László a tizenhatos bal sarkáról lőhetett rá egy szabadrúgást, Brunczvik Dániel védeni tudott. Ezután Dóra János tört előre, de beérték, majd szerelték az UTC védői. Nézői szempontból pozitív, hogy a kék-feketék egyáltalán nem adták föl a kétgólos hátrány ellenére sem. 73. perc: Bartát Holecska váltotta az FK-nál, Hüvös Gábor tehát igyekszik frissíteni a hajrára. 70. perc: Dóra János szépíthetett volna, de fölé lőtt jó helyzetből. 69. perc: GÓÓÓL 2-0! Kinyílt az FK, büntetett az UTC! A jobb oldalon nagyszerűen törtek előre a fekete-fehérek, a mintaszerű centerezést közvetlen közelről Dürgő Péter továbbította a hálóba. A 24 éves támadó Lázárhoz hasonlóan télen kölcsönben érkezett Mórahalomról az UTC-hez, s neki is ez volt a második találata, még korábban Vásárhelyen tudott eredményes lenni. 65. perc: Füle léphetett volna ki egyedül, az utolsó pillanatban spiccel mentettek előre szögletre az újszegedi védők. 63. perc: Hatalmas FK-nyomás helyeződik ezekben a percekben az UTC ketrecére. Szalai levágódó löketét gyűjtötte be imént Tombácz kapus. Ezután Füle beadása Forrót találta üresen, aki 12 méterről nem tudta bepasszolni a hálóba a lasztit, ami a bevetődő Gonda Lászlóról pattant kornerre. Imre szögletét óriási nehézségek árán kaparta ki a gólvonalról az UTC hálóőre. 59. perc: Imre sarokrúgását Dóra János bólintotta kapura, ez könnyedén Tombácz zsákmánya. 58. perc: Imre Zoltán szögletét kivágták, az újabb beadás után az ötösön belülről előbb Szecska Menyhért, majd Gonda Miklós továbbíthatta volna a hálóba a játékszert, de Tombácz mindkét alkalommal szenzációsan hárított! 53. perc: GÓÓÓL 1-0! Váratlanul vezetést szerzett az UTC! Lázár Gábor a tizenhatos előterében csapott le egy lecsorgó labdára, kettőt lépett vele, majd kilőtte a jobb alsót. A 24 esztendős, télen Mórahalomról igazolt futballistának ez már a második gólja volt újszegedi színekben, legutóbb a 90. percben ő szépített Nagymágocson. Ez most fontosabb találatnak tűnik! További rossz hír az FK számára, hogy rutinos belső védőjük, Sipos megsérült, Gonda Miklós váltotta őt. 50. perc: Imre fantasztikus lövését fogta Tombácz, akinek jóval több dolga akad, mint odaát Brunczviknak. Igen motiváltan, vehemensen lépett fel az FK a második félidő elején, érezhető, hogy nagyon szeretné megszerezni a vezető találatot. 46. perc: Az FK 1899 Szeged kezdte a második felvonást. Mindkét együttes számára létfontosságú lenne a győzelem, de különösen igaz ez a tavasszal még nyeretlen UTC-re. Bízunk a jobb, gólgazdagabb folytatásban. A szünetben az újszegediek kettőt cseréltek, Erhardt Szilárdot Gajdacsi Mátyás, Szanka Rolandot Joó György váltotta, míg az FK-nál Csuka Tanás helyére Dedovics Márk érkezett. Szünet.45. perc: Hatalmas lehetőség adódott Füle és Csuka előtt egy kavarodásnál. Füle kivárt egy ütemet, lövésébe így bele tudott vetődni Tombácz kapus. Majd pedig Barta fejelhetett tisztán az ötösről, fölé. FK-fölénnyel zárult az első félidő, mely összességében inkább a kék-feketéké is volt, gólt azonban nem láttunk. 41. perc: Imre Zoltán adott be ezúttal, óriási lehetőség támadt, Dóra János a gólvonalról továbbította a hálóba a labdát, les miatt azonban érvénytelen a találat. Füle fejelt egyébként, s lehet, hogy anélkül is bement volna, hogy Dóra belsővel hozzáér. Ez az érintés ráadásul annyit jelent most, hogy nincs meg a vezetés. Sipos picikét korholja is ezért társát, elismerve, hogy jogos volt az asszisztens intése. 37. perc: Jó 40 méterről Sipos ívelte előre egy szabadrúgást, ám ez túlságosan laposra sikeredett, így senki sem tudott bólintani a kék-fekete támadók közül. 33. perc: Erre válaszként Lázár Gábor iramodott meg a bal szárnyon, a kapu felé tört, de lelassított, feleslegesen kivárt, így beérték az FK védői, s úgy szerelték, hogy róla pattant ki a labda az alapvonalon túlra. Kirúgás következhetett. 32. perc: Füle Mátyás ígéretes helyzetben inkább lőtt, ahelyett, hogy Dóra János vagy Szalai Norbert elé tálalt volna, a löket levágódott a védőkről. 27. perc: A villámgyors és igen technikás Dürgő Péter ügyesen tört előre a jobb szárnyon, az alapvonal közeléből centerezett, az FK belső védői ki tudták végül vágni a labdát. Kiegyenlítődött a játék, feljött az UTC, ezzel párhuzamosan egyre inkább szikrázóvá vált a harc, két-két sárgát is villantott már Csöngető Endre sporttárs, aki igyekszik elébe menni annak, hogy eldurvuljon a helyi rangadó. 23. perc: 30 méterről jutott szabadrúgáshoz a Hüvös-alakulat, négytagú falat állított az UTC. Imre Zoltán jó lövését Tombácz vetődve védte a bal saroknál, szépen és magabiztosan mozdult a nagyszerű portás. 22. perc: Tényleg csodás az időjárás, de nem ez a fő információ, hanem az, hogy még mindig az FK irányít. Barta Kristóf távoli lökete pattant le az imént a védőkről, többen büntetőt reklamáltnak, de úgy tűnt, testhez szorított kézhez ért a labda. 18. perc: Nagyszerű beadás után Forró Attila 6 méterről senkitől sem zavartatva bólinthatott, hatalmasat védett Tombácz Róbert, az UTC kapusa. Többen érkeztek a kipattanóra, ám az asszisztens végül lest jelzett. A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. 17. perc: Az első negyedóra végén kényszerű csere: Péczely Csabát Dobi Imre váltotta az UTC-nél. Péczely sérülten vállalkozott a játékra, de sajnos nem bírta, ezért jelezte, változtatást kér. Ezt megelőzően Sipos Zoltán a saját térfeléről szenzációs labdával indította Szalai Norbertet, aki nem volt elég bátor, így szerelték a védők. Ez is jelzi azonban, hogy jóval aktívabbak, többet próbálkoznak a kék-feketék. 13. perc: Az UTC is eljutott az FK kapujáig, Szanka Rolandot állította meg lesen a bírói sípszó. Ettől függetlenül továbbra is a "vendégek" birtokolják többet a bogyót. 8. perc: Fölényben futballozik az FK, több szárnytámadás futott jobbról és balról is, igyekeztek megbontani az UTC védelmét. Érkeztek is a beadások, de remekül zártak Gonda Lászlóék, eddig minden alkalommal sikerült megelőzniük a diszkoszvetősök berobbanó embereit. 4. perc: Az első veszélyes helyzet Csuka Tamás szép cselei után adódott. Belőtt passzába külsővel remek érzékkel szúrt bele Dóra János, a labda alig csúszott el Tombácz Róbert kapujának jobb sarka mellett. 1. perc: Szeged felé támadhatnak a fehér-feketék, akik pontban déli tizenkettőkor indították útjára a lasztit. Egyik fél sem őriz egyébként kellemes emlékeket az algyői műfűről: a Hüvös-legények 4-1-re kaptak itt ki nemrég a Tápétól, míg Pálfy Zoltán fiai csak 0-0-s döntetlenre tudtak végezni a Kistelekkel. Könnyen meglehet, hogy kilencven perc múlva valakinek szimpatikusabb lesz majd ez a játéktér... Még ennyit így az elejére, hogy újszegedi oldalon nem szerepelhet Balogh Ádám, akit Nagymágocson kiállítottak, ezért egymeccses eltiltást kapott a fegyelmi bizottságtól. 11.55: Mindkét együttes gyönyörű szép mezben, fehérben fekete díszítéssel az UTC, fekete nadrágban, sportszárban, kék-fekete csíkos felsőben az FK. Az időjárás okozott kis meglepetés, kisütött a nap, s meleg is lett végre, március végének megfelelően... 11.50: Köszöntünk minden kedves futballbarátot Algyőről, ahol a Szeged 2011 barátságos meccsen 3-0-ra verte a Hajdújárást. Délben megye I-es bajnoki kezdődik az Ujszegedi TC és az FK 1899 Szeged csapatai között, a srácok már javában melegítenek. 12 órakor Csöngető Endre sporttárs sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk.

Ki-ki mérkőzést vív a Szertár Sportbolt megyei I. osztály 20. fordulójában az Ujszegedi TC és az FK 1899 Szeged. Az újszegediek Kertész utcai pályája sajnos nem alkalmas játékra, így a helyi derbinek az algyői műfű ad otthont. A pályaválasztó UTC 13 pontjával az utolsó előtti, tizenötödik a tabellán, míg a "vendég" FK 17 ponttal tizenharmadik. Mivel a biztos bennmaradáshoz a legjobb tízben kell végezni, mindkét félnek égetően szüksége van a győzelemre. Különösen igaz ez Pálfy Zoltán legényeire, akik tavasszal még nyeretlenek egy döntetlen mellett kétszer maradtak alul, ráadásul csak alsóházi együttessel mérték össze tudásukat. Ezzel szemben Hüvös Gábor alakulata két vereség mellett már kétszer is nyerni tudott márciusban. Hiába erősített remekül az UTC, a pontvadászatban ezt még nem sikerült bizonyítania, de könnyen lehet, hogy éppen a kék-feketék isszák meg most ennek a levét. Az újszegediek ősszel már borsot törtek a diszkoszvetősök orra alá, hiszen Dóra János korai találatára Gajdacsi Mátyás duplájával feleltek, így 2-1-gyel elvitték a három bajnoki pontot a Felső Tisza partról. Ha tartani akarják a lépést a közvetlen riválisokkal, hasonló eredményt kell elérniük ezúttal is. Persze ehhez Brunczvikéknak is lesz egy-két szavuk. Nagyszerű csörtére van kilátás!