Labdarúgás: már a Röszke sem nyeretlen, az UTC bánta

2012. november 11., vasárnap

Alsóházi rangadót rendeztek Röszkén, ahol a hazai együttes első sikerére tört, míg a vendég újszegediek győzelmükkel az első tíz közé szerettek volna bekerülni vasárnap.

Pocsék őszt tudhat eddig maga mögött a Röszke, hiszen az első tizenkét fordulóban három döntetlen mellett kilenc vereség szerepelt a neve mellett a megyei I. osztályban. A 3 ponttal álló alakulat számára rendkívül távolinak tűnik a biztosan bennmaradást érő első tíz hely, a sereghajtó tudta, meg kell végre szereznie első győzelmét, hogy a többiek nyomába eredjen. Erre vasárnap, a 13. fordulóban az Ujszegedi TC ellen nyílt lehetősége. Az újszegediek is győzni érkeztek azonban Röszkére, s ehhez jó alapot teremtett számukra az utolsó két fellépésük során elért két nagyszerű eredmény: a Mindszenten 5-3-ra verték a Pálfy-legények, majd 0-0-ra végeztek az acélos Csanádpalotával. Ezt a sorozatot akarták tovább folytatni. A hazaiak azonban sokkal motiváltabban, erőszakosabban és határozottabban kezdtek, mint a vendégek. Az UTC nehezen viselte a sárga lapok miatt kimaradó

Gonda László

és a munkahelyi elfoglaltsága miatt hiányzó

Tombácz Gábor

hiányát, nélkülük igencsak lyukasnak tűnt a védelem és a középpálya is. A Röszke harcosabban focizott, több lehetőséget dolgozott ki. A 37. percben meg is lett ennek az eredménye. Egy bedobásánál rosszul helyezkedtek a látogatók védői,

Lorant Lacak

ezt kihasználta ügyesen kanalazott

Béry István

fölött a hálóba; 1-0. Még szünet előtt felcsillant azonban a remény az újszegediek előtt: a 40. percben egy szöglet után kipattanót bogyót

Drágity Dusán

vágott a kapuba; 1-1. A második felvonásban is alapvetően a röszkeiek domináltak. Ettől függetlenül

Pálfy Zoltán

gárdája egy nagy helyzetet dolgozott ki, mikor

Gajdacsi Mátyás

törhetett volna ki, ám tévesen lesen állította meg az asszisztens, ettől kicsit meg is rogyott a fekete-fehér alakulat. A 60. percben ismét vezettek a vendéglátók. Az ötös magasságából erősen lőttek középre egy szabadrúgást, a nagyszerűen érkező

Tanács Attila

pedig a rövidbe sodorta a bőrt az elmélázó védők közül; 2-1. Másodszor is egyenlíthetett volna a sebességet váltó UTC, ám a 70. percben csereként beállt

Kovács Sándor

nem sokkal később egyedül a szélen kilépve centikkel mellé lőtt. A 80. percben aztán eldőlt a derbi: egy röszkei kontrát

Sztuparity Gábor

fejezett be góllal; 3-1. A hajrában még szépíthettek volna Béryék, ám Kovács nagyszerű centerezését az egyedül érkező

Bokányi Ádám

Szabó Gergely

kapusba fejelte, illetőleg a portás nagy bravúrral megóvta ketrecét az újabb góltól. Mindez azt jelenti, hogy a sereghajtó is megszerezte első győzelmét, így nincs már nyeretlen csapat a megye I-ben, az újszegediek pedig óriási felkapaszkodási lehetőséget puskáztak el. A 6 pontjával továbbra is utolsó Röszke november 17-én (szombaton) 17 órakor villanyfényes alsóházi rangadót vív a tizenötödik FK 1899 Szegeddel a Felső Tisza parton, míg a 11 ponttal tizenharmadik UTC ugyanezen a napon 13 órai kezdettel ugyancsak hatpontos, "bennmaradási" derbin látja vendégül a tizennegyedik Bordányt a Kertész utcában.

A megyei I. osztály 13. fordulójában:

Röszke SK - Ujszegedi TC 3-1 (1-1).

Röszke, 100 néző, vezette: Somodi Imre (Vereska Mátyás, Fülöp István Zoltán).

Röszke:

Szabó - Nagy Torma, Papdi Sz., Fülöp, Cinder, Bálint (Lőrinc 69'), Tanács, Lacak, Takács (Mácsai 69'), Balogh Á. (Répás 77'), Sztuparity (Kovács A. 86'). Vezetőedző: Molnár Tibor.

UTC:

Béry - Szanka, Szántó, Balogh N., Péczely, Deák (Kovács S. 70'), Tari, Szűcs (Dobi 76'), Drágity, Gajdacsi, Bokányi (Papdi T. 85'). Vezetőedző: Pálfy Zoltán.

L. Lacak (37'), Tanács A. (60'), Sztuparity G. (80'), illetve Drágity D. (40') Molnár Tibor:

"Végre sikerült három gólt rúgnunk, s megtörni a hosszú negatív sorozatunkat. Itt volt az ideje, hogy megkezdjük a felzárkózást, s a többiek nyomába eredjünk!"

Pálfy Zoltán:

"Otthon hagytuk a szívünket, ami a labdarúgás legfontosabb eleme. Azt hittük, elég csak a cipőt kiküldeni a pályára, s meglesz a siker. A Röszke azt játszotta, amit kellett, határozottan, keményen támadott, s teljesen megérdemelten győzött. Nagyképűen álltunk ehhez a mérkőzéshez, hiába óvtam a játékosokat a túlzott elbizakodottságtól. Két meghatározó emberünk hiányát megéreztünk, nem volt olyan vezér, aki a pályán összefogta volna a többieket. Játék nélkül próbáltunk meg futballozni. Az itt elhullajtott pontokat meg kell próbálnunk a még hátralévő három találkozón visszahozni, ezért dolgozunk."