Labdarúgás: nem bírt egymással a HFC és a Makó

2011. október 3., hétfő

A vendég Maros-partiak az utolsó percben szerzett góllal mentettek pontot a népes közönség előtt megvívott megyei derbin.

Nagyon régen játszott utoljára bajnoki mérkőzést a makói felnőtt labdarúgócsapat Vásárhelyen. Az elmúlt években lejátszott magyarkupa-találkozók jelentette tétmérkőzések viszont rendre a Maros-partiak sikerét hozták. Azóta viszont sok víz lefolyt a Maroson, a vendégek a nyáron alaposan meggyengültek, ráadásul az ismert okok miatt csak az NB III-as indulást vállalták, de a vásárhelyi labdarúgás is élt már meg szebb napokat. Gyönyörű nyár végi idő és szépszámú szurkolótábor fogadta a pályára vonuló csapatokat. A hazaiak kék-sárgában, a vendégek zöld szerelésben léptek pályára az orosházi

György Sándor

játékvezető sípjelére. A találkozó harmadik percében már vezethetne a HFC. Történt, hogy

Varga Máté

átemelte a labdát a védők fölött, érkezett a fiatal

Nuszpán,

aki a kimozduló

Halász

kapust emelte át, de a labda a felső kapufáról kifelé pattant. A hazaiaknál újdonságként hatott, hogy az eddig középső védő szerepkörben játszó

Sipost

a középpályára vezényelte

Szűcs Róbert

edző. Feltűnt, hogy mindkét fél igen óvatos játékot játszott, a kapuk hosszú percekig egyáltalán nem forogtak veszélyben. A nyugalmat

Czibere

lövése törte meg, aki 25 méterről alig lőtt fölé, majd

Szalai

beadását

Huszár

mentette a vásárhelyi kapu előterében. A 38. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes,

Piti

szerzett labdát, kapura húzott, majd okosan az érkező Varga Máté elé játszott, aki a tehetetlen

Halász

mellett lőtt a kapuba, 1-0. Három perc múlva Piti ugrott ki, a makói védők erősen vitatható módon szerelték a büntető területen belül, de a sípszó elmaradt. Igaz, néhány perccel ez előtt a vendégek reklamáltak büntetőt egy vélt kezezés miatt. A szünetben egyik tréner sem cserélt, a kezdés után Varga M. beadását Piti fejelte mellé. A folytatásban fölénybe került

Bány Tamás

csapata, jöttek a beívelések mindkét oldalról a vásárhelyi kapu elé, de ezekből helyzet nem adódott. Negyedórával a befejezés előtt - amint később kiderült - meccslabdát hibáztak a hazaiak. Nuszpán két védő között remekül ugratta ki

Krasznicsot

, aki rávezette a labdát Halászra, de lövése centiméterekkel a hosszú sarok mellé ment. Két perc múlva Varga nagy lövését védte egészen furcsa mozdulattal Halász, majd

Retek

nagy bombáját ütötte ki a másik oldalon

Kovács Krisztián

. Az utolsó tíz percet szinte végigtámadta a vendéggárda, és a hazai védők egyetlen kihagyását sikerült is kihasználniuk. Az utolsó percet mutatta a vásárhelyi stadion eredményjelzőjének órája, amikor egy jobb oldali keresztlabda némi szerencsével

Bakos Tamás

elé került, aki tíz méterről védhetetlenül lőtt a kapu bal oldalába, 1-1. A találkozó után mindkét edző nagyon elégedetlennek tűnt.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 7. fordulójában:

Hódmezővásárhelyi FC - Makó FC 1-1 (1-0).

Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: György S.

HFC:

Kovács K. - Huszár (Krasznics), Antal, Bárkányi, Marton - Varga M., Sipos, Kökény, Juhász S. - Nuszpán (Mátó), Piti (Potloka). Edző: Szűcs Róbert.

Makó:

Halász - Retek, Béres, Krucsó (Bakos T.), Horváth G. - Szalai, Pataki, Czibere (Bánóczki), Tóth A. (Kószó) - Nagy N., Schreiber. Edző: Bány Tamás.

Góllövők:

Varga M. illetve Bakos T.

Jók:

Kovács K., Bárkányi, Varga M. illetve Pataki Szűcs Róbert:

"A helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna."

Bány Tamás:

"Amint azt már korábban is mondtam, ez az eredmény az, amelyik egyik csapatnak sem volt jó."