Néhány nappal a magyar dráma ünnepnapját követően nyitnak a Szegedi Nemzeti Színház kapui. Háborús előadások, vígjátékok és Frankenstein is terítékre került az új évadban.
A 2014/2015-ös év műsortervéről
Gyüdi Sándor
főigazgató,
Bodolay Géza
főrendező és
Pál Tamás
első karmester tájékoztatta a sajtót pénteken. A színházi évadot rögtön egy ősbemutató nyitja: szeptember 26-án
Pozsgai Zsolt
történelmi játéka, A vasgróf debütál a kisszínházban, mégpedig
Bodolay Géza
feldolgozásában. Maradva a teátrum kisebb játszóhelyének darabjainál, a tavaly nagy sikert aratott Othello, a velencei mór után az új évad sem telhet el Shakespeare nélkül, ezúttal
Keresztes Attila
gondolja újra Ahogy tetszik című vígjátékát. A Svejk már bemutatkozott a szabadtéri játékok újszegedi közönsége előtt, ám a szegedi nemzeti - ahogyan az évadzárón megígérte - novemberben műsorra tűzi az elsőháborús katona történetét. Karácsony előtt egy egyfelvonásos operával kedveskedik nézőinek a színház:
Marco Tutino
és
Gaetano Donizetti
darabjai, vagyis az A gyertyák csonkig égnek, valamint a Farsangi kalamajka kerül terítékre. Az új esztendőt
Juronics Tamás
rendező-koreográfus előadása nyitja, a Szegedi Kortárs Balett bemutatja az Insomnia-t.
Hollós Gábor
Az öreg hölgy látogatása után
Shelley
klasszikusával, a Frankenstein-nel tér vissza Szegedre, míg április 10-én egy igazán elegáns és laza vígjáték,
Molnár Ferenc
Az üvegcipő című darabja zárja a kisszínházi bemutatók sorát. A nagyszínház is hasonló csemegéket ígér a jövőre nézve, igaz, ott csak októberben kezdődik meg a játékok sora. Függetlenül attól, hogy tavaly véget ért a Verdi-év, elsőként a Macbeth című operára csábítják a közönséget. Ezt
Csukás István
és
Nagy Imre Erik
ősbemutatója, a korábban már színpadra álmodott Szökevény csillagok című daljátéka követi. Ehhez kapcsolódóan egyébként egy játékos, általános iskolásoknak szóló Csukás-életművetélkedőt is hirdetnek a gyerekeknek. Decemberben A víg özvegy operettel búcsúztatják az óévet, januárban pedig
Brecht
Kurázsi mama a harmincéves háborúban című színművel várják vissza a színház szerelmeseit. Ami pedig még hátravan:
Paul Maar
mesejátéka, a Hoppláda, Puccini Tosca-ja, zárásképp pedig a szegedi balett
Maurice Ravel
a Daphnis és Chloé-jával búcsúzik.
Ha az előbb felsorolt csemegék felkeltették érdeklődésüket, augusztus 11-től tizenhatféle bérletcsomag kínálatából válogathatnak. Az egyetemistáknak, diákoknak, nyugdíjasoknak és pedagógusoknak szóló kedvezményeken túl operabérletet, hétvégi, illetve szabadbérletet, valamint hétköznapokra érvényes csomagokat hirdettek. A korábbi évek gyakorlatához hasonlóan idén is két szakaszban várják az érdeklődőket: a bérlettulajdonosok szeptember 13-ig hosszabbíthatnak, az újak pedig október 18-ig igényelhetnek. Az igazgató kiemelte, most sem emeltek az árakon, továbbra is akár 30 százalékot megtakaríthatnak a színház szerelmesei a bérletben foglalt előadások jegyáraihoz képest.
Változik azonban a Dömötör-díj szavazási feltétele, mostantól online szavazólap helyett anonim módon a jeggyel vagy bérlettel ajánlható be a kiválasztott művész. Jegy esetében a hátoldalán található fehér sávban, bérlet esetében pedig az utolsó felhasználás után, az arra érdemesnek tartott színész, rendező, tervező nevét lehet majd feltüntetni. Idén a gyerekek is szavazhatnak kedvenceikre iskolájukkal, óvodájukkal karöltve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.