Néhány nappal ezelőtt megírtuk, hogy
- hacsak nem uniós pénzről van szó.
Arra, hogy trükközhetnek ezekkel a közbeszerzésekkel, Chovanecz Kata hívta fel a figyelmet.
A képviselőnő az elmúlt napokban szinte egy kampányt indított, hogy bemutassa, mi a különbség a nyílt és a zárt közbeszerzések között, szerinte ugyanis egyikkel jól járhatnak a szegediek, a másikkal csak a kiválasztott társaságok.
Az első bejegyzésében egy zárt közbeszerzés dokumentumait mutatta meg az ellenzéki képviselőnő.
Mivel zárt volt a köszbeszerzés, ezért a többi ajánlatot nem ismerhetjük - közölte. Információink szerint a zárt közbeszerzések esetén a város fix - mondhati haveri - vállalkozásokkal dolgozik, valószínűsíthető, hogy a szerepek is le vannak előre osztva - tette hozzá.
Szerinte a zárt közbeszerzés előnytelen, valós versenyhelyzetet nem teremt - véli az ellenzéki képviselő.
A második bejegyzében egy nyílt közbeszerzést mutatott be a képviselőnő. Ebben az esetben jól látható, hogy rengeteg pályázó volt a munkára, de ami ennél fontosabb:
Valós verseny volt a cégek között, ami az árakat nyomta lefele megspórolva súlyos milliókat a szegedieknek - mutatott rá Chovanecz Kata.
- Azért tettem ki ezt a két posztot, hogy mindenki értse és lássa, hogy milyen felháborító módon működnek a közbeszerzések Szegeden.
- mondta lapunknak a fideszes képviselő.
NÉMA A BALOLDAL
Lapunk megkereste a közbeszerzések ügyével Nagy Sándor momentumos alpolgármestert, a DK-s jogi bizottság elnököt: Binszky Józsefet. Egyikük sem válaszolt kérdéseinkre. Nagy meglepetést ezzel nem okozta nekünk, ugyanis a szegedi városvezetés rendre a hallgatást választja, ha kellemetlen kérdéseket kapnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.