A parlamenti Fidesz-KDNP-frakció gyulai ülésének helyi vonatkozásairól kérdeztük Bohács Zsolt szegedi országgyűlési képviselőt, aki elmondta, a kormány részéről felmerült: az egyetemeken is a részleges, állami adósságátvállalással segítenének, így az SZTE is kaphatna plusztámogatást.
Július 1-jétől csökkennie kell a víz-, a csatorna-, a szennyvízel-vezetési, a szemétszállítási, a palackosgáz-, valamint a kéményseprési díjaknak – egyebek mellett erről döntöttek a február 5. és 7. között megtartott Fidesz-KDNP-frakcióülésen, melyen sajtóértesülések szerint hangsúlyos szerep jutott a felsőoktatás átalakításával kapcsolatos kérdéseknek is. Portálunk
Bohács Zsolt
országgyűlési képviselőt, a Fidesz-KDNP szegedi közgyűlési frakciójának vezetőjét kérdezte a Gyulán történetekkel kapcsolatban. A politikus a SZEGEDma.hu kérdésére megerősítette, hogy a háromnapos kihelyezett ülésen a fő kérdéskör valóban a rezsicsökkentés volt, ez töltötte ki a megbeszélés legnagyobb részét, ahogy az a médiában is megjelent. „Ennek végrehajtási határidejét jelölte meg a frakció 2013 júliusáig, az irányításra pedig egy háromfős csoportot jelölt ki,
Fónagy János, Németh Szilárd
és
Kósa Lajos
személyében. Utóbbi fogná össze a csoportot, és tartaná a kapcsolatot az önkormányzatokkal. Azt tudni kell, hogy az ország különböző pontjain igen eltérőek az energiaárak, van, ahol például 180 forintos a vízdíj, de akad, ahol akár az 1000 forintot is meghaladja, így ezt a differenciát is kezelni kell; jelentős különbségek vannak, amit meg kell vizsgálni” – mondta. Nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt sem – vetettük közbe –, hogy több önkormányzatnál, így Szegeden is, az energiaszektor külföldi multicégek kezébe került. „Igen, ez ügyben is tenni szeretne a kormány, most az első lépéseket a gáztározók visszavásárlása felé tesszük, és folyamatosan tárgyalunk erről a kérdésről” – mondta Bohács Zsolt, aki arra a felvetésre, hogy helyi, azaz kifejezetten Szegedet érintő témák szóba kerültek-e Gyulán, azt felelte, hogy közvetlenül nem.
„
Kalmár Ferenc
képviselőtársam próbált lobbizni a tömegközlekedés többlettámogatásának kiharcolásáért, de jelen állás szerint ez még várat magára. Elhangzott azonban egy olyan lehetőség, ami érintheti a városunkat, illetve annak felsőoktatási intézményét, a Szegedi Tudományegyetemet. Az egyetemek helyzetével kapcsolatban ugyanis hasonló konstrukció kidolgozásán gondolkodik a kormány, mint az önkormányzatoknál, egyfajta adósságkonszolidációt, adósságátvállalást készítene elő. Ez a modell egyébként jelentős támogatásként jelentkezhet egyetemünknél is, hiszen gondoljunk csak arra, hogy Szeged város 30 milliárdos hitelállományának most a felét vállalja át a kormány” – utalt a kínálkozó esélyre a képviselő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.