Közélet

Másként SZIN-ez a kabinetvezető tolla, mint Sódaré

Másként SZIN-ez a kabinetvezető tolla, mint Sódaré

2012. október 30., kedd
Másként SZIN-ez a kabinetvezető tolla, mint Sódaré

Valótlanságoknak nevezte a SZIN több 10 milliós veszteségéről a helyi napilapban tett polgármesteri kabinetes nyilatkozatot a fesztivál rendezését lebonyolító városi cég ügyvezetője, Sódar István.

Az önkormányzat részéről a kabinetvezető,

Szabó Sándor

értékelte a napilapban a Szegedi Ifjúsági Napok (SZIN) veszteségét az ifjúsági ház hivatalos tájékoztatása alapján, kijelentve, hogy több tízmilliós veszteséggel zárt a rendezvény, miközben 2010 előtt még nyereséget termelt. A Szegedi Ifjúsági Ház Nonprofit Kft. ügyvezetője,

Sódar István

portálunknak sajtóközleményben reagált a kabinetvezető beszámolójára.

A városházán 2010-ig kezelték kiemelt rendezvényként a SZIN-t?

„Sajnálattal tapasztaltam, hogy ismét valótlanságokat tartalmazó írás jelent meg társaságunkról, mellyel kapcsolatban a sajtóetika legelemibb normáit figyelmen kívül hagyva még csak megkeresést sem kaptam, hogy álláspontunkat kifejtsem, és hiteles információkkal lássam el a cikk szerzőjét. Míg a korábbi években (2010-ig) a város kiemelt rendezvényeként kezelte a Szegedi Ifjúsági Napokat, addig ügyvezetésem alatt ennek nyomát sem látni. Pedig ez a város érdeke is lenne: jelentős a vidéki látogatók száma, ami Szegednek közvetett úton bevételt jelent, mivel hatással van a szállásértékesítésre, kereskedelmi, és vendéglátóipari értékesítésekre, így a vállalkozók által befizetett iparűzési adóra, idegenforgalmi adóra is. De Szegednek olyan „marketingértéket”, országos média-megjelenést is jelent, amit nagyon nehéz lenne megfizetni” – mondta el az ügyvezető nyilatkozatában. Sódar kiemelte, idén is lettek kiosztva feladatellátás céljából bérletek és napijegyek is. Ezeket a területen dolgozó munkavállalók, hostessek, vendéglátósok és személyzetük, kereskedők és személyzetük, a fellépő művészek, zenekarok, sajtósok, biztonsági, és egészségügyi személyzet, szponzori kapcsolattartók kapták, de elmondása szerint ezek száma a korábbi évek kimutatásai alapján ügyvezetésem alatt csökkent!

Az önkormányzat kapott 211 tiszteletbérletet

„Most az önkormányzat polgármesteri kabinetjének vezetője részéről érte támadás a tiszteletjegyek miatt a SZIN-t, miközben tiszteletbérlet és tiszteletjegy kizárólag az önkormányzat és az önkormányzati dolgozók részére lett kiadva! Igaz, korlátozottabb számban, mint a korábbi években (idén összesen 211 db). Amennyiben ezzel a Polgármesteri Hivatalnak problémája van, fizesse ki az általa felhasznált bérleteket, jegyeket” – emelte ki hozzátéve, hogy a sajtóban korábban megjelent, nézőszámra vonatkozó, a végleges összesítést megelőző – nem hivatalos – becslés valóban túlzó volt, azonban ezt a tények ismeretében később pontosították, és az önkormányzat éppen ők tájékoztatták a napokban, hogy mekkora volt a tényleges látogatószám. „Mivel a SZIN teljes elszámolása még nem történt meg, és novemberben is lesznek zárótárgyalások néhány partnerrel, melynek pénzügyi vonzata is van, ezért a SZIN eredmény-kimutatása hitelesen nem készíthető el, így felelősen még arról sem lehet nyilatkozni, nyereséges vagy veszteséges évet zárt-e a SZIN. Egyébként 2010 előtt a SZIN-ről a tulajdonos önkormányzat nem kért eredmény-kimutatást, és ilyet a társaságnál fellelni nem lehet. Valótlan és megalapozatlan tehát az a polgármesteri kabinetfőnöki állítás, mely a korábbi évek fesztiváljait nyereségesnek próbálja beállítani. Meglepő, de igaz: a 2009. és a 2010. évi beszámolók és közhasznú jelentések, valamint könyvelési dokumentumok alapján a SZIN közhasznú tevékenységként volt nyilvántartva” – mutatott rá arra, hogy szerinte itt kettős mérce működik.

Amit Szabó Sándor elhallgatott

„A cikkben említett 60 millió forintos ’gyorssegélyt’ társaságunk nem a SZIN megrendezésére kérte, hanem a 2010. évről, tehát az előző ügyvezetés időszakából fennmaradt szállítói tartozások rendezésére. A tulajdonos által biztosított támogatás mértéke nem a 2012. évben (165 millió forint) volt kiugró, hanem a 2011. évben volt alacsonyabb (125 millió forint), hiszen a 2010. év támogatása 162.772 millió forint volt” – ismertette a számokat az ügyvezető, majd hangsúlyozta, hogy az önkormányzat egyes alkalmazottai által tett nyilatkozatok a társaságnak üzleti károkat okozhatnak, miközben nem egy esetben nélkülözik a valóságot. „A tavalyi évben például szintén Szabó Sándor nyilatkozta, hogy 30 millió forintos veszteséggel zárt a SZIN, ami túlzó és légből kapott számnak bizonyult. Ám az érintett nem helyesbített, mint ahogyan azt is elhallgatta, hogy a társaság 2011-ben – hosszú évek veszteséges működése után – végre nyereséges lett” – zárta gondolatait a nyilatkozat végén a városi cég vezetője.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.