76 éves korában meghalt Forgács Gábor színész, humorista, szinkronszínész.
A gyászhírt Forgács Gábor lánya, Győrfi-Forgács Beáta tette közzé a Facebook-oldalán. Azt írta, hogy édesapja hétfő reggel halt meg, és a temetéséről később intézkednek.
Forgács Gábornak nyolcéves korától a jódlizás volt a hobbija, ennek kapcsán kollégái beszélték rá, hogy induljon az 1972-es Ki mit tud?-on. A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel. Ettől kezdve előadóművész lett, sorra jöttek a fellépések. Koós János hatására kezdte el humorral fűszerezni előadásait, akivel három évig dolgozott együtt. 1975–1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban szerepelt, kezdetben segédszínészként. 1977–1993 között a Vidám Színpad, majd öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Aztán ismét szabadúszóként szórakoztatott.
Elsősorban vígjátékokban lépett fel, a Magyar Televízióban és az RTL Klubon főként kabarékban és szórakoztató műsorokban látható. De a hangja hallható animációs rajzfilmekben, sorozatokban és filmekben is.
Basszusgitárosként tagja volt Magyarország első színészzenekarának, amelyben Bubik István és Sipos András dobolt, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott és Mikó István gitározott – vicces egyvelegeket csináltak, amelyekkel felléptek a Népstadionban, a színészek és az újságírók évenkénti futballfesztiválján. Az eredeti felállást Kalmár Tibor hozta össze, mint a Dali-dili névre keresztelt cirkuszi színészzenekar: Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János személyében. Sokáig lovagolt is.
Még 2020-ban diagnosztizáltak rákot Forgács Gábornál, aki azóta több műtéten is átesett. A színészt később még egyszer műtötték. Az operációt követően néhány hónappal azonban újabb nehézség jött az életébe, miután megfertőződött a koronavírussal.
A színész nemrégiben a Ridikül című műsorban beszélt betegségéről, valamint arról, hogy mindig is pozitív ember volt, mert folyton olyan dologgal foglalkozik, amelyben örömét leli. Így a betegségével is pozitívan nézett szembe. A színész a pozitív szemléletét akkor is megőrizte, amikor kiderült a betegsége.
Rákos vagyok mind a mai napig. Elég későn, 72 éves koromban jött ez a betegség. Nagy dolog, hogy az ember leél úgy 72 évet, hogy szinte semmi baja nincs. Aztán jött ez a betegség, és persze kellemetlen az első pillanatban, mikor közlik az emberel a diagnózist, de ettől nem vagyok hajlandó búskomorságba esni. Abból indultam ki, hogy majd segítenek rajtam, és persze én is mindent megteszek a gyógyulásért. És valóban így lett, három orvoscsoport mindent elkövetett azért, hogy most itt ülhessek
– fogalmazott a műsorban, amiről a Híradó.hu számolt be.
Forgács Gábor 76 évet élt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.