Március elején indul az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjának újabb szakasza. A szervezet a pályázati időszak során pilotként megkezdett mentorprogramját szeretné minél szélesebb kör számára elérhetővé tenni. Ehhez olyan volt szegedi egyetemisták jelentkezését várják, akik szívesen mentorálnának jelenlegi hallgató(ka)t. Mi is az a mentorálás? Mennyi időt vesz igénye? Hogyan lehet jelentkezni?
Részletek itt.- Mert egy olyan 2014 tavaszán indult kezdeményezés részesévé válhat, amelyben szakmai tudásával, önkéntesként hozzájárulhat ahhoz, hogy az SZTE hallgatói minél felkészültebben álljanak a munkaerő-piaci kihívások elé, - mert könnyen találhat kiváló gyakornokot, leendő munkatársat a mentorprogramba jelentkezők között, - mert a program által saját szakmai kapcsolati hálóját is bővítheti.
Az
alumni mentorálásszemélyes kapcsolat egy tapasztalt, volt SZTE-s szakember és a hallgató között. A mentor megosztja tudását és tapasztalatait a hasonló pályára készülő hallgatóval, hogy segítse annak szakmai előmenetelét.
Elkötelezi magát a mentorált mellett és időt fektet abba, hogy megismerje a képességeit, ambícióit és érdeklődési területeit. A mentorra jellemző, hogy jártas saját szakterületén és kész átadni tudását, üzleti tapasztalatait. Támogatást és tanácsokat ad, ami segíti a mentoráltat az ambíciói szerinti előrejutásban.
- Karrier lehetőségek bemutatásával, - bevezetéssel az adott vállalati kultúrába, - a cég szakmai sajátosságainak bemutatásával (akár árnyékprogram-szerűen, személyes és online tanácsadás formájában, vagy
által), - az egyes munkafolyamatok ismertetésével, - karriertervezéssel, - proaktív válaszadással a hallgatók kérdéseire, - a mentoráltaknak való példamutatással. Mennyi időt vesz igénybe a mentoráltakkal való közös munka? A kezdeményezés jóval rugalmasabb, mint egy gyakornoki program. Havonta legalább 2 órát érdemes együtt tölteni a mentorálttal, persze ennél jóval többet is lehet, ha a mentor időbeosztása ezt engedi. Emellett, amikor nincs lehetőség személyes találkozásra, online is folyamatos lehet a kapcsolattartás mentor és mentoráltja között. Adminsztráció terén is igyekszünk a minimálisra korlátozni a teendőket, amit kérünk egy mentorálási napló, amiben címszavakban kell rögzíteni az eseményeket, illetve a program végén egy féloldalas értékelés a hallgatóról, amit a záráskor kell leadni. Az előző ciklus mentorait tekintse meg
Olvassa el a
a mentorprogramról! Ha kérdése van vagy érdekli a mentorálás, szívesen foglakozna hallgatókkal, kérjük, jelentkezzen az info@sztealmamater.hu e-mail címen 2015. február 10-ig. A mentorok szándéknyilatkozata elérhető itt: szandeknyilatkozat mentorpr_2015.doc További kérdés, kérés esetén forduljanak hozzánk bizalommal! Elérhetőségünk: info@sztealmamater.hu vagy a 62/546 775
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.