Átgázolt a Flensburg a fáradt MOL-Pick Szegeden

A MOL-Pick Szeged 34-26-ra kikapott a Flensburg otthonában a VELUX EHF férfikézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában.

VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 13. forduló
SG Flensburg-Handewitt–MOL-Pick Szeged 34–26

(17–11)
Flensburg, Flens-Aréna, 4355 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok).
Flensburg: Buric – Steinhauser 3, Glandorf 3, Johanessen 3, Golla 2, Gottfridsson 4, Jöndal 4. Csere: Bergerud (kapus), Heinl, Jurecki 6, Jeppsson 4, Schöngarth, Wanne 3/2, Zachariassen 2. Vezetőedző: Maik Machulla.
MOL-Pick Szeged: Mikler – Sostaric 1, Maqueda 1, Bánhidi 3, Källman 4, Bodó 1, Bombac 2. Csere: Alilovic (kapus), Sigurmannsson, Gaber 1, Kaspárek 4, Canellas 5, Radivojevics 4/1, Henigman. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2, ill. 4/1. Kiállítás: 10, ill. 12 perc.

Online tudósításunk a mérkőzésről:

60. perc: Radivojevics elszórta a labdát, majd Zachariassen azonnal kihasználta a ziccert. Canellas megszerezte ötödik gólját a meccsen. Johannessen találatával zárult a találkozó. 34-26-ra nyert a Flensburg.

58. perc: Heinl kétperces kiállításban részesült amiért megráncigálta Bodót. Jeppson ziccerét kivédte Mikler. Bodó passza után Radivojevics kipókhálózta a felső sarkot. Zachariassen lövése a keresztlécen csattant, Kallmann góljával kozmetikáz a Szeged. 32-25.

56. perc: Radivojevics a jobboldalról javította az előző hibáját. Maqueda sípszó után teljesen feleslegesen ellökte két kézzel hátulról az egyik flensburgit, két perc a jutalma. Jeppson lövése kikötött a kapuban. 32-23.

54. perc: Canellas kétszer indulása tökéletesen jellemezte a szegediek mérkőzését. Jurecki megtalálta a rést a Tisza-partiak védelmén. Bánhidi lövését kivédte Burics. Mikler hosszú idő után bemutatott egy védést, Kallmann kiharcolt egy hetest és egy két percet. A hétméterest kihagyta Radivojevics. 31-22.

50. perc: Bodó átlövéssel megtörte a négy perce tartó szegedi gólcsendet. Jurecki továbbszárnyal, Kallmann nagyon szép cundert mutat be a baloldalról. 30-22.

48. perc: Burics nagy védése után távolról mellé tüzelt a hazai gárda. Bombacsnál belemenést fújtak a játékvezetők. Gottfridson lövése utat talált a jobb felsőbe. 29-20.

46. perc: Bodó lövése a sáncról fölé ment, majd a bejátszását követően Bánhidi betalált. Heinl lerántotta Maquedát, két perc a jutalma. Canellas fejbe lőtte Buricsot, de azért, mert közben a lövőkezét fogta Golla, amiért kiállították, ráadásul hétméterest kapott a MOL-Pick. A büntetőt Radivojevics értékesítette. Gottfridson lövésével kettős emberhátrányban is gólt szerzett a Flensburg. 28-20.

44. perc: Radivojevics először talált a kapuba, Canellas ziccerben a kapufát találta el. Jurecki negyedik gólja azt jelenti, hogy ismét kilenccel megy a Flensburg. Időt kért a Szeged. 27-18.

42. perc: Bánhidi értékesítette Maqueda bejátszását, Wanne első gólját szerezte akcióból. Maqueda lövését kifogta Burics. 26-17.

40. perc: Visszajött Mikler a kapuba, de nem tudott segíteni Jondal baloldali lövésénél. Henigman ismételten méterekkel a kapu fölé lőtt. Canellas kétperces kiállítást kapott, a Flensburg megy egy hétméterest, amit Wanne gólra váltott, így először vezet kilenccel a házigazda. 25-16.

38. perc: Jeppson ellentmondást nem tűrően bombázott a kapuba, Henigman kísérlete célt tévesztett. Glandorf góljára Maqueda válaszolt. 23-16.

36. perc: Jurecki átlövése utat talál a szegedi kapuba, Radivojevics kísérlete mellé megy, nem úgy mint Glandorfé a túloldalon. Kasparek gólja azt jelenti, hogy a fiatal cseh játékos karrierjének eddig ez a legeredményesebb BL-meccse. Túl sokáig nem örülhetett, mert védekezésben elkövetett szabálytalanságáért két percet kapott. Jeppson egyből élt az emberelőny nyújtotta lehetőséggel. Canellas góljával hatgólosra olvadt a hazai előny. 21-15.

32. perc: Egészen elképesztő, az első félidőben 45 százalékos védési mutatót produkált Burics, a Flensburg kapusa. A második játékrész első lövésénél azonban tehetetlennek bizonyult a németek hálóőre, Canellas nevéhez fűződik a gól. A szegedieknél Alilovic jött a kapuba, Jeppson lövését nem tudta hárítani. Henigman lövése kipattant a keresztlécről, de maradt a labda a Szegednél, Kasparek pedig megszerezte harmadik gólját a meccsen. 18-13.

A szünetben: 17-11

30. perc: Eladta a MOL-Pick Szeged a labdát, Zachariassen góljával egyből megbüntette a hibát a Flensburg. Canellas kozmetikázott az eredményen, majd félperccel az első játékrész vége előtt időt kért a hazaiak mestere. Az időkérést követően Gaber kétperces kiállításban részesült, majd egy szemre is tetszetős támadás végén Steinhauser a jobbszélről góllal zárta a félidőt. 17-11.

28. perc: Gollát kiküldték két percre, Burics újabb párharcot nyert Bánhidivel szemben. Jondal a baloldalról ötgólosra növeli a németek előnyét. A túloldalon Gaber megtörte az ötperces szegedi gólcsendet. Jurecki hat és fél méterről, talpról bevette Mikler kapuját. 15-10.

26. perc: Bombac technikai hibája után Jurecki háromgólosra növelte a hazai előnyt. Bombac lövéssel próbálta korrigálni iménti hibáját, de a keresztléc kisegítette a németeket. Sigurmannsson két percet és hetest érően szabálytalankodott. Wanne higgadtan gólra váltotta a büntetőt. Bánhidi hosszú idő után kapott használható labdát, de Burics kivédte a ziccert. 13-9.

23. perc: Remekül használta ki az emberelőnyt a német csapat, Jondal teljesen üresen kapott labdát a baloldalon, majd gólt szerzett. Canellas átlövése ezúttal a kapu mellé pattant, a Flensburg pedig lemásolta előző támadását. Először vezetnek kettővel a németek. Juan Carlos Pastor időt kért 11-9.

22. perc: Kallmann faultolta Glandorfot, amiért a Flensburg hetest, a svéd játékos pedig kétperces kiállítást kapott. Steinhauser büntetőjét Mikler kivédte lábbal. Canellas átlövésével ismét egál. 9-9.

20. perc: Burics bravúrja után Kallmann visszaszerezte a labdát, majd Kasparek ismét betalált, az sem zavarta meg a cseh légióst, hogy félig letépték a mezének ujját. Gottfridson távoli bombája után ismét a hazaiaknál az előny. 9-8.

18. perc: Gottfridson elemi erővel bombázott Mikler kapujába, a frissen beállt Kasparek góllal mutatkozott be a mérkőzésen, Johannessen átlövésénél tehetetlen volt a szegedi védelem. 8-7.

16. perc: Burics kétszer egymás után kivédte Bodó próbálkozását, Glandorf góljával átvette a vezetést a Flensburg, de Bombac olyan gyorsan egyenlített, hogy az operatőr le is maradt róla. 6-6

13. perc: Maqueda támadófaultja után Gottfridson hozta ziccerbe Gollát, aki élt is a lehetőséggel. A németek Steinhauser góljával zsinórban harmadszor eredményesek, ezzel pedig ismét döntetlen az állás. 5-5.

10. perc: Gottfridson lövését kivédte Mikler, Kallman góljára Steinhauser a jobbszélről válaszolt. Maqueda is dobott egy nagy kapufát. 3-5.

8. perc: Glandorf zúgó kapufája után Bodó is kettéforgácsolta a keresztlécet, majd Joendal lövése is a kapufán csattan. Sostaric kihagyott egy hétméterest, de a kipattanót bedobdta, így már kettővel megy a Szeged. 2-4.

6. perc: Bodó védekezett jól, az ellentámadásból Bánhidi gólt szerzett, nem sokáig vezetett a Szeged, mert Golla azonnal egalizált. Bombac remek cselekkel lövőhelyzetet teremtett magának és két gólpassz után megszerezte első találatát a meccsen. 2-3.

4. perc: Johannessen átlövésével megszületett az első gól a meccsen, Kallmann bevetődve egyenlített a túloldalon. 1-1.

2. perc: A Flensburg kezdte a mérkőzést, az első támadás végén Mikler parádés védéssel mutatkozott be a találkozón. Bombac kiharcolt egy hétméterest, amit Sigurmannsson a kapu mellé dobott. 0-0

18:56: Nagy szeretettel köszöntjük a SzegedMa olvasóit! Megérkeztek a csapatok a küzdőtérre, a hazaiak kék mezben, míg a szegediek fehér dresszben játszanak a mai napon.

Korábban írtuk:

Először a 2010/11-es kiírásban találkozott a Szeged és a Flensburg, akkor a németek Szegeden (27-26) és hazai pályán (33-20) is nyertek, majd jutottak a legjobb 8 közé a Bajnokok Ligájában. Hét évvel később szintén a BL-ben találkoztak, akkor a csoportkőrben mindkét csapat hozta a hazai meccsét, Szegeden 30-28 volt a végeredmény, Flensburgban szintén két góllal, 27-25-re nyertek a hazaiak. Az eddigi utolsó összecsapás a most futó szezonban volt szeptemberben, ahol kiélezett mérkőzésen 24-24-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Ha a szegediek a hátralévő két mérkőzésükön a Flensburgot és a Barcelonát is legyőzik, akkor a többi eredménytől függetlenül csoportelsők lesznek és pihenhetnek a nyolcaddöntőben. Joan Canellas, a MOL-Pick Szeged irányító-átlövője szerint erre az esélyük adott, de hangsúlyozta, hogy csak akkor tudnak élni vele, ha a két meccset külön kezelik és először csak a németek ellni meccsre koncentrálnak.