Küzdésből jelesre vizsgáztak a vasutasok! - Két góllal nyert csak a Fradi az SZVSE ellen

2018. szeptember 22., szombat

Leandro és Finbogasson góljaival 2-0-ra legyőzte Brinszky Adrián együttesét a Ferencváros.

Online tudósításunk a mérkőzésről:

92. perc: Antal Péter véget vet a találkozónak! Vastaps! A 2-0-ás vereség ellenére minden dicséretet megérdemel a Szegedi VSE csapata a tisztes helytállásért. 90. perc: A második gól lelombozta a hazai közönséget, a lelátóról többen is elindultak hazafelé.

88. perc: Gól, elődőlt a meccs. Finbogasson egy pattanást követően tizennyolcról jobbal kilőtte a hosszú felsőt.

87. perc: Utoljára cserél Brinszky a meccsen: Bilic helyén Bakos bizonyíthat. 86. perc: Egy emberként ugrott talpra a lelátó Végh lövésénél, a labda viszont elkerülte a kaput. 85. perc: Felcsillannak a remények a csodára: szegedi szöglet! 83. perc: Jön az utolsó Fradi csere: Lovrencsics le, Csonka be. 81. perc: Ugyan a hosszabbítással együtt van még hátra bő 10 perc találkozóból, de lassan kijelenthetjük, hogy az SZVSE megússza nagy zakó nélkül a Ferencváros elleni meccset. 77. perc: Finbogasson Csamangó szorításában középre tudta tenni a labdát, igaz Petrjaknak nem volt pontos az átadás. 75. perc: Bilic hosszú indítására Holczernek kellett kilépnie a tizenhatoson kívülre. 73. perc: Leandro 18 méteres szabadrúgása ezúttal úgy pattant meg a sorfalon, hogy az alapvonalon és nem pedig a gólvonalon túlra került a labda. 71. perc: Egyre bátrabban jön előre a hazai csapat, de ennek ugyanakkor megvan az a veszélye, hogy hátul kinyílnak és a villámgyors ferencvárosi támadók előtt nagyobb területek nyílnak. 70. perc: Brinszky is cserél: Juhász jön le a pályáról, helyén az ifjonc Baka Márk. 69. perc: Finbogasson lövése centikkel ment el a jobb kapufa mellett. 67. perc: Csamangó látványos cselekkel vezette fel a labdát, majd indításával Vitost kereste, aki azonban későn indult el, így nem alakult ki gólhelyzet, nem úgy mint a kontrából. Három a háromban vezethette a labdát a szegedi védelemre a Fradi, Finbogasson passza után Petrjak próbálta sarokkal bevenni Pluhár kapuját, a hálóőr azonban résen volt. 64. perc: Újabb csere a vendégeknél: Lanzafame-t Finbogasson váltja. 62. perc: Mi maradt ki! Petrjak ajtó ablak ziccerben vezethette a labdát Pluhárra, az ukrán légiós viszont túlságosan önzetlen volt és le akarta adni a labdát társának, a passzt azonban lefülelte a méterekről visszafutó Seres, így marad a 0-1. 60. perc: Cserére szánja el magát Rebrov: Csernik helyén Koch a pályán a folytatásban. 55. perc: Ezúttal már Csamangó is tehetetlen volt, Böde tizenkét méterről leadott életerős lövése viszont így is a kapu fölé szállt. 53. perc: Életveszélyes helyen vesztett labdát az SZVSE, a vendégek villámgyors kontrája végén Böde lövését Csamangó blokkolni tudta. 51. perc: A frissen beállt Vitos indult meg öles léptekkel a ferencvárosi kapu felé, a tizenhatos magasságánál azonban Blazic megállította. 48. perc: Túl vagyunk a játékrész első nagy Fradi helyzetén: Egy hosszúra érkező beadásnál Otigba fejelte el a labdát az előnyösebb helyzetben levő csapattársa, Leandro elől így oda lett a lehetőség. 46. perc: A második félidő első percében cserélnek a hazaiak: Kelemen Balázs vastaps keretében jön le a pályáról, helyén Vitos Gergő a folytatásban. SZÜNET 46. perc: Vége az első félidőnek. Leandro megpattanó szabadrúgásgóljával a szünetben SZVSE-Ferencváros 0-1. 45. perc: Lanzafame szabadrúgása élesen a kapu elé tekeredett, a bevetődő Blazic miatt komoly bravúrt kellett bemutatnia Pluhárnak. 42. perc: Böde hámozta át magát Seresen, de mielőtt bepasszolta volna, az alapvonalon túlra került a labda, így kirúgással folytatódhat a meccs. 39. perc: A félidő hajrájához közeledve sem csökken a ferencvárosi nyomás, az SZVSE védői viszont eddig becsülettel állják a sarat. 36. perc: Huhh, ezt megúsztuk! Lovrencsics csinált bolondot az SZVSE baloldalából, majd középre tette a labdát, szerencsére Petrjak elügyetlenkedte a lehetőséget. 30. perc: Először jutott el a Ferencváros kapujáig az SZVSE: Leandro kissé pánikszerűen és pontatlanul adta haza a labdát Holczernek, ezzel sarokrúgáshoz juttatva a vasutasokat. Végh Ariel szögletével Seres fejét kereste, aki nem tudta jól megcsúsztatni a labdát, ennek ellenére komoly tapsviharral díjazta a közönség a megmozdulást. 26. perc: Hosszú idő után először hördül fel a közönség, Juhász látványos, ám céltalan sarkazása örömujjongást váltott ki a szegedi publikumból. 24. perc: A hazaiak támadójátéka sajnos kimerül a Kelemen felé való ívelgetésekben, a szegediek nyolcasa viszont még ha meg is nyeri fejpárbajt Otigba ellen, akkor sem tudja megtartani a labdát egyedül.

21. perc: GÓL! Megszerzi a vezetést a Ferencváros. Leandro végezte el a szabadrúgást, a labda pedig megpattant a sorfalon és így utat talált a kapuba.

19. perc: Veszélyes helyről jár szabadrúgás a vendégeknek, Lanzafame-t csak szabálytalanul tudta megállítani Seres. 16. perc: Körülbelül 250-300 ferencvárosi drukker foglal helyet a vendégszektorban, eddig szüntelenül biztatják kedvenceiket. 13. perc: Lanzafame került a földre a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban mutatja az olasz támadónak, hogy kelljen föl ne színészkedjen. 10. perc: Csamangó elképesztő hidegvérrel szerelte a gólhelyzetben levő Lanzafame-t az ötösön belül. Egyre nagyobb a Ferencvárosi nyomás, az SZVSE csak másodpercekig tudja birtokolni a labdát. 9. perc: Egyelőre jól alkalmazzák a vasutasok a lestaktikát - ezúttal Petrjak helyezkedett Spirovski indításánál a védők mögött. 8. perc: Petrjak és Vastag párharcát előbbi nyerte, majd az alapvonalról a kapu torkába centerezett, ahol Seresnek kellett becsúszva menteni Böde Dániel elől. 7. perc: Lanzafame ragadt lesen így hiába gurította Pluhár mellet a kapuba a labdát, a találat érvénytelen. 5. perc: A szegediek minden pontos megmozdulása után kisebb tapsvihar keletkezik a lelátón. Egyelőre jól tartja magát az SZVSE. 2. perc: Leandro indítását nem tudta elfejelni Kormányos, így Petrjak került helyzetbe, Vastag azonban biztosított, így Pluhár fel tudta szedni a támadó elől a labdát.. 1. perc: A Ferencváros kezdte a találkozót.

14:55: Érkeznek a csapatok a pályára, az SZVSE külön erre a meccsre készült vörös mezben, míg a Ferencváros fehér dresszben játszik a mai napon. A mérkőzés kezdőrúgását Kiss Bence, az 50 évvel ezelőtti SZVSE-Ferencváros MNK összecsapáson győztes gólt szerző Kiss Péter unokája végzi majd el.

14:50: Ünnepélyes keretek között Nógrádi Tibor, az MLSZ Csongrád Megyei Igazgatóságának elnöke átadtaSzalai Istvánnak a szegedi labdarúgás díszpolgári címét.

14:45 : Nagy szeretettel köszöntöm a szegedma.hu olvasóit a kis híján csordultig megtelt SZVSE Stadionból. Csalódniuk kell azoknak akik arra számítottak, hogy a Ferencváros majd a B-csapatával áll ki a mai találkozóra, hiszen többek között Böde, Lanzafame, Spirovski, Leandro, valamint Lovrencsics is kezdőként lép ma pályára. Az SZVSE-nél kényszerűségből az utolsó pillanatban történt egy változtatás, Péter Sándor helyett Kelemen Balázs rohamozhat majd a Ferencváros kapuja felé.

Magyar Kupa, 6. forduló

Szegedi VSE - Ferencvárosi TC 0-2 (0-1) Szeged, SZVSE-stadion, 3000 néző. Vezeti:Antal Péter (Bornemissza Norbert, Garai Péter). SZVSE: Pluhár - Kormányos, Vastag, Kelemen ('46 Vitos), Seres, Bilic, Végh, Nagypál, Juhász, Pócs, Csamangó. Edző: Brinszky Adrián. FTC: Holczer - Spirovski, Lovrencsics, Lanzafame ('64 Finbogasson), Böde, Leandro, Csernik ('60 Koch), Sigér, Otigba, Blazic, Petryak. Edző: Szergej Rebrov. Gól: Lenadro ('21), Finbogasson ('88). A találkozó beharangozóját