ELKÉPESZTŐ IZGALMAK KÖZEPETTE LETT BAJNOK A MOL-PICK SZEGED!!!

2018. május 20., vasárnap

Bajnokságot nyert a MOL Pick Szeged!

Így éltették a szurkolók a bajnokcsapat trénerét, Juan Carlos Pastort.

Így ünnepelte a bajnoki címet a szegedi tömeg a borfesztiválon.Kocsis Alíz képgalériája az örömmámorról.

Bánhidi szerint ez a mérkőzés tízszer nehezebb volt mint a döntő első felvonása.

Bodó Richárd - a döntő hőse - szerint, akár egy hónapig is eltarthat az ünneplés a bajnoki címet követően.

Telekom Veszprém-MOL-PICK Szeged 29-26 (14-17)

K&H férfi kézilabda liga, döntő, visszavágó, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Veszprém:Alilovic - Gajic 4/2, Nagy L. 2, Nenadics 4, Sulic 1, Ilics 3, Manaszkov 4.Csere:Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Dzsamali 3, Tönnesen 4, Blagotinsek 3,Vezetőedző:Ljubomir Vranjes.

MOL-PICK Szeged:

Sego - Sostaric 4, Thiagus Petrus 2, Gaber, Källman 3, Bánhidi 1, Skube 4. Csere: Balogh, Bodó 6, Sigurmannsson 2/2, Blazevic 1, Srsen 1, Gorbok, Zsitnyikov 1,

Juan Carlos Pastor.

10, ill. 10 perc.

2/2, ill. 3/2.

A végső dudaszó után kitört a felhőtlen szegedi öröm. (Fotó: Kocsis Alíz)

60. perc.: VÉGE! 29-26-ra nyert a Telekom Veszprém, így 11 ÉV UTÁN BAJNOK A SZEGED!

60. perc

: 15 másodperccel a vége előtt összesítésben egy gólos a szegedi előny. Pastor időt kér, a Szegednél a labda.

59. perc:

Tonnensen egymás után kétszer volt eredményes így ismét egy gólra van a Veszprém attól, hogy ledolgozza a hátrányát, ám Bódó Richárd ma tarthatatlannak bizonyul- a szegedi átlövő ismét betalált!

58. perc:

Elhibázott veszprémi támadás, a túloldalon viszont Zsitnyikov kihasználja az előtte adódó lehetőséget, így 26-25 az állás három perccel a vége előtt. Karnyújtásnyira az arany! Közben a Veszprém időt kért.

57. perc:

Bodó Ricsi!! Összesítésben feljött egy gólra a Veszprém, ráadásul még Sostaric kiállítása miatt emberhátrányba került a Szeged, ám Bodó Ricsit ez nem zavarta és óriási gólt ragasztott Mikler kapujába.

55. perc:

Ha Bodó Richárd nem lenne...

A szegedi átlövő egymaga tartja a lépést a Veszprémmel ami gólokat illeti. Nagyon szoros lett a hajrára, de az összesített előny még mindig a Szegednél.

Ha ez törékeny is és már támadhatott a Veszprém -az összesített eredményt nézve- az 1 gólért. Közben egy elhibázott szegedi támadás után Schuchal szemben szabálytalankodott Skube, amiért 2 percet kapott, de Schuch taszított egyet a szegedin ahogy felkelt a földről, mehetett ő is a padra. Amit ott kapott az edzőtől és a társaktól, azt nem teszi zsebre.

25-23

50. perc:

Nagyon nehezen megy a gólszerzés szegedi oldalon, a félidő feléig három Pick gól született 7 veszprémi ellen.

Meglepő húzás Pastortól, a 49. percben egyenlő létszámnál kapus nélkül kezdett támadni a Szeged.

Időt is kért Ljubomir Vranjes.

23-21

45. perc:

S

okáig állt a táblán a 19-19, majd 41:49-nél Sulic góljával átvette a vezetést a Veszprém- először a meccsen és a bajnoki döntőben. Sőt! Gajic góljával már kettő volt az előny.

Jókor jött Bodó gólja. Vissza kell találnia a Szegednek az első félidőben mutatott játékához, mert így baj lehet!

21-20

40. perc:

Összekapta magát a Szeged, de egyenlíteni tudott a Veszprém. S

rsen, Tiagus Petrus is betalált, igaz a három gól nem maradt sokáig, de az előny még szegedi oldalon volt, majd megint egy kis megingás és máris egyenlő volt az állás. Mikler a kapuban parádézik és már a vezetésért is támadhatott a címvédő

, de Nagy László hibázott.

19-19

35. perc:

Vigyázni kell!

A második félidő első 5 percében nem volt szegedi gól, ellenben veszprémi kettő is.

Gyorsan elfogyott az előny!

16-17

A lelátón ott szurkol Nagy Péter, szegedi olimpikon és Eb bronzérmes súlyemelő is. Így látta az első félidőt. https://www.facebook.com/szegedma/videos/2101059209923617/

30. perc:Verve van a Veszprém. Ilyet is ritkán látni.

NenadicsésThiagus Petruskapott össze, mindkettő kiállt pihenni két percre. Blazevic dobott egy egész pályás gólt, erre Ilics válaszolt, így 3 gól a szegedi előny, ami összesítésben 7! Most kell nagyon higgadtan folytatni. Ha pedig az első félidőt kellene összefoglalni: álomszerű!

14-17

A szegedi táborban hatalmas az öröm! Mutatjuk!

25. perc:

Egy árnyalattal közelebb került a Veszprém a Szegedhez, de ezt akár természetesnek is mondhatjuk.

Azért ha nem is játszanak jól a hazaiak, világsztárok vannak a pályán, akik ellen még ilyen különbségnél is nehéz játszani.

Juan Carlos Pastor megelőzve a nagyobb bajt, időt is kért. Tartja előnyét a Szeged!

11-14

Mindeközben Szegeden, a Borfesztiválon is fergeteges a hangulat! Nézze meg ott készült galériánkat!

20. perc:

Nem enged a Szeged. Tartja a 4-5 gólos előnyét.

A játék minden elemében ellenfele fölé nő a Pick.

Kökemény védekezés és tűpontos támadások egy nagyszerű kapusteljesítménnyel. Ez az előny titka!

7-12

15. perc:

Nincs ellenszere a veszprémieknek a szegedi támadások ellen. Önmaga árnyéka a bakonyi csapat, hitetlenül játszanak. Ami viszont ennél fontosabb: a Pick Szeged szárnyal.

Skube varázsol irányítóba, 3 gónál jár a szlovén, Sego adja a kapuban a kellő támogatást.

Álom ez vagy valóság?!

5-10

A veszprémi tábor elégedetlen a látottakkal és ennek hangot is adtak.

10. perc:

Alomszerű a szegedi kezdés!

A 7. percre megduplázta az első meccsen szerzett előnyét a Pick, így nem csoda, hogy Ljubomir Vranjes gyorsan időt kért.

A hazai tábor már ekkor ébresztőt kiáltott. Egyelőre azonban a veszprémiek ébredése késik- tegyük hozzá, ezt mi cseppet sem bánjuk!

3-6

5. perc:

A hangulat fergeteges- ahogy azt várni lehetett.

Bekezdett a Szeged, Sostaric és Kallman góljával 0-2-vel nyitottak, erre Ilics válaszolt.

A harmadik szegedi gól után Schuch kapott sárga lapot túlzottan kemény védekezés miatt- jellemző a feszült hangulatra a veszprémi védekező specialista odaszólt a bíróknak, amiért 2 perces "pihenőre" küldték.

1-3

Kezdődik a meccs!

mérkőzés előtt a veszprémi klub nevében

Gulyás Péter búcsúztatta a szegediek beállósát, Zubai Szabolcsot

, aki az idény végén az Orosházához igazol. A bakonyi csapat ezzel köszönte meg az elmúlt évek nagy csatáit az egykori szegedi csapatkapitánynak.

14:44: Negyed órával a kezdés előtt már szinte csordulásig megtelt a Veszprém Aréna, a játékosok még bőszen melegítenek, közben a két szurkolótábor vív hangpárbajt a lelátókon.

14:28: A Veszprém Arénából jelentjük - fergeteges a hangulat. Ott voltunk amikor a MOL-Pick fanatikusok bevonultak a csarnokba. Bő félóra múlva elkezdődik a sorsdöntő összecsapás.

A szurkolók Balatonalmádinál megálltak egyet szusszanni és ha már arra jártak, kékre festették a Balaton partját.

A MOL-Pick szurkolók már úton vannak Veszprémbe, Kecskemétnél összeálltak egy közös fotóra.

Jó hangulatban telik a szegedi fanatikusok veszprémi útja, reméljük, hogy visszafelé még vidámabbak lesznek. (Fotó: Kocsis Alíz)

A hét második felében kiemelten foglalkoztunk a bajnoki döntő visszavágójával. Csütörtökön

Balogh Zsoltot valamint Cristian Ugalede-t faggattuk a fináléval kapcsolatban,

pénteken

Kent Robin Tonnensentől megtudtuk, hogy hogyan készülnek a bakonyiak a sorsdöntő összecsapásra.

tegnap pedig

Juan Carlos Pastor árulta el, hogy mi kell ahhoz, hogy a Szeged legyen a bajnok.