ELKÉPESZTŐ IZGALMAK KÖZEPETTE LETT BAJNOK A MOL-PICK SZEGED!!!

Bajnokságot nyert a MOL Pick Szeged!

Így éltették a szurkolók a bajnokcsapat trénerét, Juan Carlos Pastort.

Így éltették a szurkolók Pastort

Így várták a szurkolók a MOL-Pick Szeged buszánál a bajnokcsapat trénerét, Juan Carlos Pastort.

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2018. május 20.

Így ünnepelte a bajnoki címet a szegedi tömeg a borfesztiválon.

Kocsis Alíz képgalériája az örömmámorról.

Bánhidi szerint ez a mérkőzés tízszer nehezebb volt mint a döntő első felvonása.

Bánhidi Bence értékelése a bajnoki címet követően

Bánhidi Bence így élte meg a mérkőzést belülről.

Bodó Richárd – a döntő hőse – szerint, akár egy hónapig is eltarthat az ünneplés a bajnoki címet követően.

Bodó Richárd nyilatkozott a harmadik bajnoki cím után.

A bajnoki döntő hőse – Bodó Richárd – aranyéremmel a nyakában osztotta meg velünk érzéseit a finálét követően.

Telekom Veszprém-MOL-PICK Szeged 29-26 (14-17)
K&H férfi kézilabda liga, döntő, visszavágó, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Veszprém: Alilovic – Gajic 4/2, Nagy L. 2, Nenadics 4, Sulic 1, Ilics 3, Manaszkov 4. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Dzsamali 3, Tönnesen 4, Blagotinsek 3, Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.

MOL-PICK Szeged: Sego –  Sostaric 4, Thiagus Petrus 2, Gaber, Källman 3, Bánhidi 1, Skube 4. Csere: Balogh, Bodó 6, Sigurmannsson 2/2, Blazevic 1, Srsen 1, Gorbok, Zsitnyikov 1, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 10  perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 3/2.

A végső dudaszó után kitört a felhőtlen szegedi öröm. (Fotó: Kocsis Alíz)

60. perc.: VÉGE! 29-26-ra nyert a Telekom Veszprém, így 11 ÉV UTÁN BAJNOK A SZEGED!

60. perc: 15 másodperccel a vége előtt összesítésben egy gólos a szegedi előny. Pastor időt kér, a Szegednél a labda.

59. perc: Tonnensen egymás után kétszer volt eredményes így ismét egy gólra van a Veszprém attól, hogy ledolgozza a hátrányát, ám Bódó Richárd ma tarthatatlannak bizonyul- a szegedi átlövő ismét betalált!

58. perc:
Elhibázott veszprémi támadás, a túloldalon viszont Zsitnyikov kihasználja az előtte adódó lehetőséget, így 26-25 az állás három perccel a vége előtt. Karnyújtásnyira az arany! Közben a Veszprém időt kért.

57. perc: Bodó Ricsi!! Összesítésben feljött egy gólra a Veszprém, ráadásul még Sostaric kiállítása miatt emberhátrányba került a Szeged, ám Bodó Ricsit ez nem zavarta és óriási gólt ragasztott Mikler kapujába.

55. perc: Ha Bodó Richárd nem lenne… A szegedi átlövő egymaga tartja a lépést a Veszprémmel ami gólokat illeti. Nagyon szoros lett a hajrára, de az összesített előny még mindig a Szegednél. Ha ez törékeny is és már támadhatott a Veszprém -az összesített eredményt nézve- az 1 gólért. Közben egy elhibázott szegedi támadás után Schuchal szemben szabálytalankodott Skube, amiért 2 percet kapott, de Schuch taszított egyet a szegedin ahogy felkelt a földről, mehetett ő is a padra. Amit ott kapott az edzőtől és a társaktól, azt nem teszi zsebre. 25-23

50. perc: Nagyon nehezen megy a gólszerzés szegedi oldalon, a félidő feléig három Pick gól született 7 veszprémi ellen. Meglepő húzás Pastortól, a 49. percben egyenlő létszámnál kapus nélkül kezdett támadni a Szeged. Időt is kért Ljubomir Vranjes. 23-21

45. perc: Sokáig állt a táblán a 19-19, majd 41:49-nél Sulic góljával átvette a vezetést a Veszprém- először a meccsen és a bajnoki döntőben. Sőt! Gajic góljával már kettő volt az előny. Jókor jött Bodó gólja. Vissza kell találnia a Szegednek az első félidőben mutatott játékához, mert így baj lehet! 21-20

40. perc: Összekapta magát a Szeged, de egyenlíteni tudott a Veszprém. Srsen, Tiagus Petrus is betalált, igaz a három gól nem maradt sokáig, de az előny még szegedi oldalon volt, majd megint egy kis megingás és máris egyenlő volt az állás. Mikler a kapuban parádézik és már a vezetésért is támadhatott a címvédő, de Nagy László hibázott. 19-19

35. perc: Vigyázni kell! A második félidő első 5 percében nem volt szegedi gól, ellenben veszprémi kettő is. Gyorsan elfogyott az előny! 16-17

A lelátón ott szurkol Nagy Péter, szegedi olimpikon és Eb bronzérmes súlyemelő is. Így látta az első félidőt.

Nagy Péter is a MOL-Pick Szegednek szurkol

Nagy Péter EB bronzérmes súlyemelő a szegedi táborból bíztatja a kékeket. Az olimpikon elárulta, hogy mekkora esélyt lát a Szeged bajnoki címére.

30. perc: Verve van a Veszprém. Ilyet is ritkán látni. Nenadics és Thiagus Petrus kapott össze, mindkettő kiállt pihenni két percre. Blazevic dobott egy egész pályás gólt, erre Ilics válaszolt, így 3 gól a szegedi előny, ami összesítésben 7! Most kell nagyon higgadtan folytatni. Ha pedig az első félidőt kellene összefoglalni: álomszerű! 14-17

A szegedi táborban hatalmas az öröm! Mutatjuk!

Veszprém-Szeged: szegedi tábor

Így zúgott a szegedi időkérés közben a "Hajrá Szeged, csak előre!"

25. perc: Egy árnyalattal közelebb került a Veszprém a Szegedhez, de ezt akár természetesnek is mondhatjuk. Azért ha nem is játszanak jól a hazaiak, világsztárok vannak a pályán, akik ellen még ilyen különbségnél is nehéz játszani. Juan Carlos Pastor megelőzve a nagyobb bajt, időt is kért. Tartja előnyét a Szeged! 11-14

Mindeközben Szegeden, a Borfesztiválon is fergeteges a hangulat! Nézze meg ott készült galériánkat!

20. perc: Nem enged a Szeged. Tartja a 4-5 gólos előnyét. A játék minden elemében ellenfele fölé nő a Pick. Kökemény védekezés és tűpontos támadások egy nagyszerű kapusteljesítménnyel. Ez az előny titka! 7-12

15. perc: Nincs ellenszere a veszprémieknek a szegedi támadások ellen. Önmaga árnyéka a bakonyi csapat, hitetlenül játszanak. Ami viszont ennél fontosabb: a Pick Szeged szárnyal. Skube varázsol irányítóba, 3 gónál jár a szlovén, Sego adja a kapuban a kellő támogatást. Álom ez vagy valóság?! 5-10

A veszprémi tábor elégedetlen a látottakkal és ennek hangot is adtak.

Veszprém-Szeged: hazaiak szurkolása

Hangulatjelentés a veszprémi B-középből, ahol az "Építők, Építők" rigmus hamar átváltott "Ébresztő, Ébresztő"-ren nem csoda, hiszen 18 perc elteltével 11-5-re vezet a MOL-Pick Szeged

10. perc: Alomszerű a szegedi kezdés! A 7. percre megduplázta az első meccsen szerzett előnyét a Pick, így nem csoda, hogy Ljubomir Vranjes gyorsan időt kért. A hazai tábor már ekkor ébresztőt kiáltott. Egyelőre azonban a veszprémiek ébredése késik- tegyük hozzá, ezt mi cseppet sem bánjuk! 3-6

5. perc: A hangulat fergeteges- ahogy azt várni lehetett. Bekezdett a Szeged, Sostaric és Kallman góljával 0-2-vel nyitottak, erre Ilics válaszolt. A harmadik szegedi gól után Schuch kapott sárga lapot túlzottan kemény védekezés miatt- jellemző a feszült hangulatra a veszprémi védekező specialista odaszólt a bíróknak, amiért 2 perces “pihenőre” küldték. 1-3

Kezdődik a meccs!

mérkőzés előtt a veszprémi klub nevében Gulyás Péter búcsúztatta a szegediek beállósát, Zubai Szabolcsot, aki az idény végén az Orosházához igazol. A bakonyi csapat ezzel köszönte meg az elmúlt évek nagy csatáit az egykori szegedi csapatkapitánynak.

14:44: Negyed órával a kezdés előtt már szinte csordulásig megtelt a Veszprém Aréna, a játékosok még bőszen melegítenek, közben a két szurkolótábor vív hangpárbajt a lelátókon.

14:28: A Veszprém Arénából jelentjük – fergeteges a hangulat. Ott voltunk amikor a MOL-Pick fanatikusok bevonultak a csarnokba. Bő félóra múlva elkezdődik a sorsdöntő összecsapás.

Megérkeztek a szegedi szurkolók Veszprémbe-komoly rendőri biztosítással kísérik őket az arénába

A szurkolók Balatonalmádinál megálltak egyet szusszanni és ha már arra jártak, kékre festették a Balaton partját.

A MOL-Pick szurkolók már úton vannak Veszprémbe, Kecskemétnél összeálltak egy közös fotóra.

Jó hangulatban telik a szegedi fanatikusok veszprémi útja, reméljük, hogy visszafelé még vidámabbak lesznek. (Fotó: Kocsis Alíz)

A hét második felében kiemelten foglalkoztunk a bajnoki döntő visszavágójával. Csütörtökön Balogh Zsoltot valamint Cristian Ugalede-t faggattuk a fináléval kapcsolatban, pénteken Kent Robin Tonnensentől megtudtuk, hogy hogyan készülnek a bakonyiak a sorsdöntő összecsapásra. tegnap pedig Juan Carlos Pastor árulta el, hogy mi kell ahhoz, hogy a Szeged legyen a bajnok.

Tartson velünk, és az első mérkőzéshez hasonlóan most is első kézből értesülhet a finálé minden fontos mozzanatáról.

Sporthétfő: magabiztos Pick-győzelem Zágrábban

Egy helyen a hétvége legfontosabb szegedi sporteredményei.