Négy gólos előnnyel utazhat Veszprémbe a MOL-Pick Szeged. Elég lesz?

2018. május 12., szombat

A MOL-Pick Szeged 32-28-ra legyőzte a Telekom Veszprém csapatát a bajnoki döntő első felvonásán Szegeden. A finálé minden fontos eseményét megtalálja a cikkünkben.

A mérkőzést követően a szurkolók kérdéseit tolmácsoltuk a játékosok valamint a vezetőedző felé. Megtudtuk, hogy Veszprémbe is nyerni megy a MOL-Pick Szeged, valamint Juan Carlos Pastor elmondta Zubai mellőzésének okait.

Zubai Szabolcs elsőként számolt be nekünk arról, hogy miként élte meg nélkülözését a bajnoki döntőben.

A jegyzőkönyv:

MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém 31-27 (16-13)

K&H férfi kézilabdaliga, döntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.

MOL-PICK Szeged:

Sego - Sostaric 4, Gaber, Thiagus Petrus 1, Bánhidi 5, Källman 3, Skube 4. Csere: Bodó 4, Balogh 1, Sigurmannsson 6/2, Blazevic, Zsitnyikov, Gaber, Srsen 1, Gorbok 1, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Telekom Veszprém:

Mikler - Gajic 4/3, Nagy L. 3, P. Nenadics 3, Sulic 3, Ilics 4, Manaszkov 5. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Tönnesen 2, Blagotinsek 1, Dzsamali 1, Marguc 1. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes. Kiállítás: 10, ill. 2 perc. Hétméteres: 3/2, ill. 4/3

60. perc:

Pastor 58:26-nál kért időt, 31-26 állt a táblán.Bánhidi eladja a labdát, Blagotinsek az üres kapuba kellett csak lőnie.Sigurmannsson beállóból válaszol, a végen 3 másodperccel a vége előtt Manaszkov. Ez a vége!

31-27

58. perc:

Sigurmannsson büntetőből, ismét öttel megy a Pick!

Gaber is javított és nyúlt bele Ilics passzába, elől Skube megveri Tönnesent. 31-25

56. perc: Felrobbant a csarnok! Veszprémi hiba után Kallman egy az egyben verte Alilovicot, közte öt.

Lehetett volna egyel több is, de labdaszerzés után Gaber ügyetlenkedett, amit Gajic használt ki.

29-25

54. perc:

A két szurkolótábor nem fárad! Fergeteges a hangulat a hajrában is.

Egyelőre nem forog veszélyben a szegediek előnye, ha jobban figyelnének, akár biztosabb különbséggel is mehettek volna az utolsó 5 percre.

Ne legyünk telhetetlenek egyelőre, Skube góljával négy van közte, Ljubomir vránjes időt is kért iziben!

28-24.

A szegedi után a veszprémi kispadot is meglestük munka közben:

50. perc:

Hosszú idő után nem 1-2-3 volt a különbség, hanem 4! A 46. percben rohanta le a Szeged az ellenfelét. Persze a Veszprém sem adja olcsón magát, gyorsan visszajött 2 gólra, Juan Carlos Pastor azonnal időt is kért.

Az időkérés alatt szétnézve nehéz eldönteni, hogy a nézők vagy a játékosok izzadnak jobban.

Az időkérés után megvolt a sansz a négyre, de Skube hibázott.

26-23

45. perc:

A levegő már régen elfogyott az újszegedi sportcsarnokban, a játékosok még bírják.

A forgatókönyv semmit sem változott: veszprémi időkérés után feljöttek a vendégek 1 gólra, majd újra elment a Pick hárommal.

Ebben elévülhetetlen érdemei vannak a kapuban Segonak is!

23-20

A szegedi kispadon minden támadást feszült figyelem követ. Nézzék csak:

40. perc:

Tartja a három gólt a Pick. Mindkét oldalon akadnak hibák és védések, de ezek az utóbbi percekben egyenlő számban voltak mindkét oldalon. A Szegednek most kell nagyon figyelnie, a BL-ben és a kupadöntőben ilyenkor zuhant meg a csapat. Most ez nem fér bele.

21-18

35. perc:

Srsen kapufája után Marguc ésTönnesen betalált, feljött egyre a Veszprém. Sokáig nem örülhettek,Sigurmannsson, Bodó és Petrus visszaállította a "rendet".

19-16

Aki képekben nézné meg az első félidőt, itt teheti meg- Kovács Ferenc galériája.

30. perc:

A Pick tartani tudta 1-2 gólos előnyét. Ahogy azt várni lehetett, a remek védekezés mindennek az alapja, A dudaszó pillanatában

Gaber egész pályás gólja még pont belefért az időbe, hiába tiltakoztak a veszprémiek,

a találat érvényes volt.

Három ide a szünetben!!!!! 16-13

Hogy kiegyensúlyozottak legyünk, bementünk a Veszprém táborba is.

25. perc:

Az egyenlítés összejött a Veszprémnek, de a vezetést még nem sikerült átvenniük.

A 23. percben Alilovic indításából Gajic vette be Sego kapuját, ezzel 11-11-re módosította az eredményt.

Hogy mindent bevetnek a játékosok, azt két perccel később Nenadics is megmutatta.A szerb irányító Gabertől kapott egyet, ami nem volt extra erős, viszont ahogy a földön elterült a veszprémi játékos, az Jászai díjas alakítás volt. Közben a Szeged ellépet megint kettővel.

13-11

20. perc:

Egyre több hiba akad mindkét oldalon. De

veszprémiek továbbra sem tudtak egyenlíteni, bár erre volt esélyük.

Talán pont ezért kért időt Ljubomir Vranjes, a veszprémiek mestere.

11-9

Eközben: ilyen a hangulat a szegedi táborban! Fergeteges, érdemes megnézni!

15. perc:

Még nem vezetett a Veszprém a meccsen!

Manaszkov viszi a hátán a bakonyiakat, de Nenadics is jól osztogat irányítóban.

Bodó is megkezdte a gólok gyártását, a kapuban Segonak volt már bravúrja! Eddig nem rossz!

8-7

10. perc:Ilicsé volt az első veszprémi gól.

A címvédő idejében kapott észbe és a 10. percre feljött egy gólra. Manaszkov volt elemében, nehezen tartották a szegediek.

6-5

5. perc:

Kallman kétszer, Balogh egyszer talált a kapuba

. Nincs veszprémi gól az első 5 percben!

3-0

Elkezdődött a mérkőzés.

A szegedieknél Zubai Szabolcs csak a lelátón kapott helyett- a beállós tegnap jelentette be, hogy Orosházára igazol, így ez lehetett volna a búcsúmeccse...

A túloldalon Lékai Máté nincs a keretben, a kupadöntőn összeszedett kézsérülése nem jött rendbe. A meccs előtt a himnuszt egy katonazenekar játszotta. https://www.facebook.com/szegedma/videos/2091827027513502/

Újszegedről jelentjük: Kékbe borult a sportcsarnok felé vezető út!

https://www.facebook.com/szegedma/videos/2091770804185791/   A mérkőzést megelőzően Juan Carlos Pastort, a MOL-Pick Szeged vezetőedzőjét kérdeztük arról, hogy mit vár csapatától a fináléban. A spanyol tréner szerint minden apró részletnek hatványozott jelentősége lehet egy ilyen kiélezett párharcban.

- Hogyan alakult a csapat felkészülése a bajnoki döntőre?

-

A hét elején az alapokkal foglalkoztunk,

a támadás befejezést, valamint a védekezésünket finomhangoltuk. Csütörtökön és pénteken pedig azokat a konkrét taktikai elemeket gyakoroltunk be, amelyekkel reményeink szerint a magunk javára dönthetjük majd el a mérkőzést.

- Ha már itt tartunk, mi dönthet a mai mérkőzésen?

- A Siker kulcsa a részletekben rejlik, ha maximálisan tudunk koncentrálni és minden játékos fegyelmezetten betartja a taktikai szerepét, akkor lehet csak esélyünk. A Veszprém egy nagyon magasan jegyzett csapat, de mi nem riadunk meg tőlük, győzni szeretnénk hazai pályán.

- Mit vár a csapatától a mai összecsapáson?

- Minden csapatrészben javulnunk kell a kupadöntőhöz képest. Be kell bizonyítanunk, hogy keményebben is tudunk védekezni annál, mint azt eddig mutattuk. Támadásban hatékonyabbnak kell lennünk és jobb ritmusban kell kézilabdáznunk, mint azt tettük a korábban. Én a kemény munkában hiszek. A csapat elvégezte azt az edzésmunkát amit előzetesen elterveztünk, úgyhogy ennek meg kell, hogy legyen a gyümölcse.

- Milyen eredménnyel lenne elégedett?

- Mindenképpen győzelemre kell játszanunk hazai pályán. Nagyon fontos a párharc szempontjából, hogy itthon milyen eredményt érünk el, számunkra csak a győzelem az elfogadható.