Vízilabda: szerdán összecsap egymással az SZVPS és a HVSC Szegeden

2014. május 13., kedd

Lassan a vízilabda OB I/B-ben is befejeződnek az alapszakasz küzdelmei. A legutóbbi fordulóban egyik megyei csapatunk számára sem termett babér, így mindkét együttes számára fontos lenne a győzelem a szerda este 18.30-kor, a Szegedi Sportuszodában lejátszásra kerülő megyei derbin.

Az alapszakasz 17. fordulójában a Szegedi Vízipóló Suli Szolnokon, a város második számú együttese, a VSK ellen szállt vízbe. A találkozó mindkét csapat számára jelentős téttel bírt, hiszen a szegediek a negyedik helyezésük megőrzésére törekedtek, amelyre legnagyobb riválisként a szolnokiak is pályáznak. A találkozó közel sem úgy kezdődött, ahogyan azt a szegediek remélték. A kiválóan játszó - és nem mellékesen kilenc perc alatt négy gólt lövő -

Hangay Róbert

vezérletével 6-1-re elhúztak a szolnokiak. A második negyedben három zsinorban lőtt góllal felzárkózott a Póló Suli (12. perc: 6-4), sőt

Németh Zalán

előnyből lőtt góljával egy gólra csökkent a hazaiak előnye (14. perc: 7-6). Reményteljesen folytatódott a szegediek számára a találkozó, hiszen a nagyszünet után előbb egy újabb

góllal 8-8-ra, majd

Varga Péter

találatával a 21. percben 9-9-re egyenlített a Póló Suli, de a vezetést nem sikerült átvenni. A harmadik negyed hajrája ismét a hazaiaké volt és ezt a részt 3-1-re megnyerve a 12-10-es előnnyel kezdhették a befejező játékrészt. A záró negyed nagy küzdelmet és kevés gólt hozott, ami a vendéglátóknak kedvezett, így ők nyerték a találkozót és rendkívül kiélezetté tették a negyedik helyért zajló küzdelmet. Vásárhelyen a csoportot száz százalékos teljesítménnyel fölényesen vezető, az OB I-be való feljutásra legnagyobb eséllyel pályázó újpestiek vendégszerepeltek. Az esélytelen hazaiak sokáig igen jól tartották magukat, hiszen a második negyed közepén

Orosz R.

Kristó V.

akciógóljainak köszönhetően mindössze két gól (13. perc: 3-5) volt a listavezető előnye. A harmadik negyed gólesőt hozott, de a kilenc találatból hatot az újpestiek neve mellé jegyezhettek be. A hazaiak ekkor már egyre nehezebben bírtak a

Kovács Csatlós Róbert, Lovas Márton

duóval. A negyed végére el is dőlt a találkozó, hiszen 12-6-ra vezettek a lilák, ennek ellenére az utolsó másodpercek nem volt mentesek a feszültségektől, hiszen az újpesti

Görbics Márton

kiállítását követően a reklamáló újpesti edző,

Godova Gábor

előbb sárga-, majd piros lapot kapott, csapata ellen pedig büntetőt ítéltek, amit azonban

Makra Zsolt

elhibázott. A negyedik negyed már semmit nem befolyásolt, két gól az egyik és ugyanennyi a másik oldalon, a újpestiek pedig esélyeshez méltóan ezt a találkozót is behúzták. A 16. fordulóból elhalasztott SZVPS - HVSC megyei derbit szerdán 18.30-kor pótolják a csapatok a Szegedi Sportuszodában. A negyedik helyért küzdő hazaiak győzelme esetén a szolnokiak szinte biztosan nem tudják megelőzni

Éles Vilmos

tanítványait, hiszen ahhoz nyerniük kellene a második helyre hajtó Neptun és a listavezető Újpest otthonában is. A vásárhelyiek is szeretnék megőrízni jelenlegi hatodik helyezésüket, amelyre legnagyobb veszélyt a csabaiak jelentik. A békésiek a zárófordulóban nagy valószínűséggel hazai pályán begyűjtik a három pontot a DEAC ellen, így ha a vásárhelyieknek nem sikerül pontot szerezniük Szegeden, akkor ezt a záró fordulóban, Debrecenben a Civis ellen kell megtenniük.

Férfi vízilabda OB I/B "B" csoport, 17. forduló:

Szolnoki VSK - Szegedi Vízipóló Suli 14-11 (5-1, 3-6, 4-3, 2-1)

Szolnok. Vezette: Pásztor A., László G.

SZVPS:

Bognár B. - Varga P. 4, Török K. 1, Major L., Németh Z. 2, Tóth D., Éles V. 1.

Sikovanyecz, Berkó Z., Zsigri B., Mikházi B., Török A. 1, Lakatos M. 2.

Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

1/5, ill. 2/4.

Gólok ötméteresből:

-, ill. 2/2.

Hódmezővásárhelyi VSC - Újpest VUSE 8-14 (1-3, 2-3, 3-6, 2-2)

Hódmezővásárhely. Vezette: Tóth S., Varga Á.

HVSC:

Balog Z. - Hajdú J. 1, Pölös G., Fodor Á. 1, Kristó V. 2, Vígh Cs. 1, Makra Zs. Csere: Ujházi A. (kapus), Kristó G. 2, Orosz R. 1, Könyves G. Edző: Bertók Gyula.

2/5, ill. 6/9.

1/2, ill. 0.

A 17. forduló további eredményei:

Debreceni EAC - Debreceni Civis PVSE 8-8, Kanizsa VSE - Neptun VSC 14-11. A Csabai Csirkefogók csapata szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest VUSE 15 15 0 0 310-100 45 2. Kanizsa VSE 14 10 0 4 211-169 30 3. Neptun VSC 15 9 1 5 186-173 28 4. Szegedi Vízipóló Suli 14 7 2 5 192-182 23 5. Szolnoki VSK 14 7 1 6 173-171 22 6. Hódmezővásárhelyi VSC 14 4 2 8 189-204 14 7. Csabai Csirkefogók VK 15 4 0 11 148-199 12 8. Debreceni EAC 14 3 1 10 126-213 10 9. Debreceni Civis PVSE 15 2 1 12 127-251 7 10. Bánki VSE v i s s z a l é p e t t