Kosárlabda: fontos meccset vesztett el a Szedeák Pécsen

2016. március 9., szerda
szedeak_pecs17_gs

Közvetlen riválisa, a Pécs otthonában szenvedett 9 pontos vereséget a Naturtex-SZTE-Szedeák az alapszakasz 23. fordulójában.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, mert bár

Anthony Tucker

triplája után zsinórban négy pécsi kosár érkezett,

Moravcsik Áron

a hatodik percben minimálisra csökkentette a különbséget egy dupla és egy büntető kombinációjával. (7-6)

Marko Popadic

találatára Tucker újfent hármassal válaszolt, sőt, megtette ugyanezt

Harazin Tamás

kosara után is. (11-12) A hazaiaknak a negyed végére összejött a fordítás, a differencia azonban a lehető legcsekélyebb maradt a felek között. (17-16) A 12. minutumban

Juhos levente

fordítota meg újból az állást, ezt azonban zsinórban hét pécsi pont követte (24-18), többször pedig már nem tudott egyenlíteni a Szedeák a mérkőzés folyamán. A játékrész utolsó előtti percében Popadic növelte kilencre csapata előnyét (39-30), ami végül a szünetre is megmaradt, így Tucker hiába szórt öt trojkát a találkozó első felében, a szegedi együttes nehéz helyzetből várta a folytatást. (45-36) A harmadik felvonás hajrájáig ismét egyenlő ütemben haladtak a felek, az utolsó két percben azonban kicsúszott az irányítás a Lazic-legénység kezéből. A PVSK a 26. minutumig nem tudott hárompontost szerezni, utána viszont rövid időn belül háromszor is betaláltak távolról Popadicék, akik az utolsó negyed előtt 14 pontos fórt tudhattak már a magukénak. Az utolsó tíz perc során mindent megtett a Szedeák a felzárkózásért, tetemes hátrányát ugyanakkor csak részben tudta ledolgozni, így a lefújást követően a pécsiek örülhettek 8. győzelmüknek a bajnokságban. A Tisza-parti város alakulata ezzel nem tudta megelőzni a tizedik helyen álló Baranya megyeieket, miközben a MAFC nyert Kecskeméten, beérve ezáltal a táblázaton Molnár Andrásékat. A Szeged legközelebb szombaton a Szolnokot látja vendégül az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/A, 23. forduló:

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Naturtex-SZTE-Szedeák 83-74 (17-16, 28-20, 23-18, 15-20)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok. Vezette: Farkas Gábor, Söjtöry Tamás, Vida Béla (Faidt Mihály).

PVSK:

NELSON 14, POPADIC 23/6, Budimir 10, Bíró 5/3, HORTI 23.

Czukor, Harazin 6, Demeter 2, Antóni.

Csirke Ferenc.

Szedeák:

TUCKER 26/15, Molnár 4, Armelin 7, Ciric 13/3, Vette 15/3.

Moravcsik 7/3, Juhos 2.

Nikola Lazic.

Juhos (34').

IV. negyed 83-74 (17-16, 28-20, 23-18, 15-20)

40' Tucker ezúttal Vettét hozza helyzetbe, 79-72! Időt kérnek a hazaiak. Harazin talál be, majd Nelson labdaszerzése után Popdacic harcol ki faultot Moravcsikkal szemben. 81-72. Marko Popadic büntetői elsüllyednek, 83-72. Vette kosarával ér véget a mérkőzés, ez azonban már csak szépségtapasznak elég, a Szedeák 83-74-es vereséget szenvedett a Pécs vendégeként. 39' Nelson harcol ki faultot, aztán a büntetőit is bedobja, 79-67. Moravcsik mutat be egy sikeres triplát Tucker passzából, 79-70! 38' Popadic eladott labdája után Nikola Lazic időt kér. Tuckerre jön ki a kombináció, ő azonban sajnos téveszt közelről, a lepattanó pedig pécsi kézben landol. 37' Moravcsik is rögzített helyzetből próbálkozhat: az első büntetője bemegy, a második már sajnos nem, 76-67. Popadic középtávolija kimarad, ahogy a másik térfélen Armelin triplája is. Ciric faultja után Budimir dobhat büntetőt: az első bent, a második már nem. 77-67. 36' Popadic átadását Horti teszi a kosárba, 75-66. Ciric másodjára már nem tud betalálni távolról. Vette szabálytalansága után Nelson büntetőzhet: egy bent, a második már a szegediek kezében landol. 76-66. 35' Armelin megy végig egyedül egy védőlepattanóval, 72-63! Ciric faultja után Horti a két büntetőjéből egyet bedob, 73-63. CIRIC! Na, végre! Andrija Ciric első hármasával 73-66 az állás, öt perc van még vissza! 34' Tucker tör át a hazai védelmen, miközben egy faultot is kiharcol, 70-60! A büntetőt is bedobja, 70-61! A válasz ismét Hortitól érkezik, 72-61. Juhos kipontozódik egy Budimir ellen elkövetett fault nyomán, Vette érkezik helyette a parkettre. 33' Budimir blokkolja Ciricet, majd Armelin hiába szerzi meg a lepattanót, Moravcsik trojkája nem ül. Horti szerzi meg az első pécsi pontokat az utolsó negyedben, 70-58. 32' Ciric közelről nem céloz elég pontosan, de Juhos összeszedi a lepattanót, Armelinhez játszik, aki zsákolással fejezi be az akciót, 68-58! Időt kérnek a vendéglátók. 31' Anthony Tucker kozmetikáz az eredményen, 68-56.

III. harmad 68-54 (17-16, 28-20, 23-18)

30' Nagyon belejöttek a pécsiek: Popadic már a második tripláját szerzi, 66-50. Ciric viszont a harmadik kísérletéből sem tud eredményes lenni távolról. Nem úgy közelről, a szerb légiós Nelson labdavesztését használta ki, 66-52! Nelson harcol ki faultot Vettével szemben, aztán a büntetőit is értékesíti, 68-52. Ciric asszisztjából Armelin jegyzi a negyed utolsó pontjait, 68-54! Ettől függetlenül nincs könnyű helyzetben a Szedeák az utolsó tíz perc előtt. 29' Tucker tör be jó ütemben, egy dupla érte a jutalma, 61-50. Moravcsik faultját követően Popadic büntetőzhet: egy bent, meg még egy, 63-50. 28' Armelin is megpróbálja a hárompontost, de ő sem jár sikerrel. VETTE! Ez most szép volt! Az amerikai Ciric átadásából zsákolt, 58-48! Bíró hárompontosa süllyed el a túloldalon, 61-48. 27' Molnár és Nelson is téveszt trojkázás közben, mire Lazic mester időt kér. 26' Ciric pontjaira Popadic válaszol egy középtávolival, 55-46. Ciricnek sem megy eddig a hármas sajnos, már a második próbálkozása maradt ki a meccsen. Popadic viszont megtöri a hazaiak rossz sorozatát, a tizenkettedik kinti dobás már talál - 58-46. 25' Popadic a tizedik pécsi triplakísérletet sem tudja a gyűrűbe szórni. Sőt, Budimir is hibázik messziről, de aztán marad a labda a pécsieknél, aminek révén Harazin tud zsákolni. 53-44. 24' Bíró középtávolija nem ül, ahogy a túloldalon Ciricé sem, és Armelin hiába szedi össze elsőre a lepattanót, nem tudja megtartani. 23' Vette sem talál be távolról, így Popadic ismét kilencre hizlalja a differenciát, 51-42. Vette hozza helyzetbe Molnárt, aki ki is használja az adódó lehetőséget, 51-44. 22' Egy betörésből Budimir eredményes, 49-40. CIRIC! Labdaszerzés után Tuckerrel játszik össze, hogy aztán visszakapva a játékszert ő is bemutasson egy zsákolást! 49-42! Budimir triplázna, de nem jár sikerrel. 21' Molnár András szerzi meg az első kosarát, 45-38! Bíró passzából Horti zsákol, 47-38. Vette válaszol, 47-40.

II. negyed 45-36 (17-16, 28-20)

20' Budimir eredményes közelről Bíró lepattanójával, 43-35. Bíró szabálytalanságát követően Armelin büntetőzhet: az első bemegy, a második már nem, 43-36! Popadic közeli kosara zárja a félidőt, 45-36. Bár a pécsiek egyetlen egy triplát sem dobtak még, mégis jelentős előnyel vonulhatnak a szünetre. A Szedeákot egyelőre Tucker viszi a hátán. 19' Popadic kosara után Lazic edző újfent időt kér. 39-30. Vettére jön ki a vendégek figurája, 39-32. Büntetőt is dobhat az amerikai, az azonban sajnos már kimarad. Sőt, Hortié a lepattanó, Popadiccsal játszik össze, végül zsákol egyet, 41-32. Molnár ráadásul még faultolja is közben, de a büntetőt nem megy be neki sem. Anthony Tucker! Ő viszont bőszen szórja a triplákat, ez már az ötödik volt tőle a mai meccsen, 41-35! 18' Ismét Hortit nem tudják tartani a szegediek, 35-28. Tucker ezúttal kicsit közelebbről talál be, középtávolija után 35-30 az állás. Molnár faultolja Horti Bálintot. A pécsi első büntetője bent, a második is, 37-30. Összesen 14 büntetőt dobhattak eddig a vendéglátók egyetlen egy szegedi lehetőséggel szemben. 17' TUCKER! Már a negyedik hárompontosát süllyeszti el, 31-28! Nelson remek meglátása Hortit hozza helyzetbe, aki nem is téveszt, 33-28. 16' Budimir kosarára Tucker válaszol egy agilis betöréssel, 29-25! Budimir aztán kioszt egy asszisztot is, Bíró a kedvezményezettje, 31-25. 15' Armelin átadásából Vette kozmetikáz, 27-23! 14' Tucker nem tudja megszerezni az ötödik kísérletéből a negyedik trojkáját. Vette azonban begyűjti a lepattanót, Moravcsikon keresztül pedig ismét Tuckerhez kerül a labda, aki ezúttal már beszórja távolról a gyűrűbe. 24-21! Horti válaszol centerből, ráadásul egy büntetőt is kap, amit szintén kihasznál, 27-21. 13' Demeter hármada még kimarad, de Horti a lepattanóval már nem hibázik, 21-18. Ciric közben még faultolta is a centert, aki így büntetőzhet: az is bent, 22-18. Vette váltja Juhost. Budimirnak sem megy be a tripla, de Demeter a lepattanót már a gyűrűbe ejti, 24-18. Nikola Lazic is időkéréshez folyamodik. Eddig a szegedieknek két dobása volt a negyedben, míg a hazaiaknak hat. 12' Ciric gólpasszából Juhos ismét a Szedeákot hozza előnybe, 17-18! Csirke Ferenc időt kér. Nelson és Tucker összecsapásából előbbi jön ki jobban ellenfele faultja révén. A büntetőiből aztán az első kimarad, a második és harmadik már bemegy, 19-18. Visszaáll Armelin a Szegedbe. 11' Popadic kísérli meg negyedszerre a triplát hazai oldalról, de neki sincs szerencséje. Czukor már a harmadik faultját követi el, érkezik is helyette Demeter a pályára.

I. negyed 17-16

10' Nelson egalizál egy lendületes betöréssel, 14-14, ráadásul Juhos oda is csapott neki. A büntető is bent, 15-14. Ciric! Ő is áttör a védelmen, 15-16! Nelsontól jön ismételten a válasz, 17-16. Ezzel vége is az első negyednek. 9' Ciric szerez labdát Demetertől, a dobása azonban már nem sikerül jól, ahogy a túloldalon Bíró triplája sem. Tuckeré a lepattanó, a gyors ellentámadás végén pedig Ciric értékesíti a ziccert, 12-14! 8' Bíró harmadik gólpasszát Harazin váltja pontokra, de aztán Anthony Tucker ismét elsüllyeszt egy trojkát! 11-12! Juhos faultját követően Popadic egyenlít büntetőből, a fordítás viszont nem jön már neki össze. 12-12. 7' Pécsi oldalon beszáll a játékba a szegedi nevelésű Demeter Attila is, így már ő is közvetlen közelről láthatja, amint Harazin kihagy egymás után két büntetőt. Moravcsik eladott labdáját követően Bíró szolgálja ki Popadicot, 9-6. Tucker! Ott a második tripla, 9-9! 6' Jön Juhos is, Vettét hívta le Lazic mester, miután az amerikai faultolta Budimirt. A pécsi játékos a második büntetőjét tudja értékesíteni, 7-3. Ciric trojkája nem az igazi, de becsületére legyen mondja, összeszedi a saját lepattanóját, majd Moravcsik harcol ki faultot Czukorral szemben. Tucker passza után aztán éppen Moravcsik Áron töri meg a szegedi gólcsendet, 7-5! A fiatal játékos ráadásul büntetőzhet is, mert Czukor megint szabálytalankodott ellene: a rögzített helyzetből érkező dobás is a helyén, 7-6! 5' Horti blokkolja Vettét, Popadic pedig begyűjti a lecsorgó labdát. Az ellentámadás végén Bíró hozza helyzetbe Budimirt, aki nem téveszt közelről, 6-3. Tucker szórna egy újabb hárompontost, sajnos nem jár sikerrel. 4' Az egyik palánknál Bíró, a másiknál Vette hibázik helyzetben. Érkezik Moravcsik a Szedeákba, Armelin ül le helyette. Popadic rontja el a második hazai triplakísérletet. 3' Armelin labdavesztés közben egy faultot is elkövet Bíróval szemben, de ez sem akasztja meg a pécsi támadást, így Nelson tud fordítani, 4-3. 2' Nelson is távolról veszi célba a gyűrűt, apró hiba csúszott a számításaiba. Tucker! Az amerikai irányító trojkája az első kosár a meccsen, 0-3! Horti passzából Popadic szépít, 2-3. 1' Molnár, majd Budimir labdavesztése után Armelin is triplával próbálkozik, de hiába a lendületes kezdés, kosár egyelőre nincs belőle.

A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Ciricék számára elengedhetetlen a győzelem a középházba kerülésért folytatott küzdelemben.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=616123

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 8.