Labdarúgás: közönségszórakoztató mérkőzésen tíz gól esett Mártélyon

2014. szeptember 14., vasárnap
hfc_mako_14_08_24_mj

Hosszú idő után ismét bajnoki mérkőzésen mérte össze erejét a Mártély SK és a Hódmezővásárhelyi FC, amelyre szépszámú néző volt kíváncsi a Tisza-parti pályán.

A találkozó első érdekessége, hogy

Bódai

kapus szolgálati elfoglaltsága miatt

Sós Attila

melegített a hazai kapu előtt. A korábban Vásárhelyen is védett ötven éves hálóőrnek a hírek szerint elkészült ugyan az 50-es számú piros kapusmeze, de azt a HFC hasonló színű szerelése miatt nem húzhatta magára. A sok derbit átélt hálóőr egyébként szerdán még Mórahalmon szurkolt a DVSC csapatában pályára lépett - szintén Vásárhelyen nevelkedett -

Bence

fiának. A találkozó elején rögtön magához ragadta a kezdeményezést a vendég csapat és a 7. percben meg is szerezték a vezetést, amikor

Kerepeczki

szögletét a magasra felugró

Kökény

fejelte a kapuba, 0-1. Két perc múlva már ismét középkezdéshez vonulhattak a hazaiak, ekkor

Gáleg

szabálytalankodott

Dordeviccel

szemben a büntetőterületen belül és a 11-est

Szabó Dávid

magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába, 0-2. A folytatásban is a vásárhelyiek játszottak mezőnyfölényben, míg a hazaiak a rendkívül gyors

Papp Zoltánra

építve kontrákkal próbálkoztak. A 22. percben Szabó D. kapott remek kiugratást, rávezette a labdát Sós kapusra, de a játékszer felpattant a közel sem tökéletes gyepen és így a csatár rosszul találta el, amelyet a kapus hárítani tudott. A 26. percben jegyezhettük fel az első hazai lehetőséget,

Keller

előreívelt szabadrúgását a vendég védők kifejelték, de éppen

Bakos Ádám

elé, aki 18 méterről magasan fölé lőtt. A 29. percben növelte előnyét a listavezető.

Szilágyi

25 méteres lövésébe beleléptek a hazai védők, a felpattanó labdát

Gábor Péter

azonban rosszul találta el, amelyre Dordevic csapott le és Sós kapus mellett a kapu bal oldalába gurított, 0-3. Egy perc múlva Keller Zoltán veszélyeztette a vásárhelyi kaput, de szabadrúgása után néhány centiméterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret a labda. A félidő hajrájában újabb két vásárhelyi helyzetet láthattak a nézők, előbb Szabó Dávid lőtt fölé, majd

Nagy András

fejelt mellé ígéretes helyzetbe. A szünetre megérkezett az eső Mártélyra is, de a második felidő elejére el is állt az égi áldás. A szünet utáni első negyedóra is vendég fölényt hozott, bár a rendkívül szimpatikusan küzdő hazaiak cserékkel megpróbálták erősíteni a támadójátékukat. A 47. percben Dordevic került százszázalékos helyzetbe, de lövését Sós Attila bravúrral védte. A negyedóra végén egy hazai kapu elé ívelt labdát kifejeltek ugyan a védők, de éppen Szilágyi elé, aki mintegy 22 méterről hatalmas erejű lövést küldött a léc alá, 0-4. Két perc múlva a hazai szurkolók nagy örömére szépített a Mártély. Ekkor a HFC védői szabadítottak fel röviden, a labda a csereként beállt

Máté Viktor

elé került és a szintén Vásárhelyen nevelkedett, de több évet Írországban töltött 24 éves támadó 16 méterről okosan a jobb alsó sarokba helyezett, 1-4. A 68. percben tíz főre fogyatkoztak a hazaiak, a rendkívül tisztátalanul játszó Gáleg Norbert megkapta második sárga lapját és mehetett zuhanyozni. A vásárhelyiek nem vettek vissza az iramból és ezt a 75. percben újabb gól jelezte. A szintén csereként pályára lépett

Rácz Dezső

két remek csel után kitűnően tálalt Szabó Dávid elé, akinek már nem volt nehéz dolga a kapuba lőni, 1-5. Tíz perccel a lefújás előtt az előbbi előkészítő is feliratkozott a góllövők közé. Kerepeczki szöglete átszállt a hosszú oldalra, ahonnan Szilágyi középre passzolt és Rácz Dezső közelről pörgetett a kapuba, 1-6. Az utolsó öt percben sem unatkozhattak a szurkolók. A 85. percben Máté Viktor ugratta ki Bakos Ádámot, aki elvitte a labdát

Gábor

kapus mellett is és így gurított a kapuba, 2-6. Az utolsó három perc újabb két gólt hozott, amelyben a kapusok is nagy szerepet vállaltak. Előbb

Varga Róbert

lőtt 20 méterről kapura, a labda az ismételten eleredő eső áztatta füvön megpattant és erre Sós Attila későn reagált, 2-7. Két perc múlva már szakadó esőben érkezett a válasz, a gólt és gólpasszt jegyző Máté Viktor cselezgetett a vendég tizenhatos előtt, majd lőtt és a nem túl erős lövése Gábor Viktor alatt becsúszott a kapuba, 3-7.

Megyei I. osztály, 5. forduló:

Mártély SK - Hódmezővásárhelyi FC 3-7 (0-3)

Mártély, 200 néző. Vezette: Török T. (Fodor L., Csányi F.)

Mártély:

Sós A. - Jesenszki, Gábor P., Gáleg N., Szakál (Szabó A.), Papp Z. (Dudás B.), Baranyi K. (Hanga Cs.), Keller Z., Szentirmai, Brizik-Bodrogi T. (Máté V.), Bakos Á. (Tódor D.).

Szűcs Róbert.

HFC:

Gábor V. - Kerepeczki, Kökény, Tóth J., Varga R., Nagy A. (Brizik-Bodrogi I.), Szilágyi, Nikutovic (Molnár Zs.), Szabó D. (Huszka M.), Dordevic (Bertók G.), Maravic (Rácz D.).

Bódi Attila.

Máté V. (2), Bakos Á., ill. Szabó D. (2), Kökény, Dordevic, Szilágyi, Rácz D., Varga R.

Kiállítva:

Gáleg N. (68'). Szűcs Róbert:

"Sajnos az elején gyorsan kaptunk két gólt és ezt a lélektani előnyt a vásárhelyiek jól ki is használták a folytatásban. A jogos kiállítást követően már az esélyünk is elszállt egy szoros eredményre. Mi még nem vagyunk egy súlycsoportban a HFC-vel, így a vendégek megérdemelten nyertek egy olyan találkozón, amelyen talán mi is ki tudtuk szolgálni szurkolóinkat."

Bódi Attila:

"Aki kilátogatott erre a mérkőzésre, jól szórakozhatott, hiszen tíz - köztük néhány igen szép - gólt láthatott. Összességében - a három kapott góltól eltekintve - elégedett lehetek a csapatom játékával, hiszen a megbeszéltek szerint dolgoztak és helyenként szép dolgokat is csináltak a lelkesen küzdő ellenféllel szemben."