Labdarúgás: izgalmas meccsen verte a Szeged a Szekszárdot + FOTÓK

2014. március 29., szombat
szeged2011_szekszard16_gs

A csereember, Kovács Balázs első érintésével tette biztossá a hazai győzelmet egy igen fordulatos találkozón.

Sokat elmond a meccsről, hogy a Szekszárd legjobbjának a kapusukat, Ivancsics Alexet választhatnánk, a gólokról nem sokat tehetett, viszont szinte 5-10 percenként mutatott be bravúrokat, a magas labdákat pedig ellentmondást nem tűrő magabiztossággal húzta le. E mellett a hazaiaknak az első 45 percben két tiszta fejesük is volt a léc fölé és egy nagy kapufájuk. Ha 3-0-ra vezetnek az első játékrész végén, senki nem szólhatott volna egy szót sem, de nem így történt. Hiába borult fel a pálya, gólt csak az 53. percben sikerült szerezni, amire derült égből villámcsapásként érkezett is a válasz a 60. percben. Szerencsére ma ismét volt egy Farkas Márkunk, aki a végig remekül focizó védőtársától, Kéri Tamástól kapott szemfüles labdát pofozott a hálóba, végül pedig a nagyszerű csereember, Kovács Balázs első érintéséből véglegesítette az eredményt. A 3 pontnak többek között azért is van most nagy értéke, mert a Soroksár bukott Komlón és már csak 3 pont a különbség a két csapat közt.

Labdarúgó NB III Közép csoport 21. forduló:

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Tolle UFC Szekszárd 3-1 (0-0)

Gyula, Grosics-akadémia, 150 néző. Vezette: Atyánszky László (Szvetnyik Bence, Sebestyén László).

Molnár - Kéri, Szabó Cs., Farkas, Zabari, Dombai, Máté, Ács, Zelenyánszki (Pászka 88'), Bartyik (Manga 59'), Germán (Kovács 84').

Nyilas Elek.

Szekszárd:

Ivanics - Márk K., Deli (Márk A. 71'), Nánási, Ranga, Kuklis, Micskó (Elbegdorzs 77'), Fejes, Márton, Rigó, Arena.

Kvanduk János.

Germán (53'), Farkas (74'), Kovács 86') illetve Arena (60').

Bartyik (23'), Dombai (47'), illetve Arena (19'), Nánási (69'), Márk K. (87'). Nyilas Elek:

Végig irányítottuk a mérkőzést, mi domináltunk az elvártnak megfelelően dolgoztuk ki a helyzeteinket. Ha tudtunk volna gólt szerezni az első félidőben, amihez meg voltak a helyzeteink, akkor könnyebb meccset vívtunk volna. Ez nem így történ, ellenfelünk hárította helyzeteinket és ez a gólszegénység meghatározta a mérkőzést menetelét is, így egy izgalmas derbin sikerült megszereznünk a megérdemelt győzelmünket.

Kvanduk János:

A Szeged jobb, tapasztaltabb játékosokból áll, de annak, ami 1-1 után történt a pályán, semmi köze sincs a labdarúgáshoz. Úgy érzem, hogy el volt döntve melyik csapat nyeri ma a mérkőzést. Többet nem modnok, mert hazudni nem akarok, ha pedig igazat mondanék, akkor megint eltiltanának négy meccsre.

90+3
Vége a meccsnek.
90+2
Molnár húz le egy labdát a végén.
90'
Kettő perc a ráadás.
88'
Pászka fenn, Zelenyánszki lenn.
87'
Márk Krisztián kap sárgát.
86'
GÓÓÓL! Kovács első labdaérintésére gólt lő, 25 méterről ereszt meg egy szitáló bombát a bal alsóba. 3-1
84'
Germán ment le, Kovács Balázs érkezett.
83'
Germán lőtt 20-ról, Ivancsics védett
81'
Arena ment le, Dienes ment fel.
79'
Germán csúsztatását fogta Ivancsics
77'
Micskó ment le Elbegdorzs jött fel.
74'
GÓÓÓL! Főszerepben a védők. Kéri tette fel a labdát ívelten jobbról, a hosszúra érkezett Farkas Márk, aki egy átvétel után szögből, 3 méterről a kapus lába között lőtte a hálóba a bőrt. 2-1
71'
Deli helyén Márk A.
70'
Az oldalsó szabadrúgást kiöklözi a vendégek hálóőre, de közben lökést is fújtak.
69'
Nánási kap lapot.
65'
A gól ellenére is rohamoz a Szeged, két oldalsó szabadrúgás, két szöglet a mérleg és egy Zelenyánszki-átlövés, amit a végig magabiztos Ivancsics féltérden véd
60'
GÓÓÓL! Előbb hatalmasat védett Molnár. Elaludt a védelem, egy betett labdát az üresen hagyott Arena fejelt előrevetődve kapura 4 méterről, ezt reflexből fölé tolta a hazai kapus. A szögletnél azonban tovább szunyókáltak a kék-feketék, Molnár paskolta tovább a labdát a hosszúra, ahol azonban Arena ismét üresen állt és a kapuba passzolt 6 méterről. 1-1
59'
Bartyik helyére érkezik Manga.
56'
Zabari küzd a labdáért a bal oldalon, megszerzi a zsugát, és kapura próbál emelni a 16-os oldalvonalától, de alacsonyra sikeredik a tekerés.
53'
GÓÓÓL! Máté teszi be pontosan a labdát középre, a kapu elé Germán lábára, aki félmagasan, 11 méterről passzolja a felsőbe a bőrt. 1-0
51'
Márk nevéhez fűződik az első szekszárdi kapuralövés: 24 méteres lökete a jobb kapufa mellett ment ki 2 méterrel.
48'
Molnár húz le egy magas felívelést.
47'
Dombai lerántásért kap lapot.
46'
Pörög a labda ismét.
46'
Kitört a szünet.
45'
Szekszárdi szöglet a végére: kontra lett belőle.
42'
Egy rövidre tekert szögletet véd előrevetődve Ivancsics.
40'
Egy szögelt után Zelenyánszki kapáslövése akadt el, majd Germán húzta meg a jobb szélt, de középre lőtt labdája is fenn akadt.
36'
Ez is bemehetett volna: Dombai a bal kapufát találta el 22 méterről.
35'
Most Bartyik 20 méteres lapos löketét tolta ujjheggyel szögletre a vendégportás.
33'
Egy hosszú labdajáratás után (mint a kézilabdában) Dombai tüzelt egy egészségeset, Ivancsics féltérden védett.
29'
Két hazai szöglet, az elsőt Zabari lőtte kapura. A másiknál Farkas ugrott magasra és fejelt alig fölé 5 méterről.
26'
Az első vendégszöglet veszélytelen, kontra épül belőle, de Ács keresztlabdája kissé hosszú Zelenyánszkinak.
23'
Bartyik is besárgul
21'
Meleg pillanatok a vendégkapu előtt, egy Germánon megpattanó labdát lábbal véd Ivancsics, majd Máté telerését kézzel.
20'
Kapu előtti kavarodás végén Ivancsics vetődik rá a labdára.
19'
Utánrúgásért kapott lapot Arena.
16'
Ácsot futtatják, egyedül viheti a jobb oldalt, még egy visszacselt is meg tud csinálni a 16-oson belül, de beéri még két védő, majd a lövésre visszagurított labdáját elcsípik.
13'
Ács teker kapu elé, Ivancsics pedig öklöz.
12'
Egy szabálytalanságot fúj le a játékvezető a szekszárdi 16 jobb oldalánál, épp ziccerbe tört volna kapura Ács - itt az előnyszabályt alkalmazni kellett volna...
11'
Zelenyánszky bedobását kell kiöklöznie Ivancsicsnak, és egy szögletet is lő a Szeged, de eredménytelenül.
8'
Hazai fölény rajzolódik ki, többször mentettek pontdobásra a vendégek, a szekszárdi kapu elé egyelőre nem érkezik be a labda.
3'
Ács szögletét fejelte meg tisztán, középen 6 méternél Dombai csak centikkel a felső léc fölé.
2'
Egy-egy hosszú indítás mindkét oldalon, a kapusoké.
1'
Szekszárd kezdett.
15.00: Felállnak kezdéshez a csapatok, néhány percet csúszunk. 14.58: A középkörben a csapatok, a hazai gárda a fehérben, a vendégek pedig sárga-fekete összeállításban játszanak majd. 14.50: Üdvözöljük olvasóinkat Gyuláról, ahol hamarosan egy újabb csatát vív a Szeged-Grosics. Ragyogó napsütés, enyhe szél, kellemes idő. A mérkőzés Atyányszky László sípjelére 15 órakor kezdődik!