Kosárlabda: későn jött a hajrá a Szedeáknak + FOTÓK, VIDEÓ

2013. március 9., szombat

Szinte végig vezetett a Szombathely a Szedeák ellen, amely azonban a hajrában fel tudott kapaszkodni, s jó esélye volt az egyenlítésre vagy akár a győzelemre is - ám a fordítás elmaradt.

Jól kezdett a Szombathely a középszakasz alsóházi nyitányán Szegeden, a szlovén

Zagorac

vezérletével hamar előnyre tettek szert, amelyet magabiztosan őriztek is az első félidőben. Már a 7. percben tízpontosra hízott

Bencze Tamás

alakulatának előnye, igaz,

Kiss Zsolt

két parádés triplája feljebb hozta a hazaiakat. Ám a remélt-várt fordítás a második negyedben sem jött össze, hiába nyújtott jó játékot a két szegedi amerikai,

Jones

Gurley

, a vendégeknél váratlanul jó teljesítménnyel rukkolt elő

Váradi

. A félidei 53-45-ös vendégvezetésről megpróbált felkapaszkodni a hazai gárda, s ez sikerült is két perc alatt 50-55-re ám a folytatásban

Kálmán

bizonyította, jó az öreg a háznál, vezérletével ismét megléptek a vendégek, s 14 pontos vezetéssel fordulhattak a zárójátékrészre (63-77). Ez a különbség tovább nőtt a negyedik játékrész elején, már csaknem köztehúsz volt a különbség a 32. percben (65-84). Ekkor jött a nagy feltámadás! Az influenza miatt a találkozót kihagyó bátyját pótolni ugyan nem tudó

Csorvási Levente

játéka javult fel, s hozott fontos pontokat, majd Jones szórta meg magát, 86-81-re jöttek fel a hazaiak, ám egy kétperces gólcsend megtörte a lendületet, ennek a végén pedig ismét a vendégek szereztek pontokat. 91-81-es szombathelyi vezetésnél, reménytelennek tűnő helyzetben előbb Kiss Zsolt, majd Jones vert be egy-egy triplát, s bár a büntetőkkel tartotta magát a vendég alakulat,

Wirth Ádám

remek távolijával már csak két pont volt közte másodpercekkel a vége előtt. Ennél azonban már nem sikerült közelebb kerülni a vasiakhoz, akik végül Kálmán büntetőivel 97-93-ra nyertek. Most lesz egy kis idő pihenni, hiszen az eredetileg szerdára tervezett mérkőzést a Sopron kérésére elhalasztották, így a Szedeák legközelebb március 23-án, szombat este 18 órától ismét hazai pályán játszik, ekkor a ZTE ellen.

Tekintse meg a SZEGEDma TV videóját!

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz 1. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 93-97 (21-25, 24-28, 18-24, 30-20)

Szeged, újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Györffy P. A., Jakab L., Tőzsér D.; ellenőr: Faidt.

Szedeák:

Fekete 7, GURLEY 18/3, JONES 22/3, Tanács 11/3, Dukic 11/3.

Kiss Zs. 9/9, Csorvási L. 10, Jakab, Wirth 5/3.

Bonifert Domonkos.

Szombathely:

KÁLMÁN 16/6, Will 7/3, Stafford 11/6, Ivosev 14/3, ZAGORAC 18/6.

Simon L. 13, Váradi 12, Szanati 1, Harazin 5.

Bencze Tamás.

Tanács (38'), Dukic (38'), Kiss Zs. (40'), ill. Ivosev (34'). Bonifert Domonkos:

"Turistákkal nehéz mérkőzést nyerni, de fiataljaink remekül helytálltak."

VÉGE! 93-97 (21-25, 24-28, 18-24, 30-20)40' Jones csuklóból eszméletlen triplát ver be! 87-91! Időkérés. Megkapjuk a labdát, rossz bedobás miatt. Váradi szerez labdát, indul, Wirth faultolja. Bemegy a közeli, plusz egy jár, de rövid! 87-93. Zagorac egy fault után Csorvásira támad. Kap némi fejtágítót a sporiktól. Wirth faultja, Kálmán dobhat, 87-95. Zagorac közben fellöki Csorvásit, törleszt, de hagyják. Gurley 2+1-e, 90-95! 8,1-gyel a vége előtt Wirth triplája jó!!! És egy fault, Kolti, kiszáll ő is. 7,1 vissza. Kálmán büntetői, 93-97. Aztán egy távoli, ami lecsorog. Vége. 39' Újabb eladott labda. Kálmán Csorvásira dobja, marad náluk. Simon ront, megvan a lepattanó. végül Kolti triplája indul, jó! 84-91. Váradi ellen fújnak. 38' Vérszemet kap a Szedeák, de a közönség is! kétségbeesetten támad a vendég csapat, Harazin kettese jó, büntető is jár, 81-89. Tanács kipontozódik. Wirth messziről. Dudu is kiszáll. Kálmán büntetőzik, 81-91. 37' Zagoracot sikerül blokkolni. Jones tempót ront. Tanács indul, triplát próbál, de rossz. Wirth leszedi, megtartja. Jones büntetőzhet, egy jó, a másik nem, de ott terem Tanács és betereli! 81-86! 36' Jó védekezés, megjön a közönség hangja, de kimarad a támadás. Váradi triplája marad ki. Csorvási Levi belejött, kettő plusz egy, de nem, kilépett... 35' Wirthben van vircsaft, meg két pont is, 76-86. Zagorac megijed egy pukkanó zacskótól, kimarad a büntetője. Mindkettő. Csorvási Levi parádézik, 78-86, Bencze időt kér! 34' Jones robog át a falon, fault. Két dobás, egy rossz, egy jó, 71-84. Ivosev kipontozódik. Jones dobhat ismét, tripla közben kapta a faultot, mindhárom bünti benn, 74-84. Harazin kettese, 74-86. 33' Csorvási Levente, 67-84! Időt kér Bonifert Domonkos. Tanács szór be egy hármast. Végre! 70-84! 32' Ivosev triplája, 65-72. Váradi szerez labdát, indul, faultoljuk. Technikai. Előbb Váradi dob kettőt, 65-84, majd támadhat a Szombathely. 31' Simon büntetői, miközben Wirth a pályán. 63-79 a két dobás után. Csorvási Levi, 65-79. III. negyed: 63-77 (21-25, 24-28, 18-24)30' Stafford bámulatos hármasa. Dukic válaszol közelebbről, 63-75. Kálmán messziről ront, Simonra nem figyelünk, a dudával dob, 63-77... 29' Gurley elveszíti a lasztit. Zagorac most nem ront. Dudu laza tempója! 61-72. 28' Simon a sarokból a dudaszóval, palánk mögül... 59-70. Kimarad Zagorac hármasa. Közben az UTC 2-0-ra vezet a futsal magyar kupa elődöntőjében a Haladás ellen!27' Simonra játsszák ki, bedobja, 57-68. Dukic szerez labdát, Jonest indítja, egy csel, aztán faultolják. Jones büntet, 59-68! 26' Gurley tempója pontatlan. Tanácsé egy lepattanó. Jones kettő plusz egye, a plsuz egy nem jó, 55-66. De sikerül a lepattanócsatában megtartani a labdát. Tanács tempózik, 57-66! 25' Ziccert rontunk, Kálmán nem ront, 53-66. Időkérés. 24' Dudué nemkülönben! 53-60! Aztán támadóhiba, jöhet a Szedeák. Gurley triplája majdnem jó. 53-63 Stafford kettő plusz egyével. 23' Elpuskázott támadás. Kálmán bejött, Kálmán bedobja, 50-57. Tanács hibáz. Stafford döbbenetes triplája, 50-60. 22' Gurley, 50-55. Jó védekezés, Váradi marad a padlón. Váradi és Tanács ütközik. Zagorac ront. 21' Fekete indítja a támadást, Dukic fejezi be, 47-53! Váradi, 47-55. Fekete rosszul tempózik. Marad nálunk. Nagyszünet: 45-53 (21-25, 24-28)20' A kis Csori most betalál, 44-51. Zagorac a támadóidő lejártával teszi fel, 44-53. Fekete bedob egy büntetőt. De csak egyet. Zagorac hagyja ki a triplát. 19' Váradi válaszol, 40-49. Csorvási Levi dob egy ziccert, jöhet plusz egy is, kihagyja, 42-49. Váradi, 42-51. 18' Jones ismét, 38-44! Ivosev büntetőzik, 38-46. Jones elszórja a ziccert. Toma újabb büntetői, az első kiszédül, a második csont nélkül, 38-47. Időkérés. Jones Csorvási passzát teszi be! 40-47! 17' Will három faulttal és most egyszerre szerzett ugyanennyi ponttal, 34-44, megint köztetíz. Jones közelije, majd Dukic szerez labdát. 16' Ismét a Szombathely jöhet. Jones lepattanózik, majd Csorvási Levi áll triplába, rossz. Gurleyt faultolják, dobások, benn, 34-41. 15' Szanati büntetőzik, egy benn, 30-39. Gurley is, 32-39! Staffordé a lepattanó Zagorac gyötrése után, lepattan róla Jakab, bedobja az amerikai, 32-41. 14' Will a sarokból! Aztán Fekete remekel, majd Will ismét, 30-38. Csorvási Levi kevés a palánk alatt. 13' Tanács remek tempója! 25-32, majd Kálmán ront távolit. Eladjuk, Zagorac lerohan, 14 pontos, majd Gurley 2+1-ezik. 12' Ivosev, 23-29. Csorvási Levente a sok ember között nem elég erős. Kálmán, 23-32. 11' Simon László kosarával nyit a negyed, 21-27. Tanács jó tempója a válasz! 23-27! I. negyed: 21-25 (21-25)10' Labdát szerez a Szombathely, de ellépik. Kiss Zsolt káprázatos hármasa! 18-23. Ivosev büntetőzik, 18-25. Kiss zsolti aztán a duda előtt behint még egy hármast! 21-25! 9' Váradi kosara, 14-20. Gurley dobhat kettőt, de csak egy megy be, 15-20. Simon fut végig, ver meg mindenkit, 15-22. Plusz egy is jöhet, az is megvan, 15-23. 8' Dudu tempója jó, Zagorac triplája nem. Gurley a palánk alatt, 14-18-ra jön fel a Szedeák, tájmaut, Szombathely. Kálmán trojkája marad ki. Tanácsé is. 7' Fekete büntetői, az első leszédül, a második rosszabb... Kálmán le a sarokba Zagoracnak, aki lazán behinti a hármast... 8-18. Kiss Zsolt jön Fekete helyett. Eladjuk a labdát. Visszaszerezzük, Dukic teszi fel végül, 10-18. 6' Újabb vendég hármas vész el a ködben... Jones büntetőzhet, 8-13! Zagorac kettesébe már belefújnak. Tanács 2. hármasa rossz, Ivosev lerohanása nem,. 8-15. 5' Tanács távolija lecsorog. Bemelegítéskor még csont nélkül hullott... Kálmán dobhat büntetőket, 6-13. Dudu triplája rövid. 4' Ivosev térül-fordul, máris 4-9. Szerb pillanatok, Dukic, 6-9. Zagorac repül be, 6-11. 3' Fekete kap szemfüles lasztit, 4-3! Zagorac a palánk alatt, 4-5. Gurleyt szerelik, Zagorac rohan le, eddig egyedül szórja a szombathelyi pontokat, 4-7. 2' Harcosan megtartja a labdát a Szedeák támadásban egyelőre. Fekete szépen tör be, egy csellel elküldi a körötte állókat, 2-0. Zagorac most jól céloz messziről, 2-3. Kálmán adja el a labdát. 1' Elhozzuk a lasztit, de Dudu ellen támadót fújnak. Zagorac akkor ahomályt dob, hogy időt kellene kérni miatta... 18.10: A csarnok előző mérkőzése egyébként a Pick II - Makó NB II-es férfi kézilabda megyei rangadó volt. Csak nevében volt rangadó: a Pick 44-22-re söpörte el a Maros-mentieket. Lassan kezdődik a felkonf közben. 18.05: Nézzük a rossz híreket: Csorvási Milán influenzás, Vida Máté sem százszázalékos. Viszont Fekete Stefán új frizurával jelentkezik, reméljük a rövidre nyírt séró szerencsét hoz! 18.00: Továbbra is dübörög a zene, a labdapattogás és a cipőtalpak csikorgása a parketten abbamaradt, közben szállingóznak a nézők. 17.50: És már meg is érkeztek a vendégek, futtában gyorsan köszönti is egymást Dukic és Ivosev. 17.45: A mieink már a pályán, izzítják az izmokat, a vendégeke még várjuk a parkettre. Úgy tudjuk ők a Vác focistáival ellentétben megérkeztek Szegedre... 17.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Bő félóra múlva kezd a középszakaszban a Szedeák a Szombathely ellen.

Igazi csacsacsa várható szombat este az újszegedi sportcsarnokban: csalódott csapatok csatája. Így is jellemezhetnénk a két gárda, a Szedeák és az ex-Falco Szombathely szombat esti összecsapását. A hazaiak joggal lehetnek csalódottak, hiszen a gyatra ősz után télen feltámadni látszott a csapat, s reálisnak tűnt a felsőház elérése, ám a végére 11. helyen zárt alapszakasz lett belőle. A vendégeknek sincs miért örülni. A bajnoki ezüstérmes remekül szerepelt ősszel, aztán lassan leeresztett, mint egy lukas Molten. Elkeseredett csapatok, elkeseredett csata várható tehát! Beharangozónk itt olvasható!