Labdarúgás: kupadráma Vásárhelyen Volán-sikerrel + FOTÓK

2012. április 18., szerda

Kiélezett küzdelmet hozott az NB III-as együttesek csatája a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntőjében, végül a címvédő Buchholcz-tanítványok örülhettek.

A Vásárhely-Szeged mérkőzés mindig különleges presztízzsel bírt a két város labdarúgóinak összecsapása során. Így történt ez a szerdai magyarkupa-találkozó alkalmával is. A hazai pálya előnyeit élvező HFC végig győzelemre tört, de a kihagyott helyzetek miatt a végén mégis a volánosok örülhettek. A negyeddöntő első meglepő húzását

Buchholcz Gábor

, a Tisza Volán SC Szeged edzője lépte meg azzal, hogy csak a padra jelölte csapata meghatározó játékosai közül

Dongó Dénest, Branko Bozovicot, Faragó Bencét

Kéri Tamást

is. A vásárhelyieknél

Szűcs Róbert

a kupaeltiltását töltő

Marton Bence

kivételével mindenkire számíthatott, és mindenkit be is vetett. Hazai támadások közepette már a 3. percben a szegedi kapuba került a labda, de az előrehúzódó

Antal Krisztián

leshelyzetből fejelt

Czirják

hálójába. A következő időszakban kiegyenlített mezőnyjátékot láthattak a nézők, a vásárhelyi próbálkozások elhaltak jól működő a szegedi lestaktikán, a vendégek pedig veszélyes kapu elé ívelésekkel próbálkoztak, de eredmény nélkül. Az első komoly lehetőség a 23. percben alakult ki a Volán-kapu előtt, a vásárhelyi lövések kétszer is levágódtak a szegedi védőkről, és végül Czirják lábbal hárítva vetett véget a hazai tűzijátéknak. Két perc múlva hagyta ki első százszázalékos helyzetét a HFC,

Rácz László

fejelte a jobb oldali kapufa belső részére, ahonnan Czirják kapus kezébe pattant a labda. Válaszként

Rácz Dezső

próbálkozott, de lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Félórányi játékot követően egy szabadrúgás-kombináció után

Mucsi Máté

lőtt kevéssel a vásárhelyi kapu mellé. Tíz perccel a szünet előtt újabb óriási hazai lehetőség maradt kihasználatlanul,

Domonkos

húzott el a bal szélen, beadását Kökény "ajtó-ablak" helyzetben ballal kapásból fölé lőtte. A szegedi válasz kevesebb veszélyt jelentett,

Beretka

Dargó

fejelte mellé. A lefújás előtti percekben

Juhász I. Sándor

súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, és a helyére beálló névrokona,

Juhász II. Sándor

átadását Varga Máté lőtte kapura, de Czirják kiütötte a labdát.

Szünet után mindössze három percet kellett várni az újabb hazai lehetőségre, Domonkos tört be a 16-oson belülre, de lövése az egyik védőről szögletre vágódott. A folytatásban feljött a Volán, előbb Mucsi Máté lövését a felső lécre tolta Hegedűs kapus, majd Kéri Tamás 30 méteres szabadrúgását ütötte szögletre a vásárhelyi hálóőr. A két szegedi próbálkozás között azonban a negyedik "százas" ziccerüket is kihagyták a sárga-kék hazaiak, a 61. percben Juhász II. Domonkost ugratta ki a jobb oldalon, akinek beadását Varga Máté tiszta helyzetben mellé bombázta. A félidő közepén a csereként pályára lépett Kéri került lövőhelyzetbe, de mellé lőtt. Szűk negyedórával a lefújás előtt kihagyta az újabb kihagyhatatlant a vásárhelyi csapat, Domonkost ugratták ki a jobbösszekötő helyén, aki elvitte a labdát Czirják kapus mellett, de a visszafutó Farkas Márk szögletre mentett. A 83. percben újabb tűzijáték alakult ki a szegedi kapu előtt, előbb Czirják ütött ki egy hazai lövést, majd az újabb kísérlet a védőkről vágódott le, végül Domonkos mellé lőtt. Amikor már mindenki a büntetőrúgásokat várta, eldőlt a továbbjutás sorsa. A 90. percben a szintén csereként beszállt Péter-Szabó Tamás kapott labdát a bal oldalon, beadását Varga Martin nem igazán jól találta el, de a labda így is a vásárhelyi kapuban kötött ki, 0-1. A hosszabbítás hátralévő három percében a Volán okosan tartotta a labdát, és így a végén a kék-feketék örülhettek a továbbjutásnak.

Labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntő:

Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-1 (0-0). Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Lovas. HFC: Hegedűs V. - Boros, Antal, Rácz L., Bakos - Varga Má., Sipos, Juhász I. S. (Juhász II. S. 40'), Varga I. - Kökény, Domonkos. Vezetőedző: Szűcs Róbert. Volán: Czirják - Fülöp Cs., Vida, Dargó (Farkas M. 46'), Búzási - Beretka (Kéri 46'), Vágó, Mucsi, Csányi (Péter-Szabó 75') - Varga Ma., Rácz D. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Góllövő: Varga Martin (90') Szűcs Róbert: "Egy egész szezonra való helyzetet hagytunk ki, ami törvényszerűen megbosszulta magát." Buchholcz Gábor: "A szerencsésebb csapat jutott tovább, a hazaiak sorra hagyták ki helyzeteiket, így a végén Varga Martin góljával sikerült a javunkra fordítani az eredményt."

A további eredmények:

Mindszent SE - Mórahalom VSE 3-4 (2-2). Gól: Mihály R. 2, Bartucz M., illetve Tóth A. 2, K. Tóth Gy., Szőke P. Ásotthalom TE – Makó FC 1-2 (1-0). Gól: Szűcs K., illetve Schreiber L., Rencsár J. (öngól) Csongrád TSE – Csanádpalota FC 1-1 (1-1), tizenegyesekkel: 5-6. Gól: Szeles D., illetve Sepsik I.