Labdarúgás: a maximumot hozná ki magából a SZEOL a bajnoki hajrában

2015. május 8., péntek
szeol-bolcske11kf

A véghajrához érkezve továbbra is rendkívül szoros az NB III Közép csoport középmezőnye. A SZEOL SC reálisan nézve akár a dobogó alsó fokára is odaérhet, ehhez azonban első lépésként kulcsfontosságú lenne, hogy Tóth Ákos tanítványai szombaton két vállra fektessék hazai környezetben a jelenlegi harmadik Monort.

A két gárda

őszi odavágóját

2-1-re a Pest megyeiek nyerték, így lenne miért visszavágnia a szegedieknek. Annál is inkább, mert így a két gárda egymás elleni mérlege abszolút kiegyenlített, eddigi 11 összecsapásuk során egyaránt 5-5 győzelmet söpörtek be a felek egyetlen döntetlen mellett. Az aktuális forma némiképp azonban a mérleg nyelvét az előzetes esélylatolgatásnál a monoriak felé billenti, akik az elmúlt öt forduló során nem szenvedtek vereséget, sőt, az egy héttel ezelőtti, Dunaharaszti elleni remi előtt négyszer nyertek zsinórban. Eközben a SZEOL legutóbb 3-0-ra

kikapott Gyulán

, azt megelőzően pedig egy megnyertnek tűnő meccset engedett ki a kezéből a

Bölcskével szemben

az utolsó pillanatokban.

Tóth Ákos

tanítványai mindemellett még így is jó helyzetben vannak a bajnoki hajrá előtt, hiszen mindössze öt ponttal vannak lemaradva a harmadik Monor mögött.

Online

Szombaton 17 órától folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a SZEOL SC - Monori SE harmadosztályú bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

„Nem dőlt el semmi az előző 25 fordulóban, így voltaképpen az elkövetkező öt vált kiemelten fontossá. Megpróbáljuk ebből az öt mérkőzésből kihozni a maximumot, különösen azok után, hogy az elmúlt két hetet elrontottuk. A srácoknak is elmondtam, hogy a Monor ellen hazai pályán egy háromesélyes meccs vár ránk, majd megyünk az utolsó helyezett Maglódhoz, fogadjuk az Orosházát, a Dunaharaszti ellenit ismét egy háromesélyes összecsapásnak gondolom, majd az utolsó körben fogadjuk a Videotont, amely esetében kérdéses lesz, hogy a biztos NB I-es bajnoki cím tükrében milyen csapattal érkeznek ide. A lényeg viszont, hogy egyik találkozó sem nyerhetetlen, még ha valószínűleg nem is nyerjük meg kivétel nélkül mindegyiket” – mutatott rá Tóth Ákos, a szegedi együttes mestere. Hozzátette, a Monort a liga egyik legerősebb tagjának tartja, ettől függetlenül azonban csak saját magukon múlik, mit tudnak elérni a riválissal szemben. A múlt szombati fellépés során a gárda a három ponton túl elvesztette egyik legfontosabb láncszemét is, lévén,

Faragó Bence

egész héten nem tudott edzésbe állni azt követően, hogy Gyulán már a 15. percben le kellett cserélni sérülés miatt. Mindennek tükrében nagy a valószínűsége, hogy a

Végh Ariel

által kiszorított, a bajnokságban nyolcgólos

Bata Csongor

a dabasi mérkőzés óta először visszakerülhet a kezdőbe. „Bízom benne, hogy a hátralévő öt fordulóban ismét olyan számban lövi majd a gólokat, mint tette azt az ősz folyamán. Ha ez összejön, akkor biztos vagyok benne, hogy a csapat is jól fog szerepelni” – fogalmazott támadójáról Tóth Ákos.

A SZEOL SC várható kerete:

Leindler, Garamvölgyi (kapusok), Kormányos, Buzási, Domonkos, Dlusztus, Bjedov, Hacker, Grünvald, Forró, Ngalle, Puskás, Varga, Ondrejó, Beretka, Busa, Végh, Bata.

Emlékeztetőül a legutóbbi egymás elleni bajnoki mérkőzésükön (2014. október 25.):

Monori SE - SZEOL SC 2-1 (1-1)

Monor, 100 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Bede Tamás, Szeles Krisztina).