Hamarosan ismét érkezhet kőolaj a Barátság vezetéken keresztül


A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint 2026. május 1-jétől bővül a nyitvatartás az ásotthalmi és a röszkei közúti határátkelőhelyeken. A döntés értelmében mindkét átkelő átáll a folyamatos, 0-24 órás üzemmódra, így az utazóknak már nem kell az órájukat figyelniük az esti hazatérésnél.

A röszkei közúti határátkelőhely május elsején hajnali 4 órától nyitja meg kapuit végleg az éjszakai forgalom előtt is. Ez a lépés jelentősen tehermentesítheti az autópálya-átkelőt, gyorsabbá téve az átjutást a vármegyei utazók számára.
Az ásotthalmi átkelő szintén május elsején, reggel 7 órakor csatlakozik a folyamatos munkavégzéshez. A korábbi korlátozott nyitvatartás megszűnésével a térség forgalma kiszámíthatóbbá válik, támogatva a helyi gazdasági kapcsolatokat és a határon átnyúló ingázást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.