Ismét fordulatot vett Joób Márton ügye, az ítélőtáblán folytatódik

A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség az első fokon kiszabott büntetések súlyosítását kezdeményezte a Joób Márton korábbi szegedi önkormányzati képviselőt és társait érintő költségvetési csalási ügyben. Az elsőfokú ítéletben a vádlottak másfél és hat és fél év közötti szabadságvesztést kaptak, az ügyészség azonban több esetben hosszabb börtönbüntetést, illetve súlyosabb minősítést tart indokoltnak. A Délmagyar szerint Joób Márton és védője felmentésért fellebbezett, más vádlottak pedig enyhítést kérnek.

Az ítélőtábla mondja ki a végső szót Joób Márton ügyében
A vád szerint a vádlottak 2013 és 2017 között olyan céghálót működtettek, amelynek segítségével elkerülték az adófizetést. A nyomozás adatai alapján a rendszer több megyére is kiterjedt, a fiktív számlákra épülő konstrukcióval pedig összesen 274 millió forint áfa befizetését kerülték el. A másodfokú eljárásban a Szegedi Ítélőtábla dönt majd az ügyben.
További részletek a delmagyar.hu cikkében.
