Nyilvánosak a látványtervek a Vitéz utcai bölcsőde teljes újjáépítéséről


A pénteki szegedi közgyűlésre nyolc a legutóbbi választáson még Botka Lászlóval közösen indult képviselő látszólag váratlan javaslattal állt elő. A szokatlan módon a teljes frakció által jegyzett és aláírt rendeletmódosító kezdeményezés egy nyílt hadüzenet Botka Lászlónak. Javaslatuk a polgármester jelenleg önálló pénzügyi rendelkezési jogköreinek jelentős részét tenné át a Pénzügyi és Vagyongazdálkodási Bizottsághoz, ahol a „lázadók” a Fidesz-KDNP és a kutyapárt képviselői és delegáltjai együttesen többséget alkotnak. A minden bizonnyal mérföldkőnek számító előterjesztés hátterét igyekszünk megismertetni olvasóinkkal.

Mihálik Edvin, a Momentum korábbi politikusa Szeged Zöld város programért felelős tanácsnokaként főállásban politizál és minden jel szerint szeretne hosszabb távon is közéleti szereplő lenni. A Momentum összeomlását érzékelve 2024 őszén megalakították a közgyűlésben a Szeged Jövője frakciót és önálló jogi személyiségként a Szeged Jövője Egyesületet.
Az eredetileg négy fős frakció idén februárban Összefogás Szeged Jövőjéért frakcióvá alakult hét fővel úgy, hogy mindeközben Nagy Sándor alpolgármester csendben a feltétel nélküli Botka-támogatók táborába surrant, kimaradva az újnevű és nagyobb létszámú frakcióból.
Városházi hírek szerint a polgármester és a zöld tanácsnok személyes viszonya már a 2024-es önkormányzati választások után sem volt felhőtlen, ám nyílt szakadásra tavaly nyáron került sor, amikor a képviselői tiszteletdíjak, majd Tóth-Benedek Csanád kutyapártos képviselő szociális tárgyú javaslatakor kiderült, Botka László közgyűlési többsége elfogyott, több alkalommal leszavazták. Az akkori fejleményekkel portálunk is foglalkozott, és ahogy nyílttá vált viták mutatják, a belső feszültség azóta sem csökkent. Fodor Antal tanácsnok szociális témákban konfrontálódott, Mihálik Edvin a sokszínűség jegyében a városházi sajtót és vezetést bírálta több alkalommal, azok részrehajló és tekintélyelvű, parancsolgató megnyilvánulásai kapcsán.
Az országgyűlési választások óta a fordulatszám felpörgött. Nemcsak egy új képviselő csatlakozott hozzájuk Mellár Tamás személyében, hanem előbb a BYD építkezés körülményeit kezdték feszegetni, majd nyílt ellenséges üzengetésbe torkollott a szegedi rakpartfelújítási beruházás véglegesítésének vitája. Nem is annyira háttérben, a Mihálik-csapat támogatójaként felsejlik Stumpf Péter frissen megválasztott szegedi tiszás országgyűlési képviselő.
Nem véletlenül hangsúlyoztuk a zöld tanácsnok pályafutásában a Momentum szerepét. Fekete-Győr András egykori pártelnök és szülei régi barátja Magyar Péternek és famíliájának.
A budai úrifiúk több évtizedes ismertsége alighanem komoly szerepet játszhatott abban, hogy az egykori Momentum elnök Fekete-Győr a belső ellenállást leküzdve betolta a pártját a Tisza kampánya alá, ezzel politikailag megsemmisítve a Momentumot, úgymond a kormányváltás érdekében.
Az új formálódó tiszás világban minden eddigi ellenzéki közszereplő aktívan keresi a helyét. A kormányváltással kétségtelenül pozíciók ezrei nyílnak meg, míg az önkormányzatokban ténykedők az önkormányzati választásokra próbálnak helyezkedni.
A Tisza szigetek részéről egyből a számukra győztes választás után felvetődött, hogy úgymond rendszerváltóként, az új alkotmányozással előrehozott önkormányzati választások íródjanak ki idén őszre, ahol reményeik szerint tarolhatnának. Felhevült szegedi tiszás aktivisták már a Fidesz szegedi belvárosi frakcióirodáját is kiszemelték, mint elfoglalandót.
A gondolat nemcsak szegedi volt, az országos nyomás Magyar Péterig ért, aki nyíltan kijelentette, nem lesz előrehozott önkormányzati voksolás. Nem is tehetett mást, a választási éjszaka sör-, bor- pezsgőgőzében fogant ötlet oly mértékben alkotmányellenes, hogy közjogilag kivitelezhetetlen.
Így marad a 2029-ig tartó lavírozás és vélt vagy valós pozícióépítés. Nem járunk messze a valóságtól, ha leírjuk, mind Botka László, mind a vele nyíltan szembefordult egykori képviselői a Tisza Párt kegyeit keresik. A teljesség igényével írjuk le a szegedi polgármesterrel szembeszegülő nyolc egyéni körzetben megválasztott városházi képviselő nevét: Avramov András, Fodor Antal, Mihálik Edvin, Koromné Fenyvesi Róza, Körmendi Zoltán, Mellár Tamás, Szécsényi Rózsa, Urbán Tamás. Még hallani fogunk róluk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.